3 Emniyet imamı Adliye’ye sevkedildi

3 Emniyet imamı Adliye’ye sevkedildi


Cafer Elmas

FETÖ’nün sözde Emniyet imamlarının imamları oldukları iddia edilen gözaltındaki iki öğretmen ve bir devlet memuru Adliye’ye sevkedildiler.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan FETÖ operasyonlarında en aktif operasyonları gerçekleştiren illerdeki emniyetlerden biri de Bilecik Emniyet Müdürlüğü oldu.

FETÖ soruşturması kapsamında Emniyet Müdürlüğü öncelikle kendi içini temizledi. FETÖ’ye bağlı oldukları iddiası ile yaklaşık 160 Emniyet mensubunun emniyet teşkilatı ile ilişkileri kesilirken, 129 emniyet mensubu açığa alındı. 29'u  meslekten ihraç edilirken, 28'i de  tutuklandı.

Merkez ve ilçeler olmak üzere yaklaşık 500 emniyet mensubu bulunan Bilecik'te,160 emniyet mensubunun teşkilattan ilişkisinin kesilmesi büyük bir rakam olarak gösterilirken, bu durum cemaat polislerinin Bilecik Emniyeti’ne de büyük oranda sızdığının göstergesi olarak nitelendirildi.

Emniyet içindeki FETÖ mensuplarının temizlemesinin ardından Bilecik İl Emniyet Müdürü Ertuğrul Namal öncülüğünde geride kalan kısıtlı Emniyet teşkilatı gece gündüz demeden kurum, kuruluş, derneklerde FETÖ operasyonu gerçekleştiriyor.

Son olarakta yine sözde Emniyet imamlarının üst imamları oldukları iddia edilen M.D. adındaki bir devlet memuru ile Z.A. ve F.D. adındaki iki  öğretmen gözaltına alındı. Bu kişilerin sözde emniyet imamlarının da imamları oldukları ve  Bylog kullanıcısı oldukları gelen iddialar arasında. Gözaltına alınan 3 kişi sorgularının ardından Bilecik Adliyesi’ne sevkedildiler.

FETÖ operasyonunda en aktif operasyonlar gerçekleştiren iller arasında yeralan Bilecik Emniyet Müdürlüğü’nün önümüzdeki günlerde FETÖ operasyonlarına devam edeceği gelen bilgiler arasında.

Haberler