banner566
banner401
banner422

YENİ KURULACAK HÜKÜMETE ATATÜRKÇÜ TAVSİYELER
 

Dernek Başkanı Mustafa Aksu imzalı yazıda seçimlerin kısa bir değerlendirmesi yapıldı ve yeni kurulacak hükümete Atatürkçü çözüm tavsiyeleri verildi. Açıklama şöyle:
ÜLKEMİZ, ATATÜRKÇÜ ÇÖZÜMLERE MECBURDUR
Ülkemizde 7 Haziran'da yapılan milletvekili seçimleri, anlayana dersler ve mesajlarla doludur. Milletimiz; Cumhurbaşkanı'na, "Otur oturduğun yerde. Niye meydan meydan dolaşıp bir parti lehine siyaset yaptın? Mademki siyaseti bu kadar seviyorsun, niye Cumhurbaşkanı oldun? Başkanlık sistemini aklından çıkar. Sana sarı kart gösteriyoruz."demiştir. Başbakan'a, "Partinin başında sen mi varsın, yoksa Cumhurbaşkanı mı? Anlayamadık yani. Uzaktan kumandalı lideri sevmeyiz biz. Böyle liderlik olmaz. Yürüttüğünüz açılım, komşu ülkelere terör ihraç etme politikalarına onay vermiyorum. Paralel dediğiniz yapı ile yıllardır birlikte iş tutarak haksız yere Türk Ordusuna ve aydınlarımıza kumpas kurdunuz. İşsizliği, yoksulluğu bitiremediniz. Yolsuzluk konularında iyi sınav vermediniz. Size de sarı kart gösteriyoruz." demiştir. Selahattin Demirtaş'a, "12 Eylül ürünü olan seçim barajlarıyla yıllarca sizlere haksızlık yapıldı. Bizler haksızlıkları sevmeyiz. Mağdurun yanındayız. Sizlerin baraj altı bırakılmanıza gönüllerimiz razı değil. Ancak, bizlere otuz yıldır acılar çektiren İmralı sakinine bundan böyle "Sayın" deme. İmralı sakini ile arandaki ilişkiyi bitir. İmralı sakininin dağlardaki adamlarının silahlarını tümden bırakmalarını sağla. Küresel merkezlerin projelerinde görev alma." demiştir. İrili ufaklı tüm muhalefet partilerine, "On üç yıldan beri iktidarın hatalı politikalarına karşı iyi muhalefet yapamadınız ki iktidarı size nasıl teslim edelim. Sizler bizlere güven verecek şekilde kendinizi yeniden yapılandırın. Sizlere tek başına iktidar şansı vermedik. Ancak, işbirliği yaparak ülkemizin çıkan çivilerini yeniden çakabilecekseniz, bozulan dış ilişkilerimizi yeniden tamir edebilecekseniz, iyice yoksullaşan bizleri refaha kavuşturabilecekseniz, yargıyı bağımsız hale getirebilecekseniz, ucu kime dokunursa dokunsun yolsuzluk yapanları belgeleriyle birlikte bağımsız yargının önüne çıkartabilecekseniz, savurganlığı önleyebilecekseniz iktidar kurabilirsiniz.” demiştir. 
Türk milleti, her zaman ve her dönemde iyiyi, doğruyu, dürüstlüğü, adaletliyi aramaktadır. Mağdur olanın yanında olmaktadır. Doğru bildiğini iktidar yapmaktan kaçınmamaktadır. 
Türk milleti, iktidara getirdiklerinden Atatürk'e, Cumhuriyet değerlerine, milli ve manevi değerlerimize bağlı olmalarını beklemektedir. Ancak, milletimiz Kenan Evren ile başlayan siyasal süreçte devamlı olarak kandırılmış ve hüsrana uğratılmıştır. İktidara gelenler, Atatürkçü çözümleri uygulamak yerine, ABD ve Avrupa'nın bize çözüm diye sundukları kölelik projelerini, Türkiye Cumhuriyeti'ne zarar verme projelerini bilerek yada bilinçsizce uygulamaktan geri kalmamışlardır.
       Oysa 12 Eylül Amerikancı Paşaları döneminden bu yana Atatürkçü çözümler uygulansaydı:
       * Hukuk düzeni bağımsız olurdu ve herkese adalet dağıtırdı.
       * Kamu İktisadi Teşekkülleri haraç mezat satılmazdı ve uzmanlar eliyle iyi işlemesi sağlanırdı.
       * Özel ve kamu sektöründe çalışanların hepsi sendikalı olurdu ve haklarını alırdı.
       * Ülkemizin tüm bölgelerine ve illerine tarım ve endüstri alanında yatırımlar yapılırdı.
       * ETİBANK'lar, SÜMERBANKLAR kapatılmaz, verimli çalışmaları sağlanırdı.
       * Madenlerimiz devlet eliyle güvenceli bir şekilde işletilir, maden iş kazaları olmazdı.
       * Çalışanların tamamı iş güvencesine kavuşurdu.
       * Memurlara siyasi partilere üye olma hakkı verilirdi.
       * Kayıt dışı ekonomi kayıt altına alınırdı.
       * Vergi oranları düşürülüp tabana yayılırdı.
       * Eğitimle yazboz tahtası gibi oynanmaz, eğitimin ulusal-laik-bilimsel-demokratik-parasız yapısı güçlendirilirdi.
       * Sanata, bilime, ulusal kültürümüze önem verilirdi.
       * Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası kutlamalarına özel önem verilirdi.
       * Üreten kişiler ve kuruluşlar el üstünde tutulurdu.
       * Sosyal kuruluşlara (dernek-sendika-oda-kooperatif) kolaylıklar sağlanırdı.
       * Üretim ve tüketim alanında özel ve kamu sektörleri ile rekabet edebilecek kooperatif sektörü yaratılırdı.
       * Yabancılara toprak satışına izin verilmezdi.
       * Komşu ülkelere terör ihracı yapılmazdı, aksine komşu ülkelerle birliktelik oluşturulurdu.
       * Kalkınmak için tüm yurttaşlarımız seferber edilirdi.
       * Seçim barajı olmazdı.
       * Siyasi partiler yasasında üyelerle önseçim zorunlu olurdu.
       * Üniversite öğrencilerinin tamamına burs ve yurt olanağı sağlanırdı.
       * Üniversiteler özerk, basın özgür olurdu.
       * Siyasi Ahlak Yasası çıkartılıp uygulanırdı.
       * Demokrasi, tüm kurum ve kurallarıyla yerleştirilirdi ve işletilirdi.
       * ABD-NATO-AB ile ilişkilerde ulusal onurumuz ve bağımsızlığımız ön planda tutulurdu.
Belirtmeye çalıştığımız Atatürkçü-yerli çözümleri uygulamaya acilen başlamak zorunluluktur. 7 Haziran seçimleri sonuçlarının ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini dilerken, milletimizin meclise taşıdığı partilerin durumdan vazife çıkarmalarını, ülkemizin iç ve dış siyasetini Atatürkçü çözümler ile yeniden onurlu hale getirmelerini, ülkemizi Atatürk'ün gösterdiği çağdaş uygarlık yoluna sokmak için büyük bir çalışma içine girmelerini istiyoruz.
Atatürkçü Düşünce Derneği Bozüyük Şube Başkanı Mustafa AksuAvatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner503

banner520

banner390

banner510