4500 Yeni Öğrenci Geliyor

2007 yılında kurulmasının ardından hızlı bir oluşum sürecine giren Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi öğrenci sayısını her geçen sene arttırıyor.

 

2013-2014 eğitim öğretim yılında il merkezi ve ilçelerinde toplam 12 bin öğrencisi bulunan üniversite bu yıl 2700 mezun verdi. Yeni açılan Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi, Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Yüksekokulu ile daha da genişleyen ve sürekli büyüyen Şeyh Edebali Üniversitesi, önümüzdeki sene ilimize 4500 yeni öğrenci kazandıracak. İlimiz ekonomisi için artık vazgeçilmez bir unsur haline üniversite öğrencilerinin toplam sayısı ise 15 bin sınırına dayanacak.

Yeni gelecek 4500 öğrencinin 2000’i Gülümbe Kampüsünde bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Fen-Edebiyat Fakültesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Fen Bilimleri Enstitüsü, Meslek Yüksekokulunda, 2500’ü ise Bozüyük Meslek Yüksekokulu, Gölpazarı Meslek Yüksekokulu, Osmaneli Meslek Yüksekokulu, Söğüt Meslek Yüksekokulu ve Pazaryeri Meslek Yüksekokulunda eğitim görecek. Bu sayede hem Bilecik’in hem de ilçelerinin esnafının yüzü gülecek. Yapımı tamamlanan rektörlük binası ve kütüphanesi ile modern bir görünüme kavuşan üniversite, giderek artan eğitim ve yaşam kalitesi ile hem ülkemizin geleceğini inşa etmeye hem de ilimizin ekonomisine katkı sağlamaya devam edecek.

Haberler