banner401
banner422

T.C BİLECİK 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ NDEN,

T.C

BİLECİK 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİ NDEN,

ESAS NO: 2019/200 Esas

KAMULAŞTIRMA İLANI KAMULAŞTIRILAN TAŞINMAZIN

BULUNDUĞU YER : Bilecik ili. Merkez. Taşçılar Köyü. 1697 parsel sayılı 2.263,7? m2.'lık taşınmazın 172,39 m2.Tık kısmı.

MALİKİN ADI VE SOYADI : FAHRETTİN ALTIN KAMULAŞTIRMAYI YAPAN

İDARENİN ADI   : Karayolları Genel Müdüriüğü'ne İzafeten Karayolları

14.Bölge Müdürlüğü

KAMULAŞTIRMANIN VE

BELGELERİN ÖZETİ : Karayolları Genel Müdüriüğü'ncc; devlet yolu projesi

nedeniyle proje kapsamında bulunan taşınmazların yol, inşaat ve emniyet sahası amacı ile 2942 Sayılı Kanunun S.maddcsinin (b) bendi gereğince kamulaştırılmasına karar verilmiştir. (2942 Sayılı Kanun 7.. 8. ve I0.maddclcri)

Davacı Karayolları Genel Müdüriüğü'ne izafeten Karayolları 14. (Bursa) Bölge Müdürlüğü vekili tarafından, yukarıda ili. ilçesi, köyü, parsel numarası, maliki ve kamulaştınnaya ilişkin özel bilgileri belirtilen taşınmazın. Yenişchir*(Bilecik-Osmaneli) Ayr. Okluca, Taşçılar, Gökpınar. tlyasbey. Kepirler, Cülümbe. Dcreşemsettin Devlet yolu projesi nedeniyle proje kapsamında bulunan. Bilecik ili. Merkez ilçesi. Okluca, Taşçılar. Gökpınar. Ilyasbey, Kepirler, Gülümbe, Dercşcmscttin Köyü sınırları içerisinde kamuloşurmn sahasına rastlayan gerçek ve özel hukuk tüzel kişilerinin mülkiyetinde bulunduktan tespit edilen ve aşağıda yazılı taşınmaz malların, yol inşaat ve emniyet sahası tesisi amacı ile 2942 sayılı Kanunun S. maddesinin (b) bendi gereğince kamulaştırılmasına karar verilmiş olup. Karayolları Genel Müdüriüğü'ne izafeten Karayolları 14. (Buna) Bölge Müdüriüğü'nce Mahkememizde 2942 saydı Kamulaştırma Kanununun 7.. 8. ve 10. maddeleri gereğince kamulaştııma bedelinin tespiti ve tescil davası açılmıştır.

İlan tarihinden itibaren 30 gün içinde idari Yargıda iptal veya adli yargıda maddi halalara karşı düzeltme davası açılabilecek, husumeti davacı Karayolları Genel Müdüriüğü'ne yöoeltileccktir.

30 gün içinde İdari Yargıda İptal davası açtığınızı ve yürütmeyi durdurma karan aldığınızı belgelemediğiniz takdirde kamulaştırma işlemi kesinleşecek ohıp, Mahkememizce tespit edilecek bedel üzerinden taşınmaz davacı Karayolları Genel Müdürlüğü adına tescil edilecektir.

Konuya ve taşınmaz malın değerine ilişkin tüm savunma ve delillennizi tebliğden itibaren 2 haftalık kesin süre içerisinde Mahkememize yazılı olarak bildirmeniz gerekmektedir.

Mahkememizin 2019/200 Esas sayılı dava dosyasının duruşma günü 02/07/2019 günü. saaı:09:0Q’dir.

ilgililerine 2942 Sayılı Kanunun 10. maddesi gereğince ilan olunur. 08ttS/2019

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner520

banner390

banner510