banner401
banner422

T.C. BİLECİK I. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN

T.C. BİLECİK I. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN

ESAS NO -.2019/234 Esas

KAMULAŞTIRMA İLANI KAMULAŞTIRILAN TAŞINMAZIN

BULUNDUĞU YER                       : Bilecik ili. Merkez, Okluca Köyü. 109 ada. 119 parsel (Eski 109 ada 59 parsel) sayılı 4.385,17 m2.'iiktaşınmazın davalı lann payına isabet eden kısmın tamamının MALİKİN ADİ VE SOYADI : 1-Refia ERTÜRK, 2-Selahattin ERTÜRK

KAMULAŞTIRMAYI YAPAN

İDARENİN ADİ                           : Karayolları Genel Müdürlüğü'ne İzafeten Karayolları l4.Bölge Müdürlüğü

KAMULAŞTIRMANIN VE

BELGELERİN ÖZETİ                 : Karayolları Genel MUdürlüğü'nce; devlet yolu projesi nedeniyle

proje kapsamında bulunan taşınmazların yol, inşaat ve emniyel sahası amacı ile 2942 Sayılı Kanunun 5.maddesinin(b) bendi gereğince kamulaştırılmasına karar verilmiştir. (2942 Sayılı Kanun 7., 8. ve 10.maddeleri)

Davacı Karayolları Genel Müdürlüğü'ne izafeten Karayolları 14. (Bursa) Bölge Müdürlüğü vekili tarafından, yukarıda ili, ilçesi, köyü, parsel numarası, maliki ve kamulaştırmaya ilişkin özel bilgileri belirtilen taşınmazın, Yenişehir-(Bilecik-Osmaneli) Ayr. Okluca, Taşçılar, Gökpınar. Ilyasbey. Kepirler, Gülümbe, Dcreşemsettin Devlet yolu projesi nedeniyle proje kapsamında bulunan. Bilecik ili. Merkez ilçesi. Okluca, Taşçılar. Gökpınar, Ilyasbey, Kepirler, Gülümbc, Ocreşemscttin Köyü sınırları içerisinde kamulaştırma sahasına rastlayan gerçek ve özel hukuk tüzel kişilerinin mülkiyetinde bulunduktan tespit edilen ve aşağıda yazılı taşınmaz malların, yol inşaat ve emniyet sahası tesisi amacı ile 2942 sayılı Kanunun S. maddesinin (b) bendi gereğince kamulaştırılmasına karar verilmiş olup, Karayolları Genel Müdürlüğü'ne izafeten Karayolları 14. (Bursa) Bölge Müdürlüğü'nce Mahkememizde 2942 sayılı Kamulaştırma Kanunu’nun 7.. 8. ve 10. maddeleri gereğince kamulaştırma bedelinin tespiti ve tescil davası açılmıştır.

İlan tarihinden itibaren 30 gün içinde İdari Yargıda iptal veya adli yargıda maddi hatalara karşı düzeltme davası açılabilecek, husumeti davacı Karayollan Genel Müdürlüğü'ne yöneltilecektir.

30 gün içinde idari Yargıda İptal davası açtığınızı ve yürütmeyi durdurma karan aldığınızı belgelemediğiniz takdirde kamulaştırma işlemi kesinleşecek olup. Mahkememizce tespit edilecek bedel üzerinden taşınmaz davacı Karayolları Genel Müdürlüğü adına tescil edilecektir.

Konuya ve taşınmaz malın değerine ilişkin tüm savunma ve delillerinizi tebliğden itibaren 2 haftalık kesin süre içerisinde Mahkememize yazılı olarak bildirmeniz gerekmektedir.

Mahkememizin 2019/234 Esas sayılı dava dosyasının duruşma günü 02/07/2019 günü. saat:09:15'dir.

İlgililerine 2942 Sayılı Kanunun 10. maddesi gereğince ilan olunur. 13/05/2019

Katip 105236                                                                                 Hakim 153140

(E-imza ile imzalandı)                                                                    (E-imza İle imzalandı)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner503

banner406

banner520

banner563

banner390

banner510