banner401
banner422
banner472

YEL YİNE YENİDEN


Emine Türksoy


Türk Eğitim-Sen Bilecik Şube Başkanlığı 5. Olağan Genel Kurulu cumartesi günü yapıldı. Divan Başkanlığını Yunus Karaağaç, Başkan Yardımcılığını da Cüneyt Taşkesen’in yaptığı kurula sendika üyelerinin ilgisi yoğun oldu.  Kurulun açılış konuşmasını yapan Başkan Ömer Yel, Türk Eğitim-Sen’in; kaderleri siyasilerin iki dudağı arasında olmasına isyan eden, liyakat sahibi olduğu halde torpil olmadan yükselmeme probleminin ve keyfi uygulamaların son bulmasını arzulayan, ancak örgütlü bir mücadeleyle sorunların çözümlenebileceğini bilen eğitim çalışanlarının yer aldığı bir sendika olduğunu söyledi ve konuşmasına şöyle devam etti:


 “Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız” sloganı ile yola çıkan Türkiye Kamu-Sen’in bir mensubu olarak sendikamıza gönül vermiş sizlerle 5. Olağan Genel Kurulda tekrar bir arada olmanın sevincini ve gururunu yaşamaktayım. Türk Eğitim Sen Genel Merkezinin aldığı karar gereğince 5. Olağan şube genel kurallarına esas olmak üzere 5 Ekim 2013 tarihinde delege ve ilçe temsilcilikleri seçimlerimizi yaptık. Yapılan ilçe temsilcilikleri seçimi sonucunda Bozüyük, Pazaryeri, İnhisar ilçe temsilcilerimiz değişmiştir. Bu gün de şube yönetimi seçimlerini yapacağız. Böylece bugün bir dönem sona erecek, yeni bir dönem başlayacaktır. Sona eren bu üç yıllık dönem içerisinde benimle beraber görev yapan şube yöneticisi arkadaşlarıma, ilçe temsilcisi ve ilçe yöneticisi arkadaşlarıma, iş yeri temsilcilerimize ve Türk-Eğitim-Sen’li olmayı bir ayrıcalık olarak görerek sendikamıza üye olan tüm üyelerimize buradan bir kez daha teşekkür ediyorum.


2010 yılı Mayıs ayı mutabakat metninde 571 olan üye sayımız 2013 yılı Mayıs ayı mutabakat metninde 844 sayısına ulaşmıştır. Bugün tüm Türkiye’de her 100 kişiden 22’si Türk-Eğitim-Sen’li iken bu oran Bilecik’te yüzde 33’tür. Bu başarıda Şube Başkanından şube yöneticisine, ilçe temsilcisinden işyeri temsilcisine kadar herkesin payı vardır. Bizler üzerimizdeki bu görevleri yürütürken bu üç yıllık süre içerisinde; Milletimizin değerlerine ve inançlarına saygılı olmaya ve sahip çıkmaya, sendikamızın amaç, ilke ve değerlerine bağlı kalmaya, hedeflerimiz doğrultusunda planlı ve özverili çalışmaya, kimliğimizden ve kişiliğimizden taviz vermeden temel insan haklarına, görüş ve düşüncelere saygılı olmaya, takım kültürü oluşturmaya, takım içinde uzlaşmacı ve güven verici tutum sergilemeye, motivasyonu bozacak davranışlardan kaçınmaya, önyargılı davranmamaya, tek taraflı düşünmemeye ve empati kurmaya, karşımızdakini can kulağı ile dinlemeye ve anlamaya, eleştirilere açık, sabırlı sağduyulu, güler yüzlü ve hoşgörülü olmaya, ortak akıl oluşturmaya ve ortak paydada buluşmaya, gelişmeye ve yeniliğe açık olmaya, yetkimizi toplumun ve üyelerimizin menfaatleri için kullanmaya, adil olmaya ve hakkaniyet çerçevesinde davranmaya, öncü, önder ve örnek olmaya ve sorumluluk almaya, sevgi ve saygı kavramını alışkanlık haline getirmeye, neşe ve hüzünlerimizi paylaşmaya, pozitif enerji yaymaya ve sinerji oluşturmaya, konulara geniş açıdan bakmaya, beyin ve yürek imecesi yapmaya, işbirliğini güç birliği haline getirmeye, dünya görüşünü takımın görüşlerine yansıtmamaya, alışkanlıklarımızı sorgulamaya ve çevremize ışık tutmaya çaba harcadık. Kendi içimizde bir takım olduk ve başardık. Bu başarıda en fazla emeği olan 2010 yılı ile 2013 yılları arasında şubemizin zorunlu organlarında görev yapan ve ilçe temsilciliği görevlerini yürüten takım arkadaşlarım Yenipazar İlçe Temsilcilerimiz Ersel Terzi, İnhisar İlçe Temsilcimiz Mustafa Taban, Gölpazarı İlçe Temsilcimiz Alemdar Çınar, Söğüt İlçe Temsilcimiz Abbas Polat, Pazaryeri İlçe Temsilcimiz Yaşar Rehber, Osmaneli İlçe Temsilcimiz Kamil Kıvırcık, Bozüyük İlçe Temsilcimiz Mehmet Yanık, Disiplin Kurulu üyesi Fatime Soylu, Disiplin Kurulu Raportörü Müge Köroğlu, Disiplin Kurulu Başkanı Arif Arı, Denetleme Kurulu üyesi Ahmet Mercan, Denetleme Kurulu Raportörü Hüseyin Dindar, Denetleme Kurulu Başkanı Hüseyin Altınay, Şube Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Fatih Ertürk, Şube Mevzuat Sekreteri Adem Avcu, Şube Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Birol Yıldız, Şube Teşkilatlandırma Sekreteri Mustafa Vural, Şube Mali İşler Sekreteri Sayın Erkan Çınar, Şube Sekreteri Ali Osman Enli. Ben takım arkadaşlarıma ilimiz eğitimine ve sendikamıza yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum.


Bugün 5. Olağan kongremizi gerçekleştiriyoruz. Gönül istiyor ki böyle bir başarılı takım bozulmasın. Ancak, bazen sezon ortasında bazen de sezon sonunda takımda değişiklikler yapılabilmektedir. Bazı ilçe temsilcisi arkadaşlarımız tamam dedi ve görevlerini yeni arkadaşlara devretti. Ersel Hocam, Bozüyük’e tayin oldu ve Yenipazar Temsilciliğini Ahmet Top’a, Mustafa Hocam İnhisar Temsilciliği’ni Aydın Güneş’e, Alemdar Hocam Gölpazarı Haşim Burak Metin’e, Yaşar Hocam Pazaryeri Temsilciliğini Tuğba Pemik’e, Mehmet Hocam Bozüyük Temsilciliğini Erkan Gürel’e devretti. Ben kendilerine sendikamıza yapmış oldukları katkıdan dolayı tekrar teşekkür ediyorum. Bu arkadaşlarımızın tecrübelerinden yararlanmaya devam edeceğiz.  Tabi ki gönül başarılı olan bu takımın bozulmamasını istiyor. Ama yönetimde görev yapan 2 arkadaşımız kendilerince haklı sebeplerinden dolayı bu dönem yönetimde görev almak istemediler. Biz de kendilerinin vermiş oldukları bu karara saygı gösterdik ve bu iki arkadaşımızın yerine yeni iki arkadaşımızı yönetime aday göstereceğiz. Bu arkadaşlarımız da takıma uyum gösterecek ve başarılı olacaklardır. Bunu umuyor ve bekliyorum.”


Yel konuşmasının ardından, 2010-2013 yılları arasında şube organlarında görev yapan ve ilçe temsilciliği görevlerini yürütenlere plaket verdi. 75 delegenin oyunu alan Yel, yeniden şube başkanlığına seçilirken; Şube Sekreteri Ali Osman Enli, Mali İşler Sekreteri Fatih Ertürk, Teşkilatlandırma Sekreteri Arif Arı , Mevzuat Sekreteri Erkan Çınar , Eğitim ve Sosyal İşler Sekreteri Mustafa Vural , Dış İlişkiler ve Basın Sekreteri Kamil Kıvırcık olarak belirlendi.

 

 

Anahtar Kelimeler:
Ömer Yel Yeniden Başkan
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner520

banner390

banner510