“OYUNU OY’UNLA BOZ”

Tüzün’den vatandaşlara çağrı…“OY’UN BÜYÜK; TATİLE DEĞİL, SANDIKLARA SAHİP ÇIKALIM”

Gamze Elmas

CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Tüzün, 7 Haziran seçimlerinde “400 milletvekili” hedefini tutturamayınca milli iradeyi hiçe sayarak erken seçim kararı alan AKP’nin, 1 Kasım seçiminde her türlü oyuna başvurabileceğini belirterek, herkesi Pazar günü sandığa gidip oy kullanmaya ve sandığa sahip çıkmaya çağırdı. Geçmiş yıllarda çeşitli bahanelerle Cumhuriyet Bayramı kutlamalarını iptal eden Hükümetin bu kez Cumhuriyet Bayramı nedeniyle tatili uzattığına dikkat çeken Tüzün, “Hükümet seçim öncesi tatilden medet umuyor. Akla hayale gelmedik her türlü oyunu deniyor. Bu oyunu bozmak bir 1 OY bile büyüktür. Ne yaparlarsa yapsınlar, başaramayacaklar. Seçmenimiz 1 Kasım'da tatile değil sandıklara sahip çıkacak” dedi.

Bir oyun seçimlerin kaderini değiştirebileceğine dikkat çeken Tüzün, herkesin, “benim bir oyumla ne olur” diye düşünmeden, ülkenin ve çocuklarının geleceği için sandığa gitmekle kalmayıp, sandık başında bekleyip oy sayımına da katılmalarını istedi. Tüzün şunları söyledi:

“Ülkesini, çocuklarını, geleceğini düşünen herkesi demokratik haklarını kullanmaya çağırıyorum. Bu seçimde ülkenin kaderi yeniden belirlenecek. 7 Haziran’da sandıktan çıkan uzlaşın mesajını anlamak istemeyen, milli iradeyi hiçe sayanlarla yeniden hesaplaşılacak.  Sandığa gitmemek, oy kullanmamak, 13 yıldır ülkemizi yangın yerine çeviren, yandaşlarını zengin, fakiri daha fakir yapan hükümetin politikalarına ortak olmak, dolaylı olarak destek olmak demektir. Seçimin şaibesiz yapılması için sandık görevlilerimize de büyük iş düşüyor. Unutmayalım, önceki seçimlerde trafolara kedi girmiş, elektrikler kesilmişti. Biz, her türlü önlemimizi aldık. Sandık görevlilerimize eğitim verip nelere dikkat etmeleri konusunda uyardık. Ama milli iradeye saygısı olan herkesin, partilerin, ‘oy ve ötesi’ gibi gönüllü grupların oya sahip çıkma çabalarına destek olması, sandığı koruması, sanık başlarında oy tutanaklarının fotoğraflarını çekmeleri gerekiyor.

Biz, “Önce İnsan. Önce Birlik. Önce Türkiye” diyerek yola çıktık. Önce Türkiye’yi düşünen herkese çağrıda bulunuyorum. Seçime katıl, oyunu kullan, oyuna sahip çık. OY’un büyük. Oyunu OY’unla boz." 

Haberler