banner716
banner401
banner422

TÜRK EĞİTİM SEN’DEN ANAYASA MAHKEMESİNE MEKTUP
 

Korkmaz Kesik

MEB Yasasının bazı maddelerinin iptal edilmesi amacıyla CHP tarafından Anayasa Mahkemesine dava açılması sonrası Türk Eğitim Sen Genel Merkezi, mahkemenin karar verme sürecini hızlandırmak amacıyla Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim KILIÇ’a mektup gönderme kampanyası başlattı. Bu çerçevede Türk Eğitim Sen Bilecik Şubesi yetkilileri hazırladıkları mektupları Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim KILIÇ’ a gönderdiler. Konu ile ilgili sosyal medya üzerinden bir açıklama yapana Türk Eğitim Sen Bilecik Şubesi Başkanı Ömer Yel, Milli Eğitim Bakanlığı’nda eşi görülmemiş bir kadro kıyımı yaşandığını söylerken, ‘sendikamız gerek eylemlerle gerek basın açıklamaları ile yaşanan haksızlıkları, hukuksuzlukları, kadrolaşmayı kamuoyu gündemine taşımaktadır.’ dedi.


Yel, yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle Anayasa Mahkemesi’ne taşındığını ancak mahkemenin bir karar vermediğini belirterek, ‘Türk Eğitim-Sen olarak karar alma sürecinin hızlandırılması için Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’a gönderilmek üzere ülke genelinde mektup kampanyası başlattık. Şubelerimiz tarafından gerçekleştirilen mektup kampanyası büyük ses getirmiştir.’ifadelerini kullandı.

Türk Eğitim Sen Bilecik Şubesi Başkanı Ömer Yel, Facebook hesabı üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“14 Mart 2014 tarih ve 28941 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 6528 sayılı kanun ile Milli Eğitim Bakanlığı’nda eşi görülmemiş bir kadro kıyımı yaşanmıştır. Binlerce yönetici kariyer, liyakat ilkeleri hiçe sayılarak görevlerinden alaşağı edilmiştir. Konu ile ilgili sendikamız gerek eylemlerle gerek basın açıklamaları ile yaşanan haksızlıkları, hukuksuzlukları, kadrolaşmayı kamuoyu gündemine taşımaktadır.

Bilindiği gibi söz konusu kanun, yürütmesinin durdurulması ve iptali talebiyle Anayasa Mahkemesi’ne taşınmış ancak mahkeme bir karar vermemiştir. Türk Eğitim-Sen olarak karar alma sürecinin hızlandırılması için Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’a gönderilmek üzere ülke genelinde mektup kampanyası başlattık. Şubelerimiz tarafından gerçekleştirilen mektup kampanyası büyük ses getirmiştir.”

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
dürüst 7 yıl önce

zulmedenleri, hak yiyenleri, baskı yapanları gördükçe, hukuku bile hiçe sayan bu milli eğitimcileri gördükçe artık bu ülkede adaletin olmadığına kesinlikle inandım. her istediklerini yapıyorlar ve hiç bir şey bunları durduramıyor... sonrada hukuk devletiyiz diyorlar.........hani adalet ..nerde...

Avatar
Hakim Rüzgar 7 yıl önce

Duruşunla bir fenomen, adamın hasısın sen ÖMER YEL! Sendikasız bir öğretmen olarak şunu belirtmek istiyorum ki; 21 Ağustostan bu yana eğitim camiamızın içinde bulunduğu bu fetret devrinde senin kadar çaba gösteren, senin kadar çalışan hiç ama hiç bir kimse yok... "Baskısız (çivisiz) yongayı yel (el) alır, sahipsiz tarlayı sel alır" derler. Sen ve ekibin bu tarlaya sahip çıktınız. Seni ve ekibini canı gönülden tebrik ediyor, seni çok daha iyi görevlerde göreceğimize inanıyoruz. Allah senden razı olsun, hak hukuk tanımayan, yandaşlarını kayıran ve en önemlisi de kul hakkı yiyenleri de nasıl biliyorsa öyle yapsın... Her zaman gemicinin istediği yel esmez. Ama sen her daim esiyorsun... Bölgemizin hakim rüzgarı olarak, önümüzdeki günlerde çok daha sert esmeyi sürdürmeni ve bu Fetret Devrini altüst etmeni bekliyoruz...

Avatar
Devleti Batıracak Üç Şey 7 yıl önce

yavuz sultan selim,mısır seferi dönüşünde veziriazam piri paşa'yı çağırır ve özetle şöyle der:
"bir çok memleketler aldık.hadimü'l haremeyni'ş-şerifeyn olduk.allah'ın yardımı ile muhalif kimse kalmadı.böyle olunca,bu devlet için daha batma tehlikesi var mı?"der.
piri paşa cevaben:
"inşallah bu devlet böyle giderse batmaz;yalnız sizden sonra evladınız zamanında,sizde olmayan üç şey meydana çıkar ise devlet çöker"der.
buna karşı yavuz:
"bre kara türk,benim hazinemde hazine,kullarımda kul,sefere lazım alet ve hayvanlardan neyim eksiktir.bu üç nesne ne ola ki,devlet-i aliyye'nin zevaline sebep ola?"
piri paşa şöyle cevap verir:
"evet şimdilik görünen eksik bir şey yoktur.ilerde,şu sayacağım üç şey devlete musallat olacak olursa o zaman bu devletin ihtilali ve hercümerci kaçınılmaz olur.
1.devlet bir ahmak veziriazama düşerse;
2.rüşvet yolları açılır ve bu sebepten mevki ve makamlar ehli olana verilmez ise;
3.devleti idare edenler avratların muratları üzerine hareket ederlerse

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503