'Darp edildim, güler yüz gösteremiyorum'

Doktorlardan ilginç eylem

Cafer Elmas
Önceki gün çalışma arkadaşlarına yapılan saldırıya tepki göstermek isteyen 112 Acil Doktorları muayene odalarının kapılarına, 'Darp edildim, güler yüz gösteremiyorum' yazısı astılar.
Bilindiği gibi, epilepsi ve psikolojik sorunları bulunan İbrahim Çelik adındaki bir hasta tedavi görmek için geldiği 112 Acil Servisi'nde kendisine müdahale eden doktor Ali Kaya'ya  tekme atarak darp etmişti.
Bu yaşanan çirkin olayın 14 Mart Tıp Bayramı'na denk gelmesinin üzüntüsünü yaşayan Doktor Ali Kaya'nın meslektaşları, hastane per-soneli ve Tabipler Odası  yapılan saldırıyı kınayarak basın açıklaması yapıp Devlet Hastanesi'nin giriş kapısından 112 Acil Servis önüne kadar alkışlı protesto yaparak yürümüşlerdi.
Yaşanan bu gelişmelerin ardından doktorlar bu sefer faklı bir eylem ile gündeme geldiler.
Hastanedeki duvarlara 'sağlıkta şiddete hayır, doktora, sağlık çalışanına şiddete hayır' yazıları yazılırken, polikliniklerde doktorların muayene odalarının kapılarına da 'randevusuz hastalara bakılmayacaktır' yazılarının asılmasının ardından 112 Acil Doktorları da tepkilerini muayene odalarına astıkları 'Darp edildim güleryüz gösteremiyorum' yazısı ile gösterdiler.
'Bizim günahımız ne?'
Bu yazıyı gören bazı vatandaşlar ise gazetemizi arayarak kendini bilmez hastanın yaptığı saldırıyı onaylamadıklarını fakat bu durumun ise günahları  olmadığı halde kendilerine yansıtılmasının da doğru olmadığını savundular.
Haberler