BAŞKAN BAKICI AŞEVİ VE KUR’AN KURSU BİNASI’NIN TÖRENİNE KATILDI

Yapımına başlanan Bozüyük Sosyal Aile Derneği Aşevi ve Kur’an Kursu binası için tören düzenlendi.

Bozüyük’te Yeşilkent Mahallesi 701 Sokak’ta yapımına başlanan Aşevi ve Kur’an Kursu binası için düzenlenen törene Bozüyük Belediye Başkanı Fatih BakıcI, Belediye Başkan Yardımcıları Ali Avcıoğlu ve Rasim Keskin, Bozüyük Sosyal Aile Derneği Başkanı Abdullah Öztürk ve Dernek üyeleri katıldı.

Yapımına başlanan binada incelemelerde bulunan Başkan Bakıcı törene katılanlara hitaben bir konuşma yaptı. Başkan Bakıcı aşevi ve kur’an kursunun hayırlı ver uğurlu olması temennisinde bulunarak “Bizler Sosyal Aile Derneği’ni basit bir dernek olarak görmüyoruz. Gerçekten darda olanlara, sıkıntıda olanlara ulaşan, hiç reklamı olmayan bir derneğimiz. Dinimiz gereği de sağ elin verdiğini sol elimizin duymaması gerekiyor.

Gerçekten de hiç kimsenin haberi olmadan tüm gariban vatandaşlarımıza ulaşan önemli bir derneğimiz. Bozüyük’te belki de sıkıştığı zaman yardım noktasında kapı çalma alışkanlığı olmayan bir toplumuz. Sizler de bizlerde elimizden geldiğince yardıma ihtiyacı olanlara yardım etme gayreti içerisindeyiz. Bizler eksiklerimizi not alan ve onları tamamlayabilen kişileriz. Sonuçta bu yol bir hizmet yoludur, aşk yoludur, gönül yoludur. Emek verenlerden, ilk başta burayı yapmaya niyet edenlerden ve bu noktaya getiren herkesten Allah razı olsun. Bizde sizlere bir katkı sağlayabiliyorsak ne mutlu bizlere. Rabbim hayırlı hizmetler için çalışan dernek üyelerimize kolaylıklar versin, inşallah açılış yaptığımız günleri de tez zamanda görürüz” dedi. Törende Başkan Bakıcı’nın konuşmasının ardından kurban kesilerek dualar edildi.

Haberler