Bilecik yine kara trene kaldı

Yüksek Hızlı Tren (YHT) Bilecik-Ankara arasındaki sabah 08.30 seferi kaldırıldı.

Bilecik’e ulaşım alanında yapılan en büyük yatırımlardan biri olan YHT seferlerindeki saat değişiklikleri vatandaşı zor duruma sokuyor. Yılbaşından öncesine kadar varolan Bilecik-Ankara arasındaki  08.30 seferi yılbaşından sonra kaldırıldı.

Sabah saatlerinde Ankara’ya gitmek isteyen yolcuları bu anlamda zora sokan değişiklik sonucu Bilecik'in yapılan yatırımlardan tam anlamı ile yararlanamadığını ve üvey evlat muamelesi ile karşılaştıklarını savunan vatandaşlar yine Eskişehir’e gitmek zorunda bırakıldıklarını belirtirlerken, Bilecik yine kara trene kaldı yorumlarını da beraberinde getirdi.

Alınan bilgilere göre, Bilecik-Ankara arasında sefer yapan 08.30 treni yerine 10.52 treni getirildi. Fakat yapılan bu değişiklik internet sitesinde yer almıyor. Bilecik’ten Ankara’ya EYBİS üzerinden bilet almak isteyen yolcular, 15.36 ve 19.27 seferlerinden birini kullanmak zorunda.

Özellikle hafta sonlarında yer bulmakta sıkıntı çeken vatandaşı rahatlatmak yerine sefer saatlerinin azaltılması, vatandaşın mağduriyetini bir kat daha arttırdı. Vatandaşlar, sefer saatlerinin çoğaltılmasını beklerken azaldığını görünce “Bilecik üvey evlat mı neden yapılan yatırımlardan faydalanamıyor. Ulaşım için de mi Eskişehir’e gitmek zorundayız. Yetkililer ve siyasiler Bilecik’e sadece sözde sahip çıkmasınlar.Mağduriyetlerimizi duysunlar yine kara trene mi kaldık?” dediler.

Haberler