banner716
banner401
banner422

ÜNALDI’YA VEDA YEMEĞİBilecik İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Musa Ünaldı’nın emekli olmasının onuruna bir veda yemeği verildi. İl Özel İdaresi  sosyal tesisinde düzenlenen yemeğine; Vali Vekili Mehmet Taşdöğen, Belediye Başkan Vekili Nihat Can, Vali Yardımcıları Metin Çınar, Ekrem Ballı ve Mustafa Güney, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özdoğru, İl Genel Meclisi Başkanı Serkan Yıldırım, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Halis Nalbant, İl Genel Meclis üyeleri, daire müdürleri ve İl Özel İdaresi birim müdürleri ile çalışanları katıldı. İlimize 18 yıl hizmet eden Ünaldı’nın veda yemeğinde zaman zaman duygusal anlar yaşanırken, Halis Nalbant, Erol Badırmalıoğlu, Hasan Hüseyin Çelik, Serkan Yıldırım, Zeki Uyanık,  Ekrem Ballı ve Mehmet Taşdöğen birer veda konuşması yaptılar. Ünaldı’ın başarılı, azimli, hayat sevgisiyle dolu ve sevilen bir devlet adamı olduğu vurgulanan konuşmalarda şunlar söylendi:


İl Genel Sekreteri Halis Nalbant: “Devlet memurluğunun hakkını sonuna kadar vermiş bir insandır”

“Bu akşam burada Musa Ağabeyimizin emekli olması sebebiyle veda yemeğini düzenliyoruz. Musa Ağabey’in yaklaşık 19 yıldır Bilecik'te çalışmakta olduğunu öğrendim. Artık kendisini bir Bilecikli olarak görüyoruz. 43 yıllık bir devlet memurluğu hizmeti var. Bu kadar yıl çalışabildiği için ne mutlu kendisine. Musa Bey'i nasıl anlatırım diye düşündüm. Şöyle anlatmaya karar verdim; Ben de yaklaşık 8 yıla yakın bir süre önce geldiğimde Özel İdare teşkilatlanmasını daha tamamlayamamıştı. Norm kadro sistemine daha geçmemişti. Kadroları oluşturmak için herkesi tanımanız gerekiyor. Toplantılarda arkadaşlara sordum. Özel İdaredeki en önemli yer; encümen ve meclis kararlarının alındığı yerdir. Karar sayıları, toplantı sayıları gibi önemli konuları kim bilir bizim idaremizde diye sordum. Bütün arkadaşlar Musa Bey'in bu işi iyi bildiğini söylediler. Diğer bir nokta da, biliyorsunuz trilyonlarca liralık ihaleler alınır. “İhale işlerini kim organize eder?” diye sorduğumuzda, bu işleri Musa Bey'in idare ettiğini söylediler. Daha sonra, idarenin en hareketli yeri de Gelen - Giden Evrak’tır. Burası sağlam olmazsa bütün evraklar kaybolur. “Burasının organizasyonunu kim yapıyor?” diye sorduk. Herkes, bu işlerin hepsini Musa Bey'in yaptığını söyledi. Bütçeler bizim için çok önemli bir konu. “Bu işleri bugüne kadar kim yaptı?” diye sorduğumda, “İdari ve Mali İşler Müdürü Musa Bey” dediler. Onun arkasından dedim ki “İnsan kaynakları konusunda 657'yi bilen, soruşturmaları yapan, kademe ilerlemelerini, toplu iş sözleşmelerini yapan kimdir?” diye sorduğumuzda yine Musa Bey dediler. Ben, Musa Bey'in genel sekreter olabilecek kabiliyette bir insan olduğunu söylediğimde, Musa Bey'in 8 yıl önce emekliliğinin dolduğunu söylediler. Musa Bey'e çalışmak isteyip istemediğini sorduğumda bana, “Sayın genel sekreterim ben yaşım dolana kadar çalışmaya devam etmek istiyorum. Ben dincim, gönlüm genç, yaşama sevincim bitmedi, çalışacağım” dedi. “Tamam deneyelim” dedim ben de. “Nasıl deneyeceğiz” dedi. “Halı sahaya maça gidelim” dedim. Geldi, güzel de bir maç yaptık. Daha sonra,  son zamanlarda yapmıyoruz ama polis okulunda maçlara giderdik. Musa Bey en önde giderdi. “Yürüyüşe çıkacağım, bana eşlik edecek yok mu?” derdim, en önde Musa Bey gelirdi. Yaşama sevinci hala devam eden bir arkadaşımız, ağabeyimiz. En iyi devlet memuru seçimi yapılsa Musa Bey derim ben. Musa Bey hakikaten devlet memurluğunun hakkını sonuna kadar vermiş bir insandır. Kendisini tebrik ediyorum. Kazasız belasız, sorgulamasız bir ömür geçirdi. Ailesiyle birlikte daha nice yıllara, huzur içerisinde bir ömür geçirmesini diliyorum. Kendisine bir Bilecikli olarak devletimiz adına, milletimiz adına teşekkür ediyorum.”


İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Erol Badırmalıoğlu: “Bize babalık yaptılar, ağabeylik yaptılar”

“Musa Bey ile gençliğimizden beri beraberiz. Benim çocuğum 17 yaşında, ona balkondan ipin ucuna çikolata bağlayıp sallandırırlardı alt kata. Yıllarca komşuluk yaptık. Kendisine saygımız ve sevgimiz sonsuz. Onların tecrübelerinden faydalandık. Bize babalık yaptılar, ağabeylik yaptılar. Bundan sonraki yaşamlarında mutlu olmalarını diliyorum. Uzun ömürler diliyorum. Saygılar sunuyorum.”

İl Genel Meclis Üyesi Hasan Hüseyin Çelik: “Çok uyumlu ve çalışan bir arkadaşım”

“Özel idaremizde yıllardır işçi, memur arkadaşlarımızla çalışıyoruz. Tabi ki bu kadar yoğun bir teşkilatın içerisinde böyle Musa Bey gibi emekliye ayrılan arkadaşlarımız, ağabeylerimiz de oluyor. Ben 2004 yılından beri il genel meclisi üyeliği yapıyorum burada. Meclis olarak özel idareye taşındığımızda değişik mesleklerden, ilçelerden, değişik yaş gruplarından il genel meclisi üyesi arkadaşlarımız geldiler ama Musa Bey hepimize uyum sağladı. Hiçbir problemimiz olmadı. Çok uyumlu ve çalışan bir arkadaşım. Emekliliğe ayrılıp bu yaşına gelmesi de çok güzel. Ömrünün gayet iyi bir dönemi. Ben kendisine uzun ömürler diliyorum. Emekliliğinde de çoluk çocuğuyla iyi bir yaşam diliyorum.”


İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım: “Keşke çocuklarımız da tecrübelerinden faydalansaydı”

“Yaklaşık 1 yıldır Musa beyle çalışma fırsatı bulduk. Daha öncesinde de 94 yılından bu yana babamızla beraber çalıştı. Uzun yıllar ilimize emek verdiler. Biz isterdik ki keşke çocuklarımıza da örnek olsa, onlar da tecrübelerinden faydalansa. Ben inşallah Musa Bey’e emekliliğinin hayırlı olmasını, torunları ve çocuklarıyla uzun yıllar beraber olmalarını diliyorum.”

İl Genel Meclis Üyesi Zeki Uyanık: “Yaşama dört elle sarılan bir insandı”

“Böyle mutlu bir akşamda sizlerle beraber olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Biz, mecliste 2. dönemimiz olarak Genel Sekreter Yardımcımızı Müdür olarak tanıdık. Yazı İşleri Müdürümüzdü. Sağ olsun, çalışmasıyla, azmiyle, hayata küsmemesiyle, yaşama dört elle sarılan bir insandı. Bir şey söylediğinizde, o işle ilgili bilgisi az olsa bile, gerekli bilgiyi ediniz ve dönüş yapardı. Biz de 6 sene beraber çalıştık. Her şeyin bir zamanı var. Emekli oluyor. Bundan sonraki yaşamında ailesiyle, çocuklarıyla, torunlarıyla, eşi dostuyla beraber mutlu, huzurlu bir yaşam diliyorum. Kendisine uzun ömürler diliyorum. Tekrar teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun.”

Vali Yardımcısı Ekrem Ballı: “Bir insanın hiç mi olumsuz yönü olmaz?”

“Çok sevdiğimiz ve saydığımız, İl Özel İdaremizin değerli genel sekreter yardımcısının emekli olması nedeniyle bir araya geldik. Musa Bey’le ilgili olarak söylenmesi gereken şeylerin büyük bölümü Genel Sekreterimiz çok güzel bir şekilde söyledi. Diğer arkadaşlarımız da eksik yerlerini tamamladılar. Söylenen şeylerden gerçekten kendisi adına gurur duydum. Musa Bey benim de 2 buçuk yıl kadar evvel tanıdığım, çalışma arkadaşlığının yanında aynı zamanda hemşerim olan, çok değerli bir beyefendidir. Gerçekten Bilecik’te uzun yıllar hizmet vermiş, ancak hizmet verirken gönülleri fethetmeyi de unutmamış. O yüzden bu kubbede hoş bir sedayı fazlasıyla bırakmış. Ben Musa Bey’le ilgili olarak düşünüyorum da, bir insanın hiç mi olumsuz yönü olmaz? Musa Bey’in hiçbir olumsuz yanını ben bu güne kadar görmedim. İnşallah bu güzellikleri emeklilik hayatında da devam ettirir. Ben bu duygu ve düşüncelerle Musa Bey’e, eşine ve çocuklarına sağlıklı ve huzurlu bir emeklilik diliyorum. Hepinize saygılar sunuyorum.”


Vali Yardımcısı Mehmet Taşdöğen: “İl Özel İdaresi  = Musa Ünaldı”

“Hakikaten bugün çok farklı bir ortamdayız. Ben tabi Musa Bey arkadaşımızı ancak 3 aydan beri tanıdım. Ama gördüğüm ilk anı hatırlıyorum, 14 Ekim 2014 günü gördüğümle, şu anda söylenenlerle aynı kanaati, izlenimimi devam ettirdiğimi söylemek istiyorum. Kısacası ben diyorum ki; İl Özel İdaresi  = Musa Ünaldı. Tabiki bizler devlet memuruyuz. Memuriyete girerken hepinizin bildiği gibi en az 25 yıl bu devlete bu millete, nerde görev verilirse orada hizmet etmek üzere devletle bir sözleşme yapmış oluyoruz. Bu sözleşmenin gereği olarak birçok ilde hizmetleri sürdürüyoruz. Ama Musa Bey kardeşimiz gibi 25 yıl değil 43 yıl hizmet etmek herkese kısmet olmuyor. Allah hepimize şanıyla şerefiyle, böyle güzel bir ortamda memuriyete veda etmeyi, kubbede hoş bir seda bırakmayı nasip etsin. Adımız memur, soyadımız emekli. Soy isim kolay kolay değişmez. Önemli olan bir ilin neredeyse fahri hemşerisi olmak sıfatına erişmiş bir arkadaşımız. 19 yıl gibi bir süre içerisinde, bu meşakkatli ve görev alanı çok geniş bir alanda hizmet etmiş, herkesin gönlünü almış, herkesle iyi diyalog kurmuş, gerek iş hayatında, gerek kamu hizmeti yaşamında çevresiyle, kurum ve kuruluşlarla çok iyi diyaloglar içerisinde bulunmuş ve örnek bir kamu görevlisi olarak gönül rahatlığıyla aramızdan manen ayrılıyor. Ama bundan sonra kendisi dileriz ki burada kalır ama Ankara’da yaşamına devam edecek. Kendisine Valilik adına bir kez daha teşekkür ediyoruz. Bundan sonraki yaşamında ailesiyle çocuklarıyla torunlarıyla sağlık ve sıhhat içerisinde nice ömürler diliyorum.”


Ünaldı: “Bilecikliler beni bağırlarına bastılar. Kendilerine teşekkür ediyorum”

Veda konuşmalarının ardından söz alan Musa Ünaldı kısa bir konuşma yaptı. Kendisiyle ilgili söylenen güzel sözlere teşekkür eden Ünaldı şunları söyledi:

 “Sayı Valim, Sayın Vali Yardımcılarım, Sayın İl Genel Meclisi Başkanım, Sayın Emniyet Müdürüm, Sayın Belediye Başkanım, Sayın Genel Sekreterim, Değerli Daire Müdürü arkadaşlarım, çok kıymetli basın mensupları, özveriyle birlikte çalıştığımız mesai arkadaşlarım… Konuşmalarda bizi çok övdüler. Bu övgüye layık mıyız, bilemiyoruz. Kendilerine teşekkür ediyoruz, bu şekilde gördükleri, bu şekilde tanıdıkları için. Ben böyle günlerde ne konuşulur onun provası falan yapmadım. Ancak 19 sene önce geldiğim Bilecik’te, Bilecikliler beni bağırlarına bastılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Sayın yöneticilerimize, sayın halkımıza, sayın kaymakamlarımızla, sayı valilerimizle olmak üzere Böyle bir geceyi bana düzenledikleri için Sayın Genel Sekreterime, Sayın Meclis Başkanıma, çok değerli mesai arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. 18-19 yılım Bilecik’te geçti. Bana destek olan arkadaşlarımın hepsine, başta Sayın Valim olmak üzere yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Katılan herkese saygılarımı sunuyorum.”

Yemeğin sonunda, Taşdöğen, Can, Nalbant, Yıldırım ve sendika temsilcileri, Ünaldı'ya hizmetlerinden dolayı çeşitli hediyeler verdi. 


Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
osman tekin 7 yıl önce

sevgili müdürüm sizi tanıma ve beraber çalışma şerefine erişmiş bir insan olarak bundan sonraki yaşantınızda sağlıklı ve uzunnn seneler diliyorum..emekliliğiniz hayırlı olsun

Avatar
Ü.F. 7 yıl önce

musa bey ve ayşe hanım yolunuz açık olsun..allah sağlıklı uzun ömürler versin...

Avatar
Bir sen 7 yıl önce

musa beye hayırlı uzun ömürler dilerim. ona iftira atan sendikacılar utanmışmı dır.

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503