Ceza kesilen minibüsçüler isyanda

Kendisine bir ayda 7 tane ceza kesildiğini iddia eden minibüsçü isyan bayrağını çekti. Özellikle bir polis memuru tarafından kendisine yönelik şahsi denetleme yapıldığını iddia eden Önder Çakır, bir ay içerisinde minibüsünün 'sis lambaları yanıyor, yolcu indirdin, benzin aldın, SRC belgen yok' diyerek ceza yazıldığını söyledi.

Cafer Elmas     Kendisine bir ayda 7 tane ceza kesildiğini iddia eden minibüsçü isyan bayrağını çekti. Özellikle bir polis memuru tarafından kendisine yönelik şahsi denetleme yapıldığını iddia eden Önder Çakır, bir ay içerisinde minibüsünün 'sis lambaları yanıyor, yolcu indirdin, benzin aldın, SRC belgen yok' diyerek ceza yazıldığını söyledi.

Dün sabah Atatürk Bulvarı üzerinde trafik polis memurları ile tartışmaya giren minibüsçü Önder Çakır, yediği cezaların makbuzlarını yere yaydı ve isyan ettiğini bağırdı.  Özellikle  trafik polis memurunun, 'gözü üstünde kaşı var' diyerek ceza kesmeye başlandığını iddia eden Çakır, yetkililere seslenerek bu duruma bir çözüm bulunmasını istedi.

Zor koşullar altında Belediye'den minibüs hattı aldıklarını ve taksitlerle ödemeye çalıştıklarını anlatan Çakır, SRC belgesi için Belediye'ye müracaat ettiklerini ve sınavın sonucunu beklediklerini buna ilişkin başvurularına karşılık ellerinde belge olduğunu belirterek, yinede 2 gün arayla SRC belgesi olmadığına ilişkin ceza kesildiğini belirtti.

Bir lira bir lira toplayarak Belediye'ye hat parası ödemeye çalıştıklarını ve dayanacak güçlerinin kalmadığını belirten Çakır, bir ayda bir polis memurunun maaşı kadar ceza yediklerini belirterek trafik polis memurlarının biraz daha anlayışlı olmalarını istedi.

Haberler