banner512
banner401
banner422
banner472

BİLECİK (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ  MEMURLUĞU
T.C.
BİLECİK
(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ  MEMURLUĞU
2013/9 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Bilecik İli, Merkez İlçe, Gazipaşa mah. İstanbul mevkiinde kain,
121 Ada No, 7 Parsel sayılı 125,76 m2 yüzölçümlü arsa vasfındaki taşınmaz. (Taşınmaz tapu kaydında arsa vasfında olmakla birlikte yapılan keşif sonrası taşınmaz üzerinde bodrum+zemin olmak üzere iki kattan oluşan yaklaşık 15 yıllık betonarme bina bulunduğu, bodrum katı kaba, inşaat halinde olduğu, zemin katında ise iç kapıların ahşap doğrama olduğu, iç zemin döşemelerinin marley kaplama olduğu, ıslak zeminlerin ise seramik kaplı olduğu, daire giriş kapısının ahşap kapı, mutfak mobilyalarının ahşap olduğu, çatısı Marsilya kiremit kaplı çatı olduğu, dış cephesinin sıvalı ve boyasız olduğu, pencere doğramalarının ise PVC doğramadır.)
Adresi : Bilecik İli, Merkez Gazipaşa mahallesi
Yüzölçümü : 125,76 m2
Arsa Payı  : Tam
İmar Durumu : Belediye ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam, 6 (altı) kat konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti  :84.273,12 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Bulunmamaktadır.
1. Satış Günü : 27/09/2013 günü 14:30 -14:40 arası
2. Satış Günü : 22/10/2013 günü 14:30 – 14:40 arası
3. Satış Yeri : Bilecik Adliyesi Satış Memurluğu Kalemi
Satış Şartları              :
        1. İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr  adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir.  Bu artırmada tahmin edilen değerin %50sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50'sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
        2. Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin %20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı istediğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
        3. İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgililerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi taktirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
        4. Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
        5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
        6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/ Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.(İİK m.126)
        (*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
    *: Bu örnek, bu Yönetmelikten uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.  (B- 359) (22.08.2013)
banner506
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner369

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner509

banner483

banner390

banner404

banner510