T.C. SÖĞÜT İCRA DAİRESİ 2016/182 TLMT. TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

T.C.
SÖĞÜT
İCRA DAİRESİ
2016/182 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri       : Bilecik İl, Söğüt İlçe, 143 Ada, 12 Parsel, Cumhuriyet / Tabakhane Sk. Mahalle/Köy, A Blok /Dördüncü Kat/ B.Bölüm 10 Nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz bir işyeri ve otuz bir meskenli Blok kargir apartmanda bulunmaktadır. Kıymet takdiri raporunda taşınmazın 3 oda 1 salon olduğu belirtilmiştir. Taşınmaz söğüt Hükümet konağına ve çarşı merkezine 200m. mesafededir. Taşınmazın giriş kapısı çelik, oda kapıları eski tip dolu ahşap kapıdır. Pencere kapıları pvc'dir. İsınma tüm dairede kombi ile sağlanmaktadır. Wc ve banyoda tabanlar seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır. Banyoda köşe tipi küvet bulunmaktadır. Mutfak dolapları mdf kapaklı, mutfak tezgahı granittir. Odaların tabanları parke ile kaplı duvarları ise alçı sıva üstü plastik boyadır. Binada asansör bulunmaktadır.

Adresi: Cumhuriyet Mah. Orhangazi Cad. Yasemin sokak Söğüt / BİLECİK Yüzölçümü:1.177,25 m2

Arsa Payı:1/32

İmar Durumu: Var , İnşaat tarzı Söğüt Belediyesi imar sınırları içerisinde olup, bitişik nizam bodrum hariç 5 katlıdır.

Kıymeti: 104.102,19 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler: Tapu kaydında olduğu gibidir.

1.Satış Günü: 19/12/2017 günü 14.15 - 14:20 arası

2.Satış Günü : 23/01/2018 günü 14:15 - 14:20 arası

Satış Yeri: Söğüt Belediyesi Sosyal Yaşam Merkezi Orta Mah. No: 12 Söğüt

Satış şartlan:

1-         İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2-         Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3-         İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4-         Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden  alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/182 tlrnt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.28/10/2017

Haberler