GELENEKSEL LEFKE BEZİ ÜRÜNLERİ BİLECİK’TE GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Bilecik Belediyesi Uluslararası Marka Değerleri ile Bilecik Sempozyumu kapsamında 12 Aralık Salı Günü Bilecik Kapalı Pazar Tuhafiye Bölümünde Bilecik yöresel el sanatları, hediyelik eşya, el yapımı organik ürünler ve yeni tescillenen, marka tescili alınan ve başvurusu yapılan ürünler görücüye çıktı.

Organik ve Yöresel Ürünler El Sanatları alışveriş günlerinde Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi de stant açtı.

Osmaneli Belediyesi Sürekli Eğitim Merkezi hocası Gülay Çam Durak ve kursiyerlerden Nuray Titiz, Özlem Beğendik ve Büşra Kara ile birlikte standı hazırlayan Lefke Bezi Dokuma Hocası Gülay Çam Durak, “Sürekli Eğitim Merkezimizde Kursiyerlerimizle birlikte el emeği göz nuru Lefke bezi dokumalarımızı ve Lefke bezinden üretmiş olduğumuz kolye, yüzük ve bilekliklerimizi ayrıca yine kursiyerlerimizin elinden çıkan biblolarımızı burada sergiliyoruz. Standımızı açtığımız ilk günde ürünlerimiz bir hayli rağbet gördü. Özellikle bayanlar tarafından beğenilen ürünlerimiz, Osmaneli’nin bir markası haline geldi. 17 Aralık tarihine kadar standımızı açık tutacağız” dedi.

Osmaneli Belediye Başkanı YMM Münür Şahin de stant ile ilgili olarak; “Osmaneli ilçemizi tanıtmak için Türkiye’nin neresinde düzenlenirse düzenlensin bu tür organizasyonlara katılmaya çalışıyoruz. Öncelikle böyle bir organizasyonu düzenlediği için Bilecik Belediye Başkanı Sayın Selim Yağcı’ya teşekkür ediyorum. Osmaneli Belediyesi olarak, Sürekli Eğitim Merkezimiz ile gün yüzüne çıkardığımız Osmaneli’nin değerlerini milletimizin beğenisine sunuyoruz. Başta Gülay Hocamıza ve tüm kursiyerlerimize emeklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

Haberler