banner566
banner401
banner422

T.C. BİLECİK İCRA DAİRESİ 2016/458 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

1 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri       : Bilecik İl, Merkez İlçe, 689 Ada, 14 Parsel, İSTİKLAL Mahalle/Köy, l.Kat 4

Nolu Nolu Bağımsız Bölümdeki satışa konu taşınmaz, Bilecik İli Merkez İlçe tapu kayıtlarında İstiklal Mahallesinde, Belediye kayıtlarında ise Ertuğrulgazi Mahallesinde kalmaktadır. Taşınmazlar Bilecik İl merkezinin güneybatı kısmında kalmakta olup yükseklik olarak il merkezinden yaklaşık 50 metre yükseklikte bulunmaktadır. Ulaşım olarak şehrin nüfus ve yapılaşma olarak uç ve yoğun bir «noktada olup Mevlana Sokakta bulunmaktadır. Mevki yapılaşma olarak yapılaşmanın yoğun olduğu şehrin uç kısmında bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölgede, Diş Hastanesi, Dursun Fakıh İmam Hatip İlköğretim Okulu, İl Sağlık Müdürlüğü, Sağlık Meslek Lisesi bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bölge sosyal donatılar olarak orta standartta bir bölge olup yakın konumda süper marketler, eczaneler bulunmaktadır.İmar planında taşınmazın bulunduğu parsel ayrık nizam 5 kat konut+ticaret alanında kalmaktadır.

Taşınmaz tapu kayıtlarında, İstiklal Mahallesi 689 ada 14 parselde bulunmakta olup parselin alanı 424,00m2dir.Tapu bilgilerinde ana taşınmaz niteliği bodrumlu 3 katlı bina ve arsası olup, bağımsız bölüm nitelikleri meskendir. Bağımsız bölümün arsa payı 75/450 dir.Taşınmaz belediyenin mevcut hizmetlerinden (kanalizasyon, su, elektrik v.b.) yararlanmaktadır. Bilecik İlinin Merkez İlçesi Ertuğrulgazi Mahallesi, Mevlana Sokak Mevkisinde bulunan, konumu, özellikleri ve imar durumu yukarıda belirtilen parselin arsa mevkiinde bulunan parseller için yapılan araştırmalar sonucunda mevkide bulunan arsanın m2 bedeli 800,00 TL olarak tespit edilmiştir.

BİNANIN ÖZELLİKLERİ:  Taşınmaz 424,00 m2 alana sahip 689 ada, 14 parsel üzerinde, bodrum+zemin+2 normal kattan oluşan yığma yapı cinsinde inşa edilen yapının 1. Normal katında bulunmaktadır. Yapının tüm katları mesken olarak inşa edilmiştir. Bina girişi parsel içi kotundan sağlanmaktadır. Bina dış cephesi yalnızca sıvalı olup boya ve mantolama yapılmamıştır. Giriş kapısı demir doğramadır. Bina giriş holü ve merdivenler mermer döşeme, duvarlar ve tavan plastik boyalıdır.. Binada asansör bulunmamaktadır. Isınma sistemi doğalgazdır (4 nolu bağımsız bölüm sobalıdır).

Satışa konu 4 nolu bağımsız bölüm 1. normal katta (ana taşınmazın fiziki olarak orta katıdır) bulunmaktadır. Yapının girişi karşıya alındığında sağ kolda kalmaktadır. Söz konusu bağımsız bölümün kullanım alanı yaklaşık 100 m2dir. Bağımsız bölüm 3 oda, salon, banyo, wc, mutfak, hol ve 2 adet balkondan oluşmaktadır. Taşınmaz ara katta konumlu durumda olup alt katıda üst katı da meskendir. Zeminler odalar, salonda, mutfak, wc, banyo ve holde eski tip seramiktir. Duvarlar; odalar ve salonda su bazlı plastik boya, mutfakta ve banyoda ise seramiktir. Tavanlar plastik boyalı ve kısımları kartonpiyersizdir. Giriş kapısı ahşap doğramadır. İç mekân kapıları ahşap kapı olup, balkon kapısı ve camlar ahşaptır. Mutfakta eski tip ahşap mutfak dolapları ve üzerinde seramik kaplama mutfak tezgâhı bulunmaktadır. Taşınmazın ısınma sistemi katı yakıt sobadır. Banyoda duşakabin bulunmamaktadır. Kıymet takdiri tarihi itibarı ile bağımsız bölüm kullanılır durumdadır. Banyoda su ısıtıcısı olarak elektrikli şofben kullanılmaktadır. Bağımsız bölümün bir odası ardiye olarak kullanılmaktadır.

Adresi : Bilecik İli, Merkez İlçesi, Ertuğrulgazi Mahallesi Mevlana Sokak, No: 18, Kat:l

Bağımsız Bölüm 4 Bilecik Merkez/ BİLECİK

Metin Kutusu: Yüzölçümü
Arsa Payı
İmar Durumu
Kıymeti
KDV Oranı
: 100 m2

: 75/450

: Ayrık nizam 5 kat konut+ticaret alanında kalmaktadır.

: 96.533,33 TL

:%1

Metin Kutusu: Kaydındaki Şerhler
1.	Satış Günü
2.	Satış Günü Satış Yeri
: Diğer : Güncel tapu kaydında olduğu gibidir.

: 12/05/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

: 16/06/2020 günü 14:00 - 14:05 arası

: BİLECİK ADLİYESİ ÇAY OCAĞI ÖNÜ

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri       : Bilecik İl, Merkez İlçe, 141 Ada, 4 Parsel,AŞAĞİKÖY Mahalle/Köyde arazi

vasfındaki taşınmazın bulunduğu Aşağıköy, şehrin güney kısmında bulunan İstasyon Mahallesinin doğusunda yer alan Aşağıköy Köyünde bulunmaktadır. Köyün şehir merkezine uzaklığı takribi 5 kilometredir. Köyün içerisinden eski Bilecik - Söğüt yolu geçmektedir. Köy Adapazarı - Bilecik duble yolu ile yüksek hızlı tren viyadükleri arasında kalmaktadır. Köyün bulunduğu mevkide Yüksek Hızlı Tren İstasyonu, Bilecik Belediyesi Şehirler Arası Otogarı ve Bilecik Üniversitesi Ziraat Fakültesi Uygulama alanı bulunmaktadır. Köy şehir merkezine yakın olduğundan ötürü nüfusunu korumuş durumdadır. Ayrıca Aşağıköy Köyü Bilecik Belediyesi imar sınırı içerisinde kalmaktadır. Mücavir alan sınırları içerisinde kalmaktadır.Satışa konu taşınmaz;Aşağıköy Köyü 141 ada, 4 parsel 291,84 m2 alana sahip ve arsa niteliğindedir. Parsel Aşağıköy Köyünü güneyinde kalmaktadır. Üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parselin komşu parsellerinin yalnızca-birinde yapılaşma mevcuttur. Parselin bulunduğu Aşağıköy Köyü Bilecik Parsel üzerinde herhangi bir hafriyat çalışması yapılmamıştır. Parselde yaklaşık % 8 eğimli tabii toprak zemin ve çalılıklar bulunmaktadır. Parselin Adapazarı - Bilecik duble yoluna uzaklığı yaklaşık 40 metredir. Parselin üzerinden duble yol yapısına ait alt şev hendeği-su kanalı bulunmaktadır.Ayrık nizam iki kat konut alanında kalmaktadır.

Adresi

: Aşağıköy Mah. Esra Sokak Üzeri Bilecik Merkez / BİLECİK

Yüzölçümü

: 291,84 m2

İmar Durumu

: Ayrık nizam 5 kat konut+ticaret alanında kalmaktadır.

Kıymeti

: 16.051,20 TL

KDV Oranı

:%18

Kaydındaki Şerhler

: Diğer : Güncel tapu kaydında olduğu gibidir.

1. Satış Günü

: 12/05/2020 günü 14:25 -14:30 arası

2. Satış Günü

: 16/06/2020 günü 14:25 - 14:30 arası

Satış Yeri

: BİLECİK ADLİYESİ ÇAY OCAĞI ÖNÜ

3 NO’LU TAŞINMAZIN

Özellikleri       : Bilecik İl, Merkez İlçe, 141 Ada, 3 Parsel, AŞAĞIKÖY Mahalle/Köydeki

taşınmazın bulunduğu Aşağıköy şehrin güney kısmında bulunan İstasyon Mahallesinin doğusunda yer alan Aşağıköy Köyünde bulunmaktadır. Köyün şehir merkezine uzaklığı takribi 5 kilometredir. Köyün içerisinden eski Bilecik - Söğüt yolu geçmektedir. Köy Adapazarı - Bilecik duble yolu ile yüksek hızlı tren viyadükleri arasında kalmaktadır. Köyün bulunduğu mevkide Yüksek Hızlı Tren İstasyonu, Bilecik Belediyesi Şehirler Arası Otogarı ve Bilecik Üniversitesi Ziraat Fakültesi Uygulama alanı bulunmaktadır. Köy şehir merkezine yakın olduğundan ötürü nüfusunu korumuş durumdadır. Ayrıca Aşağıköy Köyü Bilecik Belediyesi imar sınırı içerisinde kalmaktadır. Taşınmazlar mücavir alan sınırları içerisinde kalmaktadır.

Satışa konu taşınmaz,Aşağıköy Köyü 141 ada, 3 parsel 255,56 m2 alana sahip ve arsadır. Parsel Aşağıköy Köyünü güneyinde kalmaktadır. Üzerinde herhangi bir yapı bulunmamaktadır. Parselin komşu parsellerinin yalnızca birinde yapılaşma mevcuttur. Parsel üzerinde herhangi bir hafriyat çalışması yapılmamıştır. Parselde yaklaşık % 5 eğimli tabii toprak zemin ve çalılıklar bulunmaktadır. Parselin Adapazarı - Bilecik duble yoluna uzaklığı yaklaşık 50 metredir. İmar durumu,ayrık nizam iki kat konut alanıdır.

Adresi

Yüzölçümü

İmar Durumu

Kıymeti

: Aşağıköy Mah. Esra Sokak Üzeri Bilecik Merkez / BİLECİK

: 255,56 m2

: Ayrık nizam 5 kat konut+ticaret alanında kalmaktadır.

: 14.055,80 TL

Metin Kutusu: KDV Oranı
Kaydmdaki Şerhler
1.	Satış Günü
2.	Satış Günü Satış Yeri
:%18

: Diğer : Güncel tapu kaydında olduğu gibidir.

: 12/05/2020 günü 14:55 - 15:00 arası

: 16/06/2020 günü 14:55 - 15:00 arası

: BİLECİK ADLİYESİ ÇAY OCAĞI ÖNÜ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden 8nceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-  Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatım kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/458 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla' müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 17/03/2020

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner503

banner520

banner620

banner390

banner592

banner510