BİLECİK’İN SORUNLARI MECLİS’TE MASAYA YATIRILDI

Bilecik Ziraat Odaları Başkanları ile Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası heyeti TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün’ü Meclis’te ziyaret etti.

Bilecik’in tarımda ve sanayide yaşanan sorunları ve çözümüne ilişkin geliştirilen projeler Meclis’te masaya yatırıldı.

Bilecik Ziraat Odası Başkanı Ahmet Sevinen ilçe ziraat odalarının başkanları ile birlikte TBMM Başkanvekili Yaşar Tüzün’ü makamında ziyaret etti.

Ziyaret sırasında Bilecik ve ilçelerinde 100 bin tona yakın tarımsal üretim yapıldığını ancak Toprak Mahsulleri Ofisi’nin uzun süreli alım yapamadığını belirten Sevinen, bu amaçla mülkiyeti Özel İdareye ait 13.5 dönümlük bir arazinin kendilerine satışı konusunda ilerleme kaydettiklerini anlattı.

TBMM Başkanvekili Tüzün de tarımın ihmal edilmesi nedeniyle Türkiye’nin tarım ürünlerini dışarıdan almak zorunda kaldığına dikkat çekti ve “Ülkemizde, özelde ise Bilecik ilimizde tarımın gelişmesi, çiftçimizin yeniden tarlasını ekip kazanması için geliştirilen bütün projelerin destekçisiyiz. Bu konuda şahsıma düşen her türlü desteği yapmaya hazırım” dedi.

Tüzün’ün Bilecik’ten kabul ettiği bir diğer heyet ise Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Buğra Levent ile yönetim kurulu üyeleri oldu. Görüşmede, bir sanayi kenti olan Bozüyük’ün, hızlı tren seferlerinden, kurulması planlanan lojistik üssüne kadar bütün sorunları görüşüldü.

Tüzün, Bozüyük’ten yapılan ihracatın artırılması için Bozüyük’te mutlaka gümrük müdürlüğü kurulması gerektiğini vurgulayarak bu konuda kendisinin de girişimlerde bulunduğunu anlattı.

Haberler