banner401
banner422
banner472

T.C. BİLECİK  İCRA DAİRESİ 2017/189 TLMT.

T.C.

BİLECİK

İCRA DAİRESİ

2017/189 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

                Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

                1 NO'LU TAŞINMAZIN

                Özellikleri            : Bilecik İl, Merkez İlçe, 795 Ada, 1 Parsel, İSTİKLAL Mahalle/Köy, Yumrukaya Mevkii, 9. Blok, 3.Kat, 8 Nolu Nolu Bağımsız Bölüm Söz konusu taşınmaz parsel üzerinde 10 adet betonarme karkas tarzda inşaa edilmiş blok yer almaktadır. Taşınmazın bulunduğu 9 Nolu Blok bina bodrum kat + zemin kat + 4 normal kat olmak üzere 6 kat olarak projelendirilmiş ve inşaa edilmiştir. Ana binanın bodrum katında sığınak, kazan dairesi, kapıcı daire, 1. 2. 3. ve 4. normal katların her birinde ise 2'şer adet mesken olmak üzere toplam 10 adet bağımsız bölüm yer almaktadır. Bina girişi projesine uygun olarak zemin kattan sağlanmaktadır. Ana binanın giriş kapısı demir doğrama, giriş holü ve merdiven basamakları mermer, merdiven korkulukları ise demir doğramadır. Binada asansör bulunmamaktadır. 8 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN İNCELEMESİ: Konut olarak kullanılan daire; onaylı mimari projesine göre, 100 m2 net kullanım alanına sahip, giriş/hol, 3 oda, 1 salon, mutfak, Banyo-Wc, 2 adet balkon bölümlerinden oluşmuştur. Taşınmazın oda, salon, antre/hol zeminleri laminant parke, mutfak zeminleri seramik, duvarları alçı sıva üzeri saten boyalıdır. Banyo zemini ve duvarı tavana kadar seramik kaplıdır. Değerleme konusu taşınmazın pencereleri ve balkon kapıları PVC doğramadır. Taşınmazın giriş kapısı, iç kapıları ve mutfak dolapları ise ahşaptır. Daire girişi çelik kapı, iç kapılar ahşap, pencereleri ve balkon kapıları PVC doğramadır. Belediye, Elektrik dağıtım, Telekom, PTT, doğalgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır.

DEĞERLENDİRME: Taşınmazın değeri ile ilgili yapılan araştırmalarda, emsal alım satım değerleri, piyasa alım satım rayiçleri, ilçenin ekonomik durumu, taşınmazın ilçedeki mevkisi, konumu, ulaşım imkanları, parselin cepheleri, imar durumu, yapının mevcut durumu, inşaat teknik özellikleri, değer arttırıcı veya eksiltici unsurları, yıpranması, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı yapı yaklaşık birim fiyatları göz önüne alınıp karşılaştırmalar yapılmış, Borçluya ait 795 ada, 1 parselde 19/2000 arsa paylı, 3. kat, 8 nolu mesken nitelikli bağımsız bölümün, arsa payı dahil toplam değeri kıymet takdiri yapılan tarih itibari ile 90.000,00-TL olabileceği kanaatine varılmıştır. PİYASADA SAHTE PARA OLAYININ ARTMASI VE İİK.NUN 9.MADDESİ UYARINCA TEMİNAT MİKTARI İHALE ANINDA VEYA ÖNCESİNDE NAKİT OLARAK ALINMAYACAK OLUP, DOSYA NO VE T.C. NUMARASI BELİRTİLMEK'ŞARTIYLA 620001500158007290519699 NOLU İBANA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR. (Aynı doğrultuda Bilecik İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/11-19 E-K sayılı İhalenin feshi davası ret edilmiş ilamı mevcut olup, mahkemece nakit teminat alınmamasıda uygun bulunmuştur.)İİK 114/2.MADDESİ VE AYNI KANUNUN 124/1. MADDE HÜKÜMLERİ VE ARTIRMA TARZI SATIŞ ESNASINDA RESEN DEĞERLENDİRİLECEK VE DURUMA GÖRE UYGULANACAKTIR. KIYMET TAKDİRİ-BİLİRKİŞİ RAPORU/FİİLİ HACİZ TARİHİ İLE İHALE ARASINDAKİ GEÇEN ZAMAN DİKKATE ALINDIĞINDA, SATILAN MALDA DEĞİŞİKLİK VARSA İHALEYE KATILANLARIN BU DEĞİŞİKLİĞİ BİLEREK VE KABUL EDEREK İHALEYE GİRDİKLERİNİ PEŞİNEN KABUL EDERLER VE İHALEYE PEY SÜREBİLİRLER.HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİKTE MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN HİÇBİR SORUMLULUĞU YOKTUR.

Taşınmaz için aşağıda yazılan m2 miktarı ana taşınmazın tapu kaydındaki toplam m2 miktarı olup, satışa konu taşınmazın kullanım m2 yukarıda belirtilmiştir.

                Adresi                  : Osmangazi Mah., Toplu Konut 1.Sk. Yiğit Koop.Sitesi, 9 Blok Bina

No: 1/1, Kat:3 D:8 Merkez / BİLECİK       Yüzölçümü         : 11.195m2          Arsa Payı    : 19/2000

                İmar Durumu    : Var , İnşaat tarzı Kayıtlarda Olduğu Gibidir.

                Kıymeti                : 90.000,00 TL     KDV Oranı           : %1

                Kaydındaki Şerhler : Diğer: Güncel tapu kaydında olduğu gibidir.

                1.Satış Günü      : 20/03/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

                2.Satış Günü      : 18/04/2018 günü 10:00 - 10:05 arası

                Satış Yeri             : Bilecik Adliyesi, Zemin Kat, Çay Ocağı Önü-Bilecik(Cumhuriyet Mah.Zafer Sok.)-Bilecik

                Satış şartları :

                1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

                2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

                3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

                4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

                5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

                6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/189 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/01/2018                                                                                                       (B-14)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner92

banner417

banner402

banner406

banner483

banner390

banner404