VALİ BÜYÜKAKIN’DAN ATATÜRK’Ü ANMA MESAJI

“Büyük önder Atatürk, Tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vuran büyük bir devlet adamıdır”

Bilecik Valisi Tahir Büyükakın, 10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mesajında, “Büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk; ulusal bağımsızlığımızın, birlik ve beraberliğimizin simgesi, bizlere tam bağımsız, çağdaş bir devlet ve Cumhuriyeti armağan eden, tarihin akışını değiştirerek yaşadığı çağa damgasını vuran, başarıları ile tüm insanlığın saygısını kazanan büyük bir devlet adamıdır.” İfadelerini kullanan Vali Büyükakın, devamında ise şu sözlere yer verdi:

“Atatürk’ün önderliğinde, Anadolu halkının canlarını feda etme uğruna verdikleri mücadele, dünyada pek çok topluma örnek olmuş; O’nun ardından bıraktığı eserin büyüklüğü, milletimizin geleceğe gurur ve güvenle bakmasını sağlamıştır.

Bizlere emanet edilen vatanımızı çağdaş medeniyetler seviyesinin de üstüne çıkararak, Türkiye’yi birlik ve beraberlik içinde her alanda dünyanın önde gelen ülkelerinden birisi yapmak hepimizin asli görevidir. İstiklalimize ve istikbalimize kast eden iç ve dış düşmanlara karşı millet olarak birbirimize kenetlenmek, milli ve manevi değerlerimizi sonsuza dek yaşatmak azim ve kararlılığındayız.

Bu duygu ve düşüncelerle, aramızdan ayrılışının 79. yıl dönümünde Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük lider ve komutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, milli mücadelemizin kahramanlarını ve vatanın bölünmezliği uğrunda canlarını feda etmiş tüm şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz.”

Haberler