banner401
banner422
banner472

T.C. BİLECİK İCRA DAİRESİ 2016/542 TLMT.


 T.C.                

BİLECİK İCRA DAİRESİ 2016/542 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri            : Bilecik İl, Merkez İlçe, 74 Ada No, 73 Parsel No, İsmetpaşa Mah./Hamza

Mevkii Mahalle/Mevkii, Zemin Kat, 3 nolu bağımsız bölüm Bağımsız Bölüm Taşınmazın konum olarak Bilecik şehir merkezinin batı kısmında kalmaktadır Taşınmaz Osmanlı Camiinin güney yönünde karşısında bulunmaktadır. Taşınmazın şehrin tanınan mekânlarından olan Şelale parka yakın bir konumdadır. Taşınmaza ulaşım için Bilecik Otogarı’nın önünde bulunan Atatürk Bulvarı üzerinde kuzey yönünde 450 m. ilerlenir ve sol kolda bulunan İbrahimbey Caddesi boyunca devam edilir. Caddenin sağ kolunda bulunan Hamzabey sokağa girilerek taşınmaza ulaşılır. Ana gayrimenkul 160,58 m2 alana sahip 74 ada 73 üzerinde, çift taraflı bitişik nizam, betonarme yapı cinsinde, bodrum + zemin + 4 normal kat + çatı katı olarak inşa edilen bina içerisinde konumlanmaktadır. Taşınmaz, söz konusu binanın zemin katında konumludur. Yapının kuzey ve doğu yönlerine cephesi bulunmaktadır. Yapının bodrum katı hariç tüm katları mesken olarak kullanılmaktadır. Zemin katta birden fazla mesken bulunmaktadır. Binaya ait otopark bulunmamaktadır. Bina dış cephesi plastik boya olan yapının montolama çalışması yapılmıştır. Giriş kapısı alüminyum doğramadır. Bina giriş holü ve merdivenler mermer döşeme, duvarlar ve tavan plastik boyalıdır. Bina girişi batı yönündeki giriş kapısından ve yol + 2 metre kotundan sağlanmaktadır. Yapıda asansör mevcuttur. Yapı kıymet takdiri anı itibarı ile inşaatı % 97 lerde bitmiş durumda olup içerisinde konaklayan mevcut değildir.Yerinde yapılan incelemelere göre söz konusu 3 nolu bağımsız bölüm, yaklaşık 110 m2 kullanım alanına sahip 3 oda, salon, banyo, wc, mutfak, hol ve balkondan oluşmaktadır. Taşınmaz ara katta konumlu durumda olup alt katida üst katı da meskendir. Balkonlar doğu yönünde bulunmaktadır. Zeminler odalar ve salonda ahşap laminant parke, mutfak, wc, banyo ve holde ise seramiktir. Duvarlar; odalar ve salonda su bazlı plastik boya, mutfakta ise seramiktir. Tavanlar plastik boyalı ve kısımları kartonpiyerlidir. îç mekan kapıları ahşap Amerikan kapı olup, balkon kapısı ve camlar pvc'dir. Dairenin salon bölümünde Fransız balkon olarak adlandırılan duvar boyu cam, alüminyum doğrama korkuluk ve balkon çıkmaları mevcuttur. Taşınmazın ısınma sistemi doğalgazdır. Isınma duvarlara monteli radyatörler ile sağlanmaktadır. Daireye ait doğalgaz saati ve kombisi mevcut değildir. Mutfak ahşap dolaplara sahiptir. Daire giriş kapısı çelik kapıdır. Banyoda duşakabin bulunmaktadır. Bağımsız bölüme ait odalarda çap ve dairesel duvarlar bulunmaktadır. Kıymet takdiri tarihi itibarı ile bağımsız bölüm boş durumdadır. Bağımsız bölümün niteliği meskendir. PİYASADA SAHTE PARA OLAYININ ARTMASI VE İİK.NUN 9.MADDESİ UYARINCA TEMİNAT MİKTARI NAKİT OLARAK ALINMAYACAK OLUP, DOSYA NO VE T.C. NUMARASI BELİRTİLMEK ŞARTIYLA 620001500158007290519699 NOLU İBANA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR.

Adresi   : Bilecik İli, Merkez İlçe, İsmetpaşa Mahallesi, Hamzabey Sokak, No: -

(Binaya Numarataj İşlemi Yapılmamıştır) Kat: Zemin 3 Nolu Bağımsız Bölüm (Tapu Kaydı: Ismetpaşa Mahallesi 74 Ada 73 Parsel) Merkez / BİLECİK

Yüzölçümü         : 160,58 m2        

Arsa Payı             : 160/2080          

 İmar Durumu:Var

Kıymeti:110.000,00 TL KDV Oranı%1

Kaydındaki Şerhler:Diğer: Güncel tapu kaydında olduğu gibidir.

1.Satış Günü:09/03/2017 günü 11:10- 11:15 arası 13/04/2017 günü

 2.Satış Günü:11:10- 11:15 arası Bilecik Adliyesi, Zemin Kat, Çay

Satış Yeri:Ocağı Önü-Bilecik

 

Satış şartları :

1-            İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacaktan toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-            Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-            İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-            Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve aynca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi aynca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-            Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-            Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacaklan, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/542 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmalan ilan olunur.22/12/2016

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner92

banner504

banner503

banner517

banner402

banner406

banner509

banner515

banner390

banner404

banner510