BİLECİK’E UFO MU İNDİ?
24 Nisan 2017 Pazartesi

Coşkulu taraftar maça damgasını vurdu VİTRASPOR- 4 BİLECİKSPOR -0

BİLECİK’E UFO MU İNDİ?

PAZARYERİ İLÇESİNDE TARLADA ESRARENGİZ İŞARETLER

11 Nisan 2016 Pazartesi 17:27
BİLECİK’E UFO MU İNDİ?


İbrahim Öztosun

Pazaryeri ilçesinde bir vatandaşın yonca tarlasında, nasıl oluştuğu bilinmeyen 3 adet işarete rastlandı.

İlçenin Karaçalı bölgesinde Abdullah Ekşi'ye ait yonca tarlasında yaklaşık 7 metre çapında bir birine eşit 3 adet daire biçimli şekil ilgi odağı oldu. Mehmet Karabıyık isimli vatandaş geçen yıl Ağustos ayında gece 23:30 sıralarında misafirlikten dönecekleri esnada ışık saçan cisimler gördüğünü, sabah olunca ışık gördüğü tarlaya gittiğini fakat bir şey fark edemediğini belirterek şöyle konuştu:

“O gün için yonca ekili tarlada herhangi bir işaret yoktu. Fakat aradan bir kaç ay geçince o yonca tarlasında çapları yaklaşık 7 metreye yakın hepsi bir birinin aynı 3 adet daire biçimli alanların kuruduğunu gördüm. O alanlarda ne yonca çıkmıştı, ne de ot bitmişti. Aklıma hemen sık sık duyduğumuz uzaylı ziyaretleri geldi. Ama inanmazlar diye kimseye söyleyemedim. Uydu haritalarında da görülen bu şekilleri uzmanlar tarafından incelenmesini sağlamak amacıyla ilçemizdeki AA muhabirini olay yerine götürdüm. Bu şekilde ilçemdeki idareciler bu konuya el attılar. Bizim buralarda pek çok maden çeşidi var. Acaba uzaylılar tarafından ziyaret mi ediliyoruz? Ben yetkililerden hiç olmazsa burada bir radyasyon ölçümü yapmalarını istiyorum” dedi.

Pazaryeri Belediye Başkanı Muzaffer Yalçın konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Pazaryeri ilçesinde aynı tarihte Beytepe tesislerinde ilçe protokolünün toplantısı esnasında yapılan fotoğraf çekimlerinden birinde Esemen Köyü sırtlarında 2 adet ışık huzmesinin çekilen kareye yansıdığını buna kendilerinin de şahit olduğunu belirterek şöyle konuştu:

“2015 yaz ayında Beytepe tesislerinde ilçe Kaymakamımızın da bulundu bir protokol yemeği vardı. Gökyüzünde bir an görünüp kaybolan ışık huzmelerini bizlerde fark ettik. Daha sonra bir vatandaşımızın da ilçe yakınında bir yonca tarlasında 3 adet ışık saçan cisim gördüğünü belirtmişti. Aradan geçen 9 aylık bir zamanda bu yonca tarlasında bir birine eşit 3 adet daire şekli meydana çıktı. Biz de bunu yerinde gördük. Tarım İlçe Müdürlüğümüzden konuyu araştırmalarını, burada radyasyon ölçümü yapılması için çalışma başlatmalarını talep ettik. İncelemenin sonunda ne olduğunu kamuoyuyla paylaşacağız” dedi.

İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Necmettin Yoldaş ise yaptığı açıklamada, “İlçemiz sınırları içinde Yeni Mahallede bulunan Abdullah Ekşi’ye ait çok yıllık yem bitkisi olan yonca ekili olan tarlasında daire şeklinde oluşan 3 adet şeklin muhtelif sebepleri olabilir. Biçilen yoncadan balya halinde bırakılan yerlerde yeterince güneş ışınlarının alamaması nedeniyle kloroza (sararma) neden olabilir. İlçemizin toprakları genellikle kireçli olmasında dolayı tarla içerisinde bulunan su birikintileri taban taşında bulunan kireci eriterek mevcut yonca bitkisinin köklerinde çürümeye sebep olur ve dolayısıyla şekiller oluma ihtimali söz konusudur. Dünya üzerinde iklim ve doğa olaylarına bağlantılı olarak toprak ve su hareketlerinden dolayı oluşan gaz birikintileri yeryüzüne sızması sonucunda bitkilerin  köklerinin toprakla teması kesilmesi sonucunda yeryüzünde değişik şekiller oluşması muhtemeldir. Bölgemiz itibariyle jeotermal enerjisi bakımından zengin bir bölgedir. Kayaların ve toprak katmanlarında oluşan hareketlilik sonucunda kaynakların yer değiştirmesi sonucunda jeotermal kaynağı  toprak yüzeyine çıkması sonucunda mevcut yer üzerinde bulunan bitkilerin su absorbesi sonucu hücrelerde oluşan deformasyon sonucunda toprak yüzeyinde bulunan bitkilerin kuruması söz konusudur ve dolayısıyla yukarıda söz ettiğimiz görüşlerin tamamı ihtimaller dahilindedir. Gerekli bilimsel araştırmaları yapmak için kamu kurumlarıyla birlikte gerekli çalışmalar yapılacaktır” dedi.

Tarla sahibi Abdullah Ekşi, yaptığı açıklamada, “Ben bu yoncayı ekeli 3 yıl oldu. Geçen yıl bu halkalar oluşmaya başladı. İlk olarak ortadaki halka daha sonra diğer iki halka meydana geldi. Tarlamda bu izlerin oluşması beni şaşırttı. İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne giderek “Tarlamda daireler oluştu ve bu dairelerin içinde çıkan yonca kurudu bunun sebebi nedir?” diye müracaat ettim gelip yonca tarlasını incelediler. Bana bunun araştırılması için Enerji Bakanlığı’na müracaat edeceklerini söylediler. Benim bu dairelerin oluşmasında yonca tarlası içinde hiç bir çalışmam olmadı. Hala şaşkınım bu işaretlerin nedeni hakkında ben de yetkililerden açıklama bekliyorum” dedi.

Anahtar Kelimeler: Bilecikte UFO


YORUM YAZ

 • Ad Soyad:

 • Yorum:

 •  

  @name x

 • UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve tamamı büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır. Ayrıca suç teşkil edecek hakaret içerikli yorumlar hakkında muhatapları tarafından dava açılabilmektedir.

   Yorumlar
   Toplam 34 yorum mevcut

  • bilecikli yorumcu 1 yıl önce yorumlandı

   yaklaştı yaklaşmakta olan.vakit dolmak üzere. mehdiyi arayanlar neden bilecik semalarında. deli diyecekler akılsızlar. ne alaka saçmalamış. hakikat görünen perdesiyle perdelenmiştir. görüneni kaldır da bak. bakmakla görmek aynı şey midir? vesselam..

  • Misafir 1 yıl önce yorumlandı

   İncelemek için súper başkanı almaya gelmişlerdir

  • ahl'i kitap - ehl'i akıl @öztürk 1 yıl önce yorumlandı

   öztürk, ben kitabımı biliyorum. yıllar boyu satır satır okudum. senin gibi sağdan soldan duyduklarıyla bol keseden sallayanlar benimle aşık atamaz. kimsenin müslümanlığını değerlendirmek de sana düşmez. cahil halinle çıkıp ahkam kesiyorsun. kurandaki alemler ifadesi elbette birbirinden faklı alemlere işaret eder. ama bu, sizin gibi hayal gücü amerikan filmleriyle/belgeselleriyle gelişmiş tiplerin anladığı manada uçan daireler değildir. alem, "allah'ın alametini taşıyan" manasındadır. canlı cansız tüm yaratılmışlar birer alemdir. dünya bir alemdir, cinler alemi, melekler alemi, hayvanlar alemi alemin çoğul manasına örnektir. ama insan da tek başına bir alemdir. ayrıca, onun fiziki varlığının yanında düşünce dünyası da farklı bir alemdir. şimdi dünyada 7 milyar insan var. nerede kaldı senin 70 bin alemin. uydurma saçmalıklarınızla insanların aklını karıştırmayı, şeytan vesvesesini yaymayı bırakın. yoksa sonunuz kötü olacak. bu bir uyarıdır.

  • İsmini vermek istemeyen izleyici 1 yıl önce yorumlandı

   Belediye acilen bütçe ayırıp sinema tiyatro gibi faaliyetler getirmeli düşük fiyata insanlar böyle yerlere gitmeli yoksa hiç kimsenin akıl sağlığı güvende değil Atatürk ne demiş sanatsız kalmış toplumun hayat damarlarından biri kopmuş demektir işte o damar kopuyo bilincini yitiriyor insan

  • A Durmaz 1 yıl önce yorumlandı

   Ay'ın karanlık yüzünde yapılar var. Binalar var. Dünya dışı yaşam var. Rus'lar Ay'a Amerikalılardan önce gittiler ama Rus kozmonotlar başarı ile Ay'a ulaşabildikleri halde dönemediler. Çünkü öldürüldüler.
   ABD'nin gönderdiği Apollo ekiplerinden de öldürülenler oldu. En son Apollo görevi resmen Apollo 17 ile bitti. Ama ABD, Apollo 18 ekibini gizlice gönderdi. Her şey büyük bir gizlilik içinde yürütüldü. Gönderilen astronotlar bile gerçeğin ne olduğunu, ne için gönderildiklerini bilmiyorlardı ve bu Apollo 18 astronotları da başarılı şekilde Ay'a indikleri halde geri dönemediler, bir süre sonra öldürüldüler.
   2011 yılında www.lunartruth.com isimli bir internet sitesinde birileri, Apollo 18'e ait resmi belgeleri ve bu ekibin çektiği yaklaşık 80 saatlik görüntüleri yayınladı.
   İşte ABD'nin de, Rusların da o gün bu gün Ay'a gitmemelerinin asıl sebebi bu...
   Mars'ta da Venüs'te de hayat olduğunu çok kesin biliyorlar ve bize Mars'taki robotlarının çektiği görüntülerin sadece elekten geçenlerini gösteriyorlar. Buna rağmen NASA'nın Mars'ta çekip dünyaya dağıttığı çok yüksek çözünürlüklü fotoğrafların bazıları detaylı incelenince Mars'taki yaşamın kanıtları görülüyor.
   | mfs
   Rusların çektiği Apollo 18 filmini izlemek için tıklayın
   Ay'ın karanlık yüzündeki üs görüntülendi. Tıklayın

  TÜM YORUMLAR
  banner18
  ARŞİV
  

  banner301