banner401
banner422
banner472

'Özel mülkiyete tabi değildir'
Av. Faik Akarkarasu'yun vatandaşların arsalarının hafriyat alanı olarak Bilecik Belediye Başkanlığı tarafından başkana yakın kişilere ucuz fiyatla kiralandığını öne sürmesi ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamaya Belediye Başkanlığı tarafından yeni bir açıklama daha geldi.
Bilindiği gibi, geçtiğimiz günlerde Akarkarasu'yun bu iddiasına Belediye Başkanlığı'ndan cevap gelmiş ve üçüncü şahıslara ait arsaların başkalarına kiralandığı iddiasının doğru olmadığı ve kiralamanın ihale ile yapıldığı belirtilmişti.
Belediye'nin bu açıklamasının ardından Av. Faik Akarkarasu'dan karşı yanıt gecikmemiş ve mahkeme kararlarını ve belgelerini gazetemize göndererek yaptığı açıklamada, Belediye Başkanı'nın verdiği cevabın gerçekçi olmadığını, belgelerin  cevap vereceğini belirtmişti.
Akarkarasu'yun bu açıklamasına Belediye Başkanlığı'ndan da cevap gecikmedi. Belediye Başkanlığı tarafından gönderilen yeni açıklamada her iki taşınmazın ağaçlandırılacak alan olarak belirlendiği ve özel mülkiyete tabi olmadığı, ihale evraklarında açık ve net şekilde ifade edilmiş bir bilginin, kamuoyuna yanlış aksettirilmesi çabası içinde olunduğu vurgulandı.
Belediye Başkanlığı'ndan Av. Faik Akarkara-su'ya cevaben gönderilen açıklama şu şekilde:
BİLECİK BELEDİYE BAŞKANLIĞI BASIN AÇIKLAMASI
Hafriyat alanının bulunduğu imar paftası ve ihaleye ilişkin evraklardan da görüleceği üzere; Belediyemizce 30L-III-C nolu paftadaki 26.027 m2'lik alan ile 29L-II-B nolu paftadaki 10.179 m2'lik alan ihaleye çıkartılmıştır. Her iki taşınmaz da ağaçlandırılacak alan olarak belirlenmiş olup; özel mülkiyete tabi değildir.
Sayın Av. Faik Akarkarasu'nun müvekkilinin, Belediyemiz ve birçok farklı kişiyle beraber hissedarı olduğu 613 Ada 2 Parsel Nolu taşınmaz ise 30L-III-C nolu pafta içerisinde kalmakla beraber ihale kapsamı dışındadır ve ihale ile kiralanan yerin sınır komşudur. Önceki açıklamamızda da ifade edildiği üzere yüklenici veya başka şahıslarca, ihale kapsamı dışına çıkılarak sınır ihlali, taşma veya işgal yapılmışsa; sorumlular hakkında gerekli yasal işlemler yapılacaktır.
Bilindiği üzere imar paftaları onlarca farklı ada ve yüzlerce farklı parsellerden oluşmaktadır. Habere konu 30L-III-C nolu paftanın toplam alanı da 482.129 m2'dir. İhale evraklarında “ 30L-III-C nolu paftanın 26.027 m2'lik ağaçlandırılacak alan vasfındaki kısmı ” şeklinde net bir ifade yer almasına rağmen; beyan sahibinin ifadelerinde sanki bu paftanın içindeki tüm ada ve parsellerin ihaleye çıkartıldığı izlenimi oluşturulmaya çalışılmaktadır..
Sonuç olarak; ihale evraklarında gayet açık ve net bir şekilde ifade edilmiş bir bilginin, kamuoyuna bu şekilde yanlış aksettirilmesi çabalarını anlamak mümkün değildir. Somut gerçeğin, bir önceki açıklamamızı anlamamakta ısrar edenlerce de net bir şekilde idrak edilebilmesi amacıyla, konuya ilişkin belgeleri sunuyoruz.
Kamuoyunun bilgisine saygıyla duyurulur.”


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mete 6 yıl önce

bu memleket kayıkçı kavgalarından bir yere yıllardır varamıyor chp'sinide gördük anavatan'nınıda doğruyol'unuda iş yapacaklarıda memleketten bu kavgalar kaçırıyor yazık çok yazık

Avatar
vahit bulanık 6 yıl önce

sayın başkan döküm yapılan yer bana ayıt size defalarca söyledim pafta ada parsel ihaleye vermeden önce dahi döküyordunuz ihalye verdiyin firmaya yeri ölçüp vermeniz gerekiyordu ve oraya çit çekilmesi gerekiyordu başka yerlere döküm olduğu zaman zamanında müdahale yapıp ceza uygulaması yapılıyor bunu size bir toplumdada söyledim sayın başkanım hala diyiyorsunuzki 3 şahıs bizimle görüşmedi sayın başkanım bizim ada parsele paftay 7 yıldır döküm yapılıyor bunun fotorafları bakanıkta bile mevcutur sizin ihalede yazdığınız 10178 metirelik yer fırının yanı hiç döküm yapılmamış fen işleri elamanıza verin emri ölçsün harita mehndisi ölçümünü yapsın size doğru dökümün yerini söylesiner ve döküm kaç yıla ayıtır etüdünü yapsınar biz konuyu mahkemeye taşıdık bunu siyasi mazeme yapmayın yorum yapan arkadaşlarımda gelsin döküm yapılan yeri görsün sonra yorum yapsınar ve bu kedilerine yapılsa nasıl karşılalar selamlar ve saygılarımla

Avatar
SEZAİ ÇOKOKUR 6 yıl önce

tescilsiz alanlarda tapu kayıtlarının olması mümkün değil,zaten belediyece kamu oyuna yansıtıldığı gibi kendi beyanınızda da 613 ada olduğundan bahsediyorsunuz demek ki bu alan tapuya tescilli bahsedilen imar durumu şahıs adına kayıtlı olup sadece kısıtlı olmaktadır.kısaca belediye ihaleye çıktığı taşınmazın öncelikle mülkiyet sorununu çözmelidir.kamulaştırmasını yaparsın yada 3194 sayılı kanununun 18.maddesi (dop)paylari düşülür kişi mağduriyeti önlenir.
saygilarimla

Avatar
vahit bulanık 6 yıl önce

sayın sezai bey 3194 de 18 madeden 1989 yılında uygulamış bir yere 2 kez 18 made uygulama yapa bilirmi selamlarımla

banner369

banner92

banner504

banner503

banner517

banner402

banner406

banner509

banner515

banner390

banner404

banner510