BAŞKAN YAĞCI YÜKSEK KATLI BİNALARA SAHİP ÇIKTI

Belediye Başkanı Selim Yağcı, Ocak ayı Belediye Meclisinde “beni de rahatsız ediyor” dediği yüksek katlı binalara Şubat ayı meclisinde sahip çıkarak, binaların arkasında olduğunu söyledi.

Başkan Yağcı, geçtiğimiz ay yapılan Belediye Meclisi’nde şehrin silüetini bozduğu gerekçesi ile vatandaşlar tarafından tepki gösterilen yüksek katlı binalar hakkında “Şunu kabul edelim ki o binalar şehrin zaten en üst noktalarına gelmesi, baktığım zaman bana da rahatsızlık veriyor. O bina daha alçak bir yere yapsaydı bu kadar dikkat çekmezdi. Zaten zirve olarak 20 kat yüksek bir yere bir de 15 katlı bir bina koyunca şehrin girişinde de silüet anlamında şık bir görüntü olmuyor. Zaten onu görünce bizler de rahatsız olduğumuz için meclis gündemine getirdik.” Demişti.

Aradan bir ay geçmesinin ardından Şubat ayı olağan meclis toplantısında, CHP’li meclis üyesi Ayhan Arslan’ın sorusu üzerine konu yeniden gündeme geldi. Başkan Yağcı, Ocak ayı meclis toplantısında  rahatsızlık duyduğunu söylediği yüksek katlı binalar ile ilgili bu kez “O binaların arkasındayım” dedi.

Yine önceki meclis toplantısında “silüet anlamında şık bir görüntü olmuyor” diyen Başkan Yağcı, bu kez “Şehir adına çok kötü bir görsel de oluşturacağına inanmıyorum” diyerek  binaların bittiği zaman şehrin önemli görsellerinden biri olacağını savundu.

Zamanında yapılması gerektiği için bu yapılaşmalara meclis kararıyla izin verildiğini söyleyen Başkan Yağcı, “60 bin nüfuslu bir ilde 15 katlı binaya ne gerek vardı denilebilir ama bu şehrin vizyonunu göstermek için beş altı tane de 15 katlı bina olsun. Bu alanların görsellikleri daha iyi bir şekilde yapılırsa daha iyi olur. Yüksek katlı binaların da arkasındayım, 11 katlı binaların da arkasındayım, villaların da yapılmasının arkasındayım. Bu dönem içerisinde benim başkanlığım döneminde ne karar alındıysa hepsinin arkasındayım.”dedi

Haberler