banner401
banner422
banner472

T.C. BİLECİK İCRA DAİRESİ 2016/249 TLMT.

T.C.

BİLECİK İCRA DAİRESİ 2016/249 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri       : Bilecik İl, Merkez İlçe, 514 Ada, 26 Parsel, İSTİKLAL Mahalle/Köy,

Edepınarı Mevkii, Söz konusu taşınmaz tabanı beton ile kaplıdır.Taşınmaz Bilecik Belediyesi imar planına göre taşınmaz sanayi imarlıdır. Taşınmaz Eskişehir İstanbul hızlı tren yolunun arka kısmında bulunmaktadır.Bilecik YHT garı taşınmaza yaklaşık 400,00 m. mesafededir. Taşınmazın yakınında Bilecik Belediyesi tarafmdna yapılan yaşam adası bulunmaktadır. Taşınmazın önünde Bilecik yeni otobüs terminaline giden yolda bulunmaktadır. Yolun arkasında ise DSİ'ye ait sulama kanalı bulunmaktadır. Taşınmazın toplu bir fabrika alanının içinde parsel olması taşınmaza yanındaki parsellerle birlikte değer kazandırmaktadır.Mevcut durumda taşınmazın yola direk cephesi bulunmamaktadır. Ayrıca üzerinde kren vinç irtibatının bir kısmı bulunmaktadır. Açıklanan nedenlerle arsanın m2 bedelinin 150,00 TL/m2 olacacağı belirtilmiştir. Toplam arsa bedeli: 1.158,85 m2 x 150,00TL/m2 =173.827,50 TLdir.

PİYASADA SAHTE PARA OLAYININ ARTMASI VE İİK.NUN 9.MADDESİ UYARINCA TEMİNAT MİKTARI İHALE ANINDA VEYA ÖNCESİNDE NAKİT OLARAK ALINMAYACAK OLUP, DOSYA NO VE T.C. NUMARASI BELİRTİLMEK ŞARTIYLA 620001500158007290519699 NOLU İBANA YATIRILMASI GEREKMEKTEDİR.(Aynı doğrultuda Bilecik İcra Hukuk Mahkemesinin 2017/11-19 E-K sayılı İhalenin feshi davası ret edilmiş ilamı mevcut olup,mahkemece nakit teminat alınnıamasıda uygun buIunmuştur.)İİK 114/2.MADDESİ VE AYNI KANUNUN 124/1. MADDE HÜKÜMLERİ VE ARTIRMA TARZI SATIŞ ESNASINDA RESEN DEĞERLENDİRİLECEK VE DURUMA GÖRE UYGULANACAKTIR.KIYMET TAKDİRİ-BİLİRKİŞİ RAPORU/FİİLİ HACİZ TARİHİ İLE İHALE ARASINDAKİ GEÇEN ZAMAN DİKKATE ALINDIĞINDA,SATILAN MALDA DEĞİŞİKLİK VARSA İHALEYE KATILANLARIN BU DEĞİŞİKLİĞİ BİLEREK VE KABUL EDEREK İHALEYE GİRDİKLERİNİ PEŞİNEN KABUL EDERLER VE İHALEYE PEY SÜREBİLİRLER. HERHANGİ BİR DEĞİŞİKLİKTE MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN HİÇBİR SORUMLULUĞU YOKTUR. BAKİYE İHALE BEDELİNİ ÖDEMEK İÇİN TAŞINIRLARDA 7 GÜN TAŞINMAZLARDA 10 GÜNE KADAR SÜRE VERİLEBİLİR. KDV VE DAMGA VERGİSİ İHALE BEDELİ İLE BİRLİKTE TAHSİL EDİLECEKTİR. YATIRILMADIĞI TAKDİRDE İHALE KARARI KALDIRILIR.

Adresi  : İstiklal Mah., 514 Ada 26 Parsel (Tekmar Mermer Fabrikasına Ait

Bahçede Kren Vinç Bulunan Kısım) Merkez / BİLECİK

Yüzölçümü      : 1.158,85 m2 İmar Durumu : Kayıtlarda Olduğu Gibidir.(Sanayi İmarlıdır)

Kıymeti           :173.827,50 TL KDV Oranı :%18

Kaydındaki Şerhler : Diğer: Güncel tapu kaydında olduğu gibidir.

1.         Satış Günü       : 27/06/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

2.         Satış Günü       : 25/07/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri: Bilecik Adliyesi, Zemin Kat, Çay Ocağı Önü-Bilecik(Cumhuriyet Mah.Zafer Sok.)

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci arttırmada istekli

bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-         Artırmaya iştirak edeceklerin, "tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-         İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-         Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihal^ bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca Jıükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5-         Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-         Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/249 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/04/2018

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner509

banner483

banner390

banner404

banner510