banner716
banner401
banner422
Memleket Partisi Bilecik

Yeni Encümen Üyeleri Belli Oldu

Bilecik Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı, Belediye Başkanı Semih Şahin başkanlığında gerçekleştirildi.
Meclis üyelerinin öğrenci andını okuyarak başladığı toplantıda, 16 gündem maddesi görüşüldü.
Meclis I. Başkan Vekili, Meclis II. Başkan Vekili, 2 Asil, 2 Yedek Kâtip Üye seçiminin yapıldığı toplantıda 3 Belediye Encümeni üyesinin seçimi yapıldı.

Yapılan gizli oylamada CHP grubunun aday gösterdiği Mustafa Sadık Kaya 18, Nurten Bilecikligil 16 oy alarak, meclis 1’inci ve 2’inci başkan vekili seçilirken, 6 oy da boş çıktı. 2 asil, 2 yedek kâtip üye seçimlerinde ise CHP grubu Melek Mızrak Şubaşı ve Selami Tine’yi asıl, Birsen Okatan ve Bülent Kaya’yı yedek üye olarak önerdi. Yapılan oylamada 17’şer oy alan Melek Mızrak Şubaşı ve Selami Tine asil katip üye seçildi. Birsen Okatan 16, Bülent Kaya ise 15 oy alarak katip yedek katip üye olarak seçildi.Ahmet Korkmaz, Muharrem Tüfençioğlu ve Bülent Kaya ise yeni belediye encümen üyeleri oldu.

Plan ve Bütçe Komisyonu, İmar Komisyonu ve Kira Tespit Komisyonlarının kurulması, üye sayısı ile görev süresinin belirlenmesi ve komisyona üye seçiminin gerçekleştirildiği toplantıda ayrıca 2021 yılında Belediyemizde çalıştırılacak tam zamanlı sözleşmeli Peyzaj Mimarına ödenecek ücretin Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın 03/03/2021 tarih ve 5 sıra numaralı genelgesine istinaden yeniden belirlenmesi konusu görüşülerek karara bağlandı.
MAHALLE KONAKLARI VE PARKLARIN DÜĞÜNLER İÇİN TAHSİSİ KONUSU KOMİSYONDA GÖRÜŞÜLECEK
Toplantının bir diğer maddesi kapsamında mahalle konakları ve parklardaki basketbol sahalarının gelen talepler üzerine pandemi süresince düğün ve cemiyetlerde kullanılmak üzere kiralanması ve kiralamayla ilgili ücret ve şartların belirlenmesi konusu görüşülmek üzere Ücret ve Tarife Komisyonuna havale edildi.
Belediye Meclisinin 07/01/2021 tarih ve 15 sayılı kararı ile belirlenen Hafriyat Toprağı İle İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Döküm Ücreti başlıklı 51. maddesinin değiştirilerek, Hafriyat Toprağı İle İnşaat/Yıkıntı Atıkları Döküm Ücretleri ve İzin Belge Ücretleri olarak yeniden belirlenmesi konusu görüşülmek üzere Ücret ve Tarife Komisyonuna gönderildi.
Bilecik Kayı Gıda Temizlik Turizm San. Ve Tic. A.Ş. Ana Sözleşmesinin Amaç ve Konu Başlıklı Maddesine; F) Personel Çalıştırılmasına Yönelik Hizmetler maddesinin eklenmesi konusunun görüşüldüğü toplantıda ayrıca Belediye Başkanlığı bünyesindeki müdürlüklerde, hizmet alımı sözleşmesi ile çalıştırılan Bilecik Kayı Gıda Temizlik Turizm San. Ve Tic. A.Ş. personellerinin su aboneliklerinde “belediye personeli tarifesinin” uygulanarak indirim yapılması konusu görüşülmek üzere Hukuk Komisyonuna sevk edildi.
KÖTÜ KOKU VE GÖRÜNTÜ KİRLİLİĞİ OLUŞTURAN ATIK SU SORUNUNUN ÇÖZÜMÜ İÇİN KARAR ALINDI
İmar konularının görüşülerek karara bağlandığı toplantıda ayrıca Belediye Meclisinin 01/03/2021 tarih ve 32 sayılı kararının iptal edilerek, “Terfi Merkezleri ve Kollektör Hattı İnşaatı İşi ile Güney Hat 2 ve Güney Hat 3 Yağmursuyu Hattı İnşaatı” işinde SUKAP (Su Kanalizasyon ve Altyapı Projeleri) ödeneği kapsamında kullanılmak üzere İlbank A.Ş.’den (İller Bankası) kredi kullanılması ve Belediye Başkanına yetki verilmesi konusu görüşüldü.

Buna göre projelerin gerçekleştirilmesi amacıyla kredi kullanılması ve Belediye Başkanına yetki verilmesi konusu Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti meclis üyelerinin oyları ile kabul edildi.
Aynı şekilde Belediye Meclisinin 01/03/2021 tarih ve 32 sayılı kararının iptal edilerek; “Merkezi Biyolojik Atıksu Arıtma Tesisinin Rehabilitasyon İnşaatı” İşinde kullanılmak üzere İlbank A.Ş.’den (İller Bankası) kredi kullanılması ve Belediye Başkanına yetki verilmesi konusu görüşülerek, oy çokluğuyla karara bağlandı.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503