Oğuz Sertler İstifa Etti

İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantılarının son oturumunda Ak Pati’den istifa ettiğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde gazetemize yaptığı açıklamada 20 gün sonra AK Parti’den geçici ihracının biteceğini ve ardından yeniden AK Parti İl Genel Meclis Başkanı olacağını belirten Oğuz Sertler’in, beklenmedik istifası kamuoyunda manidar bulunurken, Sertler’in çelişkili ifadeleri ve istifasına yönelik olayın perde arkasında yaşananlara ilişkin açıklama yapması bekleniyor.

Partiden ihracına ve istifasına ilişkin hakkında birçok haber çıkan İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler geçtiğimiz günlerde gazetemize yaptığı açıklamada AK Parti’den 1 yıllığına geçici ihraç olduğu ve bu sürenin 20 gün sonra biteceğini duyurmuş ve geçici ihracına yönelikte Ak Parti Genel Merkezinden kendisine iletilen :“DELİLLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ VE KARAR: İlgili hakkındaki belge, bilgi ve ifadeler doğrultusunda parti tüzüğümüzün 116/6 maddesi ‘usulüne uygun olarak alınmış grup kararına uymamak’ ve 117/1 maddesindeki ‘partinin tüzük ve programına, demokrasi, insan hakları ve hukukun evrensel temel kural ve normlarına aykırı faaliyetlere katılmak, destek olmak, yahut bizzat aykırı eylem ve işlemlerde bulunmak’ fiilleri işlediği kanaatine varılarak partiden kesin ihraç kararı verilmiş ise de, kesin ihraç cezasının fiili örtüşmediğinden kaldırılarak bir alt ceza olan 1 yıl geçici ihraç cezası ile cezalandırılmasına’ ilişkin belgeyi kamuoyunun bilgisine sunmuştu.

“Gördüğüm lüzum üzerine”

Başkan Sertler, toplantı sonrasında basına yaptığı açıklamada ise; “Gördüğüm lüzum üzerine kendi isteğimle bugün itibariyle Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ayrıldım. İlk olarak da istifamı Meclis üyesi arkadaşlarımla paylaşmak istedim.”dedi.

Kendisine istifasından sonra herhangi bir partiye geçecek misiniz sorumuz üzerine ise Başkan Sertler, şu anda böyle bir durumun söz konusu olmadığını ve bağımsız olarak görevine devam edeceğini belirtti.

Haberler