banner401
banner422

T.C.  BİLECİK  İCRA DAİRESİ  2016/445 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


 T.C.

BİLECİK

İCRA DAİRESİ

2016/445 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

.

                Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

                1 NO'LU TAŞINMAZIN

                Özellikleri                           : Bilecik İl, Merkez İlçe, 4613 Parsel No, Gülümbe Köyü/Kumtarla Mevkii, Alınan bilirkişi raporuna göre; tapu kayıtlarında bahçe olarak geçmekte olup keşif esnasında 4-5 yaşında düzenli, bakımlı kapama zeytin bahçesi olduğu tespit edilmiştir. Düz, derin, kumlu-tınlı toprak yapısına sahip, bahçe vasfındaki tarım arazisidir. Dava konusu parselin yakınından yaklaşık 150-200 metre mesafeden Karasu deresi geçmektedir. Söz konusu kumtarla mevkiinde bulunan parsellerin karasu deresinden sulanabilir araziler olduğundan, dava konusu 4613 nolu parselde sulanabilir tarım arazisidir ve buna göre değerlendirilmektedir. Taşınmaz Bilecik-İstanbul karayoluna yaklaşık 150 metre mesafede bulunmaktadır. İstanbul-Bilecik-Eskişehir devlet demiryoluna yakın ve bu yollar üzerinde bulunan yerleşim alanları (Vezirhan ve Bayırköy Beldeleri ile Bilecik İl Merkezi) dinlenme tesisleri, sanayi ve diğer tesislere yakınlığı sonucu arazilere olan talebin artması nedeniyle taşınmaza ek %10 objektif değer artışı sağlanmaktadır. PİYASADA SAHTE PARA OLAYININ ARTMASI VE İİK.NUN 9.MADDESİ UYARINCA TEMİNAT MİKTARI İHALE ANINDA VEYA ÖNCESİNDE NAKİT OLARAK ALINMAYACAK OLUP, DOSYA NO VE T.C. NUMARASI BELİRTİLMEK ŞARTIYLA 620001500158007290519699 NOLU İBANA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR. (Aynı doğrultuda Bilecik İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/11-19 E-K sayılı İhalenin feshi davası ret edilmiş ilamı mevcut olup, mahkemece nakit teminat alınmamasıda uygun bulunmuştur.) İİK 114/2.MADDESİ VE AYNI KANUNUN 124/1. MADDE HÜKÜMLERİ VE ARTIRMA TARZI SATIŞ ESNASINDA RESEN DEĞERLENDİRİLECEK VE DURUMA GÖRE UYGULANACAKTIR. KIYMET TAKDİRİ RAPORU/FİİLİ HACİZ TARİHİ İLE İHALE ARASINDAKİ GEÇEN ZAMAN DİKKATE ALINDIĞINDA, SATILAN MALDA DEĞİŞİKLİK OLMUŞ OLABİLİR. İHALEYE KATILANLARIN VARSA BU DEĞİŞİKLİĞİ BİLEREK VE KABUL EDEREK İHALEYE GİRDİKLERİNİ PEŞİNEN KABUL EDERLER VE İHALEYE PEY SÜREBİLİRLER. HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİKTE MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN HİÇBİR SORUMLULUĞU YOKTUR.

                Adresi                                  : Gülümbe Köyü Merkez / BİLECİK

                Yüzölçümü                         : 4.080 m2

                İmar Durumu                    : Kayıtlarda Olduğu Gibidir

                Kıymeti                                : 72.930,00 TL

                KDV Oranı                          : %18

                Kaydındaki Şerhler         : Diğer : Güncel tapu kaydında olduğu gibidir.

                1.Satış Günü                      : 24/10/2017 günü 10:30 - 10:35 arası

                2.Satış Günü                      : 28/11/2017 günü 10:30 -10:35 arası

                Satış Yeri                             : Bilecik Adliyesi, Zemin Kat, Çay Ocağı Önü-Bilecik(Cumhuriyet Mah.Zafer Sok.)-Bilecik

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-            Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-            Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-            Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/445 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 26/07/2017                (B-344)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner92

banner417

banner462

banner406

banner461

banner390

banner404