7 TAHLİYE

Bilecik Ağır Ceza Mahkemesi’nde esnaf, sanayici, oda başkanları, sivil toplum kuruluşu başkanları ve memurların da aralarında bulunduğu 66 sanıklı Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik görülen 4.mahkemede tutuklu 32 sanıktan 7 tahliye kararı çıktı.

Bilecik Ağır Ceza Mahkemesi’nde esnaf, sanayici, oda başkanları, sivil toplum kuruluşu başkanları ve memurların da aralarında bulunduğu 66 sanıklı Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına yönelik görülen 4.mahkemede 7 tahliye kararı çıktı.

Bilecik Adliyesi’nde görülen davada 32 tutuklu sanıktan 1’i mahkeme salonunda, diğerleri ise telekonferans sistemi ile mahkeme heyeti karşısında hazır bulundu. Saat 9.30’da başlayan duruşma 23.00’da sonlandı.

Görülen mahkemede Abdullah Yavuz, İlhami Soydan, Mehmet Yalçın, Murat Korkut, Murat Köprülü, Naci Uzunköprü ve Recep Koral’ın üzerine atılı suçun niteliği, mevcut kanıt durumu, sanığın tutuklulukta geçirdiği süre, sanığın üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyetini değişme ihtimali, sanığın sabit ikametgâh sahibi oluşu, kaçma ve delilleri karartma şüphesinin bulunmaması birlikte göz önünde bulundurularak atılı suçtan Adli Kontrol Şartı ile tahliyesine, diğer tutukluların ise tutukluluk hallerinin devamına kararı verildi.

Diğer yandan karar mahkemesinin ise Pazartesi gününe ertelendiği öğrenildi.

Haberler