İSTİFA ETMEM SÖZ KONUSU DEĞİL

Çağatay Karaahmet Merkez İlçe Kongresi Sonrasında KonuştuCafer Elmas

Önceki Gün gerçekleşen CHP merkez ilçe başkanlığı seçimlerinden sonra görüşlerini aldığımız il başkanı Av. Çağatay Karaahmet, ilçe başkanı seçilen Gültekin Çalışkan’ın, yaptığı basın açıklamasında “il başkanı da güven tazelemelidir” sözüne karşılık, il kongre delegelerinin oyu ile seçildiğini, istifa etmesinin gündeminde olmadığını belirtti.

Seçimlere 7 ay kala görevi bırakmasının ihanet olacağını altını çizen Karaahmet, seçim öncesi yaptığı açıklamada her iki ilçe başkan adayı ile anlaşabileceğini, görevlerine devam edeceklerini, Bilecik’te CHP’sinin kazandığı ivmeyi yerel seçimleri zafer ile tamamlayarak taçlandıracaklarını söyledi.

İlçe seçimlerini de değerlendiren CHP Bilecik İl Başkanı Çağatay Karaahmet, seçimde iyi bir mücadele olduğunu söyledi. “CHP’ye yakışır bir seçim oldu. Cumhuriyet Halk Partisi’nin delegesi duyarlıdır. CHP’de kongreler hedefe kilitlenmenin bir göstergesidir. Delegelerimizin köyden - kentten gelip oy kullanmaları partiye sahip çıktıklarının göstergesidir. Bu manada ben çok mutluyum. Kazanan arkadaşımı tebrik ediyorum. Biz yolumuzda devam ediyoruz.” Açıklamasında bulundu. Ayrıca Karaahmet, hedeflerinin, her zaman belirttiği üzere, ‘genel seçimler’ olduğunun altını çizdi ve seçimleri alacaklarına inandıklarını söyledi.

Haberler