HUZURLU İLİMİZİN HUZURLU VALİSİ AKPINAR

Bilecik asayiş  ve huzur bakımından Türkiye’nin en önde gelen illeri arasında yer alıyor. Her ne kadar özellikle radar ve  trafik cezalarında ilk sıralarda yer alsa da asayiş berkemal denilen bir konumda ve en huzurlu illerden biri diyebiliriz.

Diğer bir huzur ise siyasiler ve bürokratların birbirlerine seviyeli davranmalarının yanı sıra Vali Halil İbrahim Akpınar’ın dengeleri iyi koruması ilimizdeki huzuru daha da güçlendiriyor. 

Son günlerde Devleti temsil eden bir konumda bulunmasına rağmen tiyatro sanatçısı Yasemin Yalçın’ın ünlü tiplemesi ‘Şuayip’e benzetilen Adana Valisini görünce, yine mevcut Valimizden önce görev yapan ve adeta bir koruma ordusu ile gezen ve korumalarını geçemediğimiz Vali’nin yanı sıra AK Parti İl Başkanı gibi olan her toplantıda, her açılışta KÖYDES projesi ile başlayıp hükümet hizmetleri ile konuşmasını bitiren Vali sonrası şimdi törenlerde ve açılışlarda kısa ve öz konuşan, siyasi dengeleri iyi koruyan bir Valiye sahibiz.

Vali Halil İbrahim Akpınar’ı bir bakarsınız arkasında korumasız kendisi kadar mütevazi eşi Dr. Nihal Akpınar ve küçük oğlu Emre ile çarşıda alışverişte görürsünüz. Bir bakarsınız pazarda alış verişte, bir baktınız bisikleti ile geçer, bir bakmışsınız çöplük olan mesire yerinin özel ilgilenerek yaptığı hizmetler ile doğa harikası bir yer olduğunu bizlere hatırlattığı Pelitözü Göleti’nde yürüyüş yapar.

Hükümetin Milli Bayramlarda törenleri kısıtlaması ve çelenk koyma yasağında birçok ilde sıkıntılar ve olaylar yaşanmasına rağmen, ilimizde bu vaziyetler Vali’nin özverili davranışı ile sıkıntısız atlatıldı. Kullandığı tasarrufu ile milli bayramlarda ve özellikle 29 Ekim’de izin isteyen CHP’ye çelenk koyma izni vermesi ve ardından  ADD öncülüğünde sivil toplum kuruluşlarının yine Vali’nin izni ile düzenlediği fener alayı gayet güzel ve sorunsuz biterken hafızalarda olumlu izlenimler bıraktı.

Emniyet’te gereken önlemi aldı, Vali’nin özverisini kötüye kullanmayan kutlama komitesi de seviyeli fener alayı yürüyüşünün ardından yapılan kısa açıklamalar ile olaysız dağıldı. Yaygara koparanlar, felaket tellallığı yapanların hevesleri kursaklarında kaldı. Yine ona keza yüce önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gözlerini hayata yumduğu 10 Kasım anma töreninde yine Vali Akpınar’ın izni ile siyasi partiler Ata’nın huzuruna çelenklerini koydular. Huzurlu bir şekilde herkes duygularını yansıttı. Siyasi dengeleri iyi koruyan ve herkesime gerektiği gibi davranan, eylem için gelen bayanlara çay ikram ederek dertlerini dinleyip  sorunlarına en kısa zamanda çare olan huzurlu ilin huzurlu Valisini tutabildiğimiz kadar ilimizde tutalım, sonra gelen gideni aratırmış demeyelim.

Vali Akpınar, Adana Valisi Coş gibi coşmuyor, rozet misali  Belediye Başkanı’nın dağıttırdığı bayrağa, şapkaya karışmıyor, olaya güzel tarafından bakıyor.

Vali Coş gibi Başbakanın gözüne girme sevdası da yok. Ağırbaşlı ve üslubu ile Devleti temsil ederek yeri geldiğinde hükümetin hizmetlerini gerektiği gibi anlatıyor. Anlayacağınız Vali gibi Vali, huzurlu Bilecik’imizin  huzurlu Valisi Halil İbrahim Akpınar.