banner401
banner422
banner472

T.C. BİLECİK İCRA DAİRESİ 2017/153 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
 

T.C.

BİLECİK

İCRA DAİRESİ

2017/153 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

                Satılmasına kara verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

                1 NO’LU TAŞINMAZIN

                Özellikleri            : Bilecik İl, Merkez İlçe, 295 Ada No, 1 Parsel No, Hamam önü mevkii Mahalle/Mevkii, Küplü Köyü Köyü, Alınan bilirkişi raporuna göre; Taşınmazın 1 (BİR) yıllık orantılı net geliri 1.516,80TL/DAdır. Bu oran Bilecik ili 2016 Yılı Maliyet verilerine göre sulu tarım münavebeli üretim yapılması halinde hesaplanmıştır. İlgili parselde ekili yem bitkisi olduğu, toprak yapısı killi tınlı sebze, meyve ve hububat yetiştiriciliğine elverişli, eğimsiz ve makinalı sulu tarıma uygun birinci sınıf tarım arazisi olduğu tesbit edilmiştir. Arazi yakınındaki su kanalından dolayı sulanabilir özelliktedir. Köy merkezine yakın ve ulaşımı kolaydır. İlgili parselin BİLECİK-ESKİŞEHİR karayoluna yakınllığının da gözönünde bulundurulması arazinin değerini olumlu bir şekilde etkilemektedir. Arazinin koşulları ve üretim yapılan ürünler göz önünde bulundurularak Kapitilizasyon faiz oranının %5 olacağı kanaatine varılmıştır. PİYASADA SAHTE PARA OLAYININ ARTMASI VE İİK.NUN 9.MADDESİ UYARINCA TEMİNAT MİKTARI NAKİT OLARAK ALINMAYACAK OLUP, DOSYA NO VE T.C. NUMARASI BELİRTİLMEK ŞARTIYLA 620001500158007290519699 NOLU İBANA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR. (Aynı doğrultuda Bilecik İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/11-19 E-K sayılı İhalenin feshi davası ret edilmiş ilamı mevcut olup, mahkemece nakit teminat alınmamasıda uygun bulunmuştur.) İİK 114/2.MADDESİ VE AYNI KANUNUN 124/1. MADDE HÜKÜMLERİ VE ARTIRMA TARZI SATIŞ ESNASINDA RESEN DEĞERLENDİRİLECEK VE DURUMA GÖRE UYGULANACAKTIR.

                Adresi                  : Küplü Köyü Merkez BİLECİK

                Yüzölçümü         : 1.968,44 m2

                Kıymeti                : 59.643,73 TL

                KDV Oranı           : %18

                Kaydındaki Şerhler : Diğer: Güncel Tapu Kaydında Olduğu Gibidir.

                1. Satış Günü     : 03/10/2017 günü 11:20  -  11:25 arası

                2. Satış Günü     : 07/11/2017 günü 11:20  -  11:25 arası

                Satış Yeri             : Bilecik Adliyesi, Zemin kat, Çay ocağı önü- Bilecik(Cumhuriyet Mah. Zafer Sok.) - BİLECİK

                Satış şartları       :

                1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

                2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

                3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

                4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

                5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

                6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/153 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.                                              (B-320)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner92

banner417

banner402

banner406

banner483

banner390

banner404