OSMANELİ TURİZMDE EMİN ADIMLARLA İLERLİYOR

İlimizin önemli turizm potansiyeline sahip merkezlerinden biri olan Osmaneli’de, Belediye tarafından yapılan tanıtım çalışmaları ve projeler meyvelerini vermeye başladı.İlimizin önemli turizm potansiyeline sahip merkezlerinden biri olan Osmaneli’de, Belediye tarafından yapılan tanıtım çalışmaları ve projeler meyvelerini vermeye başladı. İlçe, günübirlik kültür turları, doğa yürüyüşleri, temalı kamplar, akademik konferanslar, yemekler, doğada uygulama eğitimleri, sergiler ve daha birçok etkinliğe ev sahipliği yapıyor.

Mayıs ayının gelmesiyle birlikte Osmaneli turist akınına uğramaya başladı ve geçtiğimiz hafta sonu yaklaşık 300 misafirini ağırladı. Bursa Nilüfer Hatun Anadolu Lisesi ve Kenan Kayadelen eşliğinde gelen gruplar, tarihi Osmaneli konakları, Aya Yorgi  Kilisesi ve Rüstem Paşa Camii’ni gezerek  ve yöresel ürünleri Necla hanım konağında tadarken, bir yandan da Şener Kalemci eşliğinde TAMZARA TUR Dereyörük Kamp merkezimizde “Çocuklarla Kamp” temalı etkinliğinde  aileler çocuklarıyla beraber 2 gün boyunca doğayı tanımaya çalıştılar, akan Göksu nehrinin kenarında kuş cıvıltıları arasında yürüyüşler yapıp çadırda kaldılar.

Mayıs ayı boyunca Osmaneli Belediyesinin etkinlikleri devam edecek. 7 Mayıs cumartesi günü, duayen fotoğraf sanatçısı ve sinema eleştirmeni Yalçın SAVURAN ve fotoğraf atölyesi Necla Hanım Konağı’nda bu yıl ikincisi olacak fotoğraf sergisi açılacak.

Aynı hafta sonu Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ve Uludağ Üniversitesi ortak bir projede 60  Ağlan Köyü İlköğretim Okulu’na destek vermek için köyde olacak ve Ağlan köyü Kamp Merkezimizde çadır kurup konaklayacaklar. Bir diğer grup Aysun Cervatoğlu eşliğinde 8 Mayıs Pazar günü ilçeye gelecek.

14-15 Mayıs tarihlerinde TAMZARA TUR Dereyörük Kamp Merkezinde Yaklaşık 60 Kişiyle her yıl düzenlenen ERENLER GÜNÜ etkinliğine katılarak şifalı pilavından yiyip,  2 günlük çadır kampı düzenleyecek.

21-22 Mayıs tarihlerinde doğa aktivitelerinde Türkiye’nin köklü gruplarından  Ayakizleri Grubu 60 katılımcıyla Dereyörük Kamp Merkezinde doğayla baş başa 2 gün geçirecekler.

28-29 Mayıs tarihlerinde Yalova Ekolojik Yaşam Derneği 30 katılımcısıyla Dereyörük Kamp Merkezinde olacaklar.

28 Mayıs Cumartesi Günü Bilecik Valiliği ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2016 yılı Dünya Çevre Günü Etkinlikleri kapsamında Osmaneli Belediyesi’nin ev sahipliği yaptığı  Bilecik çapından yaklaşık 300 katılımcıyla Belenalan- Dereyörük  parkurunda  doğa yürüyüşü  düzenlenecek.

Belediye Başkanı Münür ŞAHİN yaptığı açıklamada; “Sanayileşerek büyümek, turizmde öne çıkmak ve yaşam kalitesini arttırmak” şeklinde belirledikleri hedeflere hızla ulaştığımızı görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Osmaneli turizm acentelerinin, üniversitelerin ilgi odağı oldu. Bir taraftan turizm acentelerinin getirdiği misafirleri ağırlarken, diğer taraftan üniversitelerimizin sempozyum, konferans, panel gibi etkinliklerine ev sahipliği yapıyoruz dedi.

Haberler