BİLECİK BELEDİYESİNDEN HABERİMİZE AÇIKLAMA

Bilecik Belediyesinden “Sakarya Gazetesi; Belediyeleri rant kapısı mı görüyor?” başlıklı haberimize ilişkin yazılı bir açıklama yapıldı.

Haberimizde, Sakarya Gazetesi'nin Belediyeleri rant kapısı olarak gördüğü,  yüksek fiyatlar ile takvim ve bültenler bastığını ve bunun bir örneğinin de Bilecik Belediyesi olduğu iddialarını gündeme getirmiştik. Haberimiz sonrasında Belediye tarafından yazılı bir açıklama yapılmasına karşın, açıklamada takvim fiyatlarına yönelik rakamsal tutarları gösteren  resmi bir belge bulunmaması dikkat çekti.

Bilecik Belediye Başkanlığından yapılan açıklama şu şekilde oldu:

Belediye Başkanlığımıza suç isnad eden ve töhmet altında bırakan ifade ve söylemleri kabul etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. 14 yıldır ecdad diyarı ilimizde yapmış olduğumuz hizmetler ve çalışmalar değerli vatandaşlarımızın taktirini kazanmaktadır. Her bir kuruşunu vatandaşlarımızın menfaatine ve belediyemizin büçtesi doğrultusunda açık ve şeffaf bir şekilde gerçekleştirdiğimiz bütün çalışmalar şu ana kadar devletimizin yetkili organlarınca denetlenmektedir. Ayrıca alınan bütün kararlar Belediye Meclis üyelerimizin bilgisi ve onayı doğrultusunda gerçekleştirilmekte ve ilgili komisyonlarca da incelenmektedir. Bu bağlamda yaşanan olaylar ile Bilecik Belediye Başkanlığının ilişkilendirilmesi nedeniyle büyük üzüntü duyduğumuzu ifade eder, bu yöndeki söylem ve düşünceleri de şiddetle kınıyoruz. Basın ve yayın organı temsilcileri arasında yaşanan olaylar ile Belediye Başkanlığı'nı zan altında bırakan açıklama ve haberleri hem insani hem de hukuki açıdan doğru bulmadığımızı bildirir. Kamuoyunun bilgisisen sunarız.”

Görüldüğü üzere  haberimiz ve iddialara ilişkin belgeli ve rakamsal bir açıklama yapılmadığı da gözlendi.

Haberler