banner716
banner401
banner422
Bilecik Ülkü Ocakları’nın geçtiğimiz hafta başlattığı “şehitlere saygı nöbeti”nin ikinci gününde bir basın açıklaması yapıldı. Bilecik Ülkü Ocakları Başkanı Fazlı Güner yaptığı konuşmada, Ülkücü Gençliğin Şehitler Parkı önünde 24 saat esasına göre 1 hafta boyunca "şehitlere saygı nöbeti" tutacağını ifade etti ve “Bu duruşumuz, canlarını vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne, devletin varlığına ve bekasına, ay yıldızın ve Türklüğün istikbaline ve istiklaline feda eden şehitlerimize duyduğumuz minnetin bir ifadesidir” dedi. Basın açıklamasına çok sayıda ülkücü gencin yanı sıra, Milliyetçi Hareket Partisi’nin çok sayıda önde gelen ismi katılarak destek verdi. Açıklamanın sonunda, ülkemizde son 1 yıl içerisinde 330 asker ve polisin şehit verildiğini hatırlatan Güner, geçtiğimiz ay toprağa verdiğimiz şehitlerimizin isimlerini tek tek okudu. Bilecik Ülkü Ocakları Başkanı Fazlı Güner yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Bize destek verin, sesimize ses verin”

Bugün bizler, Türk Milliyetçiliği fikrinin sancaktarı olan, genci yaşlısı, kadını erkeği, hayatın her alanında mücadele veren mensuplarımızla huzurunuzdayız. Ülkemizin yaşadığı zor zamanlarda, millî duruşumuzu gösteriyoruz. Bilecik'te, Ülkü Ocakları'nın organizasyonuyla Ülkücü Gençlik, 24 saat esasına göre 1 Hafta boyunca "şehitlere saygı nöbeti" tutmaktadır. Bu duruşumuz, canlarını vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğüne, devletin varlığına ve bekasına, ay yıldızın ve Türklüğün istikbaline ve istiklaline feda eden şehitlerimize duyduğumuz minnetin bir ifadesidir. Tüm şehitlerimizin kabirleri nur, makamları kutlu, ruhları şad olsun. Her gencimizi, her vatandaşımızı, şehitlerimize olan minnetini göstermek isteyen tüm canlan buraya bekliyoruz. Bu nöbet, acılarımıza rağmen milletçe dik duruşumuzu temsil etmektedir. Bu nöbet, can veren şehitlerimizin asla unutulmayacağının ispatıdır. Bu nöbet, yarınlarımızın teminatı olan Ülkücü Gençliğin varlığını Türk varlığını armağan edişidir. Bize destek verin, sesimize ses verin, evinizde oturup rahat içinde dizilerinizi seyrederken yarım saat de gelip gençlerimizle nöbet tutun. Çağrımız ihanete, bölücülüğe ve teröre karşı birliktir. Çağrımız Türklüğe ve İslam'a yönelmiş olan bu kahpece saldırılara karşı bir ve bütün olmaktır. Biz buradayız ve dimdik ayaktayız Allah'a şükürler olsun.

“İktidar bu manzaranın sorumlusudur”

Aynı zamanda bugünler, Şubat 1992 yılında Ermenilerin insanlığın gözleri önünde kalleşçe ve kahpece gerçekleştirdiği katliamın yıldönümüdür. "Hepimiz Ermeniyiz" diyerek Taksim sokaklarında dolaşan ve "Ermeni Soykırımı" yalanını tüm kamuoyunun önünde savunan, terör örgütlerinin destekçisi, ne ¡düğü belirsiz bir takım soytarıların olduğu bu ülkede; Hocalı'daki 613 soydaşımızı her yıldönümünde anmak, Türk ve dünya kamuoyuna duyurmak yine sadece Ülkü Ocakları'nın organizasyonlarıyla gerçekleşmiştir. Bu sebeple de, tüm siyasi partilerin temsilcilerini maruz kaldığımız terör olaylarına ve Hocalı gibi katliamlara karşı duyarlı olmaya davet ediyoruz. Ancak biliyoruz ki bu davetimize karşı yine duvar gibi sessiz kalacaklar; yaşadığımız teröre, Sur'da, Cizre'de, Silopi'de kahramanlarımızın verdiği şanlı mücadeleye karşı sessiz kalan bu siyasi partilere, Karabağ'ı, Kerkük'ü, Halep'i ya da Kırım'ı hatırlatsak ve orada akan Türk kanının vebalini sorsak ne olacak sormasak ne olacak? Her biri milletimizden teveccüh görmüş ancak Türklüğün maruz kaldığı tehditlere karşı sınıfta kalmıştır. 14 senedir iktidarda olan parti bugünkü Türkiye manzarasının sorumlusudur.

“Daha kaç şehit verilmesi gerekiyor?”

İşte açılımın, çözüm sürecinin sonuçlan ortada, bunca silah, mühimmat, hazırlık yapılırken "artık şehit gelmiyor" diyerek milletimizden oy istenmiştir. Sonuçta ise kahraman evlatlarımızın yasını tutuyoruz. Aynı zamanda bu ihanet sürecine destek veren tüm siyasi partiler de bu vebalin ortağıdır. PKK'nın meclisteki uzantısı olan HDP'nin ve bu partideki milletvekillerinin söz, tutum, davranış ve eylemleri iktidarın aciz politikalarıyla çoktan şımarmayı aşmıştır. Ankara'da 29 vatan evladını katleden hain saldırıyı düzenleyen terörist için taziye düzenleyen HDP vekilleri bunun sadece bir örneğidir. Bu durum bite Türkiye'de adalet olmadığının, devletin temelinden sarsılmış olduğunun ve ihanetin kendisine en üst makamlarda yer bulduğunun bir ispatıdır. Kaldırın bu hainlerin dokunulmazlıklarını, Türk adaleti karşısında hesap versinler. Hiç kimse bu ülkede dokunulmazlık zırhına sığmamasın; fezlekeler raflarda kalmasın diyenler bilsinler ki dokunulmazlık kapsamı her çeşit terör faaliyetine destek verenleri Türk adaletine hesap vermeye göndermekle birlikte, yolsuzluklara adı karışan kim varsa onlar için de işletilsin. Milletimizin kanına ve hakkına giren kim varsa hesap versin. Soruyoruz, eğer bunları bugün yapmayacaksanız ne zaman gündeme getireceksiniz? Sizin doymak bilmeyen kibirleriniz, koltuklarınızda rahat ve konfor içinde oturabilmeniz İçin daha kaç şehit verilmesi gerekiyor?

“Türk Milletinin bekasına sahip çıkacağız”

Bizler Türk Milletçiliği fikrini, toplumun her kesimine işte bu yüzden duyurmak istiyoruz. Ülkü Ocakları Türk Gençliğinin ve Türk Milletinin vicdanı olmaya devam edecektir. MHP'de bu fikrin siyasi organizasyonu olarak var olacak, mücadelesini sürdürecektir. Bugün ilimizde yaşanan siyasi gelişmelerle, sanki partimiz bitmiş ve tükenmiş gibi bir izlenim yaratılmaya çalışılmıştır. Bütün kamuoyu bilmelidir ki, MHP 50 yıllık geleneği ve mücadelesiyle dimdik ayaktadır ve bundan sonra da ayakta kalacaktır. Başbuğumuz Alparslan Türkeş'in fikir ve ideallerine sahip çıkacağız. Bu zor dönemler geride kalacak ve bizler, ülkücüler olarak mücadelemizi sürdürerek, kardeşçe yüz yüze bakacağız ve yine omuz omuza yola devam edeceğiz. Bizler Ülkü Ocakları olarak camiamızın her mensubunu hürmetle ve muhabbetle kucaklıyoruz, ülküdaşlarımızı zor zamanlarda birliğe ve bütünlüğe çağırıyoruz. Bizim camiamızda meseleler elbette konuşulur ve tartışılır, ancak hiçbir talep, fikir ayrılığına dönüşemez. Edep ve ölçü içinde her konuyu masaya yatırırız. Bizim terbiyemizde ve geleneğimizde gönüller sızlasa da, ülkücüler arasında hiçbir fitne ve fesat olamaz. Buna izin verilemez. Siyaset gereği kararlar alınabilir ancak ülkücü ülkücüden kopamaz. Kan kaybına izin verilemez. Fikir ve iman birliği içinde, küsmeden, kırmadan, geri durmadan ve enerjimizi heba etmeden birbirimize, ülkümüze ve Türk Milletinin bekasına sahip çıkacağız. Camiamızın her mensubu kıymetlidir, her biri de geleneğimizin bugünlere canlarını feda eden şehitlerimizin himayesinde geldiğini bilmektedir. Hemşehrilerimiz bilsinler ki, Milliyetçi-Ülkücü Hareket onların sesidir, milli vicdandır; ve bilsinler ki yaşadığımız bu zor günler geride kalacak ve bizler, milletimizle buluşmaya, onların sorunlarıyla hemhal olmaya devam edeceğiz. Dostlarımız yüzünü düşürmesin, fırsat bekçiliği yapacak olan düşmanlarımıza da fırsat vermeyeceğimiz bilinsin.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
yeni 6 yıl önce

foto karelerinde bazılarını göremedik.bazı olmaması gerekenler gene en önde duruyor.bazı olması gerekenler yok.dikkat edelim sonradan gelenlerden bi şey çıkmaz ona göre bişey olacak olanlar bekleyenler buraları kaçırmasınlar.sonra asayın hkam kesiyorlar gelmiyorsan ver istifanı hadi güle güle.zor günlerde buralara herkesi bekleriz.

Avatar
ÜLKÜCÜ 6 yıl önce

eğer seçi̇lmi̇şleri̇ ülkücülerden terci̇h etmez i̇sen,
ülkücüleri̇n faali̇yetleri̇nde göremezsi̇n.
şeki̇l (a) daki̇ olduğu gi̇bi̇.
bundan sonra ülkücü adaylari görmek i̇sti̇yoruz

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503