banner716
banner401
banner422

“ÜNİVERSİTEMİZİ BİRLİKTE YÖNETELİM”
 

Şeyh Edebali Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kurban, rektörlük için aday olduğunu söyledi. Üniversiteyi akademik açıdan daha ileriye götürmek için aday olduğunu kaydeden Kurban,  çağrıda bulunarak ‘Üniversitemizi birlikte yönetelim ve çağdaş uygarlık düzeyine koşarak ilerleyelim” dedi.

Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Azmi Özcan’ın rektörlük süresin dolmasının ardından rektörlük yarışı başladı. Şeyh Edebali Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Mehmet Kurban, rektörlük için aday olduğunu açıkladı. 35 yıldır Bilecik’te yaşadığını ifade eden Kurban, Rektör Özcan’ın çalışmalarını daha da ileriye götürmek için aday olduğunu belirtti. Kurban, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Yaklaşık 35 senedir ailece Bilecik’te yaşayan sizlerden biri olarak ülkemizde 70’e yakın vilayeti ve dünyada da 40’a yakın ülkeyi görmüş ve çeşitli vesilelerle buralarda bulunan üniversiteleri tanıma ve inceleme fırsatı bulmuş, İstanbul Teknik Üniversitesi'nde lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerimi tamamlayarak bölgemiz üniversitelerinden Anadolu Üniversitesinde uzun yıllar öğretim üyeliği yapmış, Bilecik Şeyh Edebali Üniversitemizde de yaklaşık 15 yıldır çeşitli görevlerde bulunarak hizmet etmiş, şehrini, bölgesini ve üniversiteleri bilen birisi olarak size şunu belirtmek isterim ki, mevcut rektörümüzün bu zamana kadar titizlikle üzerinde titreyerek iyi bir konuma getirdiği ve gerekli alt yapısını kısa sürede tamamlayacak olan Üniversitemizi tarihsel ve kültürel bir değer olan ilimiz ve halkımızla kucaklaştırarak bilimin, sanatın ve kültürün odağı haline getirerek ulusal ve uluslararası düzeyde ön sıralara ulaştırmak amacıyla, şu ana kadar yapılan çalışmaları daha da ileriye götürmek için, rektör adaylığımı açıklamış bulunmaktayım.

En önemli önceliğimizin bilimsel ve akademik çalışmaları destekleyerek üniversitemizi kurum kültürümüzle birlikte daha ilerilere götürmektir. Öncelikli hedefimiz olan bu anlayıştan yola çıkarak, bu alanda ulusal ve uluslararası konferans desteklerinin hem sayısını hem de miktarını artırmak, yayın teşvik mekanizmalarını oluşturmak, araştırma ve proje desteklerini artırarak daha iyi bilimsel çalışma ortamını sağlayacak oluşumları gerçekleştirmemiz gerekmektedir. Gelin hep birlikte tarih ve kültürle yoğrulmuş bu kutsal ilimizde kültürün, sanatın,başarının, adaletin simgesi, bilginin ve bilimin önderi olarak huzur, dostluk ve kardeşlik içerisinde vatanımızda, milletimizle birlikte bayrağımızın altında üniversitemizi birlikte yönetelim ve çağdaş uygarlık düzeyine koşarak ilerleyelim. Üniversitemiz için koyduğumuz bu gelişim hedeflerinin paralelinde şahsım olarak özellikle üzerinde hassasiyetle durduğum Bilecik ilimiz ve halkımız ile kaynaşmış adil, şeffaf ve her kesimi kucaklayan güçlü bir ekip ve oluşum içerisinde insani değerlere, kültüre, bilgiye ve bilime önem veren ve çalışanına huzur ve güven ortamı sağlayan bir yönetim anlayışıyla adalet, kurum kültürü, liyakat ve hiyerarşi unsurlarını merkezinde toplayan ve uygulayan bir aday olarak karşınıza çıkıyorum. Bu seçim süreci boyunca kavgacı olmayan, birleştirici, gerçekçi, dürüst ve açık bir anlayış içerisinde olacağımı ve sizlerin de bu anlayışa destek vereceğinize içtenlikle inanıyorum. Bu sürecin sonunda kazananın Üniversitemiz ve ilimiz olacaktır. Şunu da vurgulamak isterim ki, üniversitemizin bölgemizde ve ülkemizde altyapısıyla, kültürüyle, akademik çalışmalarıyla, anlayışıyla ve ilişkileriyle saygın bir yere gelmesinde büyük emek sahibi sayın rektörümüz Prof. Dr. Azmi Özcan hocamıza da içten ve sonsuz teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Yaklaşık 8 yıldır tüm mesaisini ve daha doğrusu hayatını üniversitemize adayan hocamızın bundan sonra da nerede olursa olsun hep yanımızda olarak her türlü katkı ve desteği sağlayacağına eminim. Sayın hocamıza bundan sonraki döneminde sağlık, mutluluk, başarı ve huzur diliyorum. Halkımızın, Üniversitemizin değerli mensuplarının, mülki ve idari amirlerimizin, kamu ve özel sektör temsilcilerinin, sivil toplum kuruluşlarının, yerel basının, yani kısacası tüm paydaşlarımızın titizlikle gösterdikleri ilgi ve destekleriyle bu seviyelere gelen üniversitemizi Bilecik ilimizin hak ettiği en güzel şekilde geliştirmeyi ve genişletmeyi, bir bayrak yarışı edasıyla üstlenmeyi hedeflemekteyiz. Yönetim anlayışımızda asla yeri olmayacak "ben" kavramından birlik ve beraberlikle başaracağımız ve adının "biz" olacağı kavramı benimseyeceğimizi de herkesin bilmesini isterim. Bilecik halkı ve üniversite mensuplarımızın bütünleştiği birlik ve beraberlikle, başaramayacağımız hiç bir şeyin olmayacağından kimsenin şüphesi olmamalıdır. Bu sürecin Üniversitemize, ilimize ve tüm paydaşlarımıza hayırlı ve uğurlu olmasını dileyerek hepinize selam ve saygılarımı sunuyorum.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mesut Bilgin 6 yıl önce

Üniversitemize rektör adayı olmasından dolayı Prof. Dr. Mehmet Kurban beyi buradan kutluyorum. Milli, manevi ve evrensel değerlere bağlı, toplumun, görev yaptığı birimindeki personelin ve öğrencilerinin her daim yanında olmuş, hoşgörülü, bilimselliği kendisine ilke edinmiş yeniliklere açık, çağdaş bir insan olarak Mehmet Kurban beyin Üniversitemizi geleceğe başarı ile taşıyacağına olan inancım sonsuzdur.Çıktığı yolda yolları hep açık ve başarıları daim olsun.

Avatar
MİSAFİR 6 yıl önce

bilecike en fazla fayda sağlayacak ve isteyecek bir adayla karşınıza çıkan ve bilecik'ın yetiştirdiği değere sahip çıkma anlamında adaylığınız hayırlı olsun. destekliyoruz.başarılar hocam.

Avatar
X 6 yıl önce

35 yıldır neden tanımadık sizi

Avatar
Misafir 6 yıl önce

gerek yönetim anlayışı gerekse herkese hitap eden karakteri ile bilecik halkına ve üniversitemize hayırlı olacak bir adaylık olmuş.böylesi̇ etki̇n hoşgörülü bi̇ri̇ni̇n seçi̇lmesi̇ni̇ en i̇çten di̇lekleri̇mle temenni̇ ederi̇m.

Avatar
Pınarbaşı @X 6 yıl önce

şehre ve üniversitemize çok büyük değer katacağınızdan eminim. yolunuz açık olsun. allah utandırmasın.

Avatar
Cemaat Avcisi 5 yıl önce

Aciga alindi. Geri donmedi hala deniyor. Bugunlerde yeni ihraclar aciklanacak.

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503