Kim suçlu?

Kim suçlu?

Geçtiğimiz günlerde Bilecik Belediyesi tarafından yapılan M plakalı minibüs hattı ihalesinde yaşanan bir takım sıkıntı ve iddialara ilişkin dışarıdan geldikleri için mağdur edildiklerini öne süren doğulu minibüsçülerin haberini yaptık.      
Ertesi gün telefonla arayan yada haberi yapan Genel Yayın Yönetmenimizi yolda çevirerek doğuluların haklarını savunmanın kendisine mi düştüğünü soran ve haberi yaptığı için tepki gösteren Bilecikli minibüsçüler oldu.
        Gazetemize gelen ve yaşadıkları olayları anlatıp doğu bölgelerinden gelerek ilimizde ekmek parası için çalıştıklarını belirten minibüsçüler, 2.5 yıldır çalıştırdıkları hatları ilk ihaleden 45 Bin TL'ye alan Bilecik'li minibüsçülerden 80-90 Bin TL'lere satın aldıklarını ve zor şartlarda ekmek yemeğe çalıştıklarını söylediler.
        49 yıldır Bilecik'in gündemini belirle-yen gazetemiz her zaman mağdurun ve haklının yanında olduğu gibi bu haberde de yine olmaya ve cesaret ile her doğru haberi yazmaya devam edecektir.
        Bizi doğululara sahip çıkmakla suçlayan Bilecikli minibüsçüler suçu acaba bizde mi aramalılar, yoksa 45 Bin TL'ye aldıkları hatları 40-50 Bin TL.'lik fazla paralar ile Doğululara satan içlerindeki Bilecik'li minibüsçülerde mi bulmalılar?