banner716
banner401
banner422
Memleket Partisi Bilecik

Tarım ve Orman İl Müdürlüğü duyurdu

Bilecik Tarım ve Orman İl Müdürlüğü tarafından “Hayvan Nakillerinde Yetki ve Yeterlilik Belgeleri”ne ilişkin bir duyuru yapıldı.

Yayınlanan duyuru da şu açıklamalar yer aldı:

​“24/12/2011 tarih ve 28152 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan 'Hayvanların Nakilleri Sırasında Refahı ve Korunması Yönetmelik' 31/12/2013 tarihinde yürürlüğe girmiş olup, bahse konu yönetmelik ile, canlı hayvan nakli yapan nakil aracı sürücü ve bakıcılarına, 'Sürücü/Bakıcı Yeterlilik Belgesi', hayvan nakliyesi ile uğraşan nakliyecilere 'Nakliyeci Yetki Belgesi' alma zorunluluğu getirilmiştir. Veteriner Sağlık Raporu tanziminde ve nakil esnasında bahse konu belgeler aranacaktır.

Nakliyeci yetki belgesi başvuruları, tüzel kişilikler için işyeri merkezinin ya da işyeri temsilciliklerinin bulunduğu il müdürlüğüne, gerçek kişiler için ise başvuru sahibinin ikamet ettiği ya da mali yönden kayıtlı olduğu il müdürlüğüne yapılacaktır. İl Müdürlüğümüz yetki alanında bulunan gerçek ve tüzel kişilerin, bahse konu belgeler için müracaatlarında, yönetmelikte belirtilen belgelerle birlikte 29 Aralık 2021 tarihine kadar doğrudan İl Müdürlüğümüze yapılacaktır.

Müracaatlarda araç sahibi nakliyecilerden, gerçek kişiliklerin Araç Ruhsatı ve 'K' Belgesi ile tüzel kişiliklerin ise şirketin kuruluşunu gösterir Ticaret Sicil Gazetesinin fotokopisi, şirketi temsile yetkili kişiye ait belge ve imza sirküleri ile sürücülerin ehliyet fotokopisi ve nüfus cüzdanı fotokopisi ile bakıcıların ise nüfus cüzdanı fotokopisi sureti ile şahsen müracaat etmeleri gerekmektedir.

Nakliyeciler müracaatlarından önce araçlarını yönetmelikte belirtilen özelliklerde hazırlayarak, İl Müdürlüğüne getirip kontrolünü yaptırmaları gerekmektedir. Araçlarını yönetmelikte belirtilen özelliklerde hazırlamayan nakliyecilerin müracaatları kabul edilmeyecektir.

Nakliyeciler, sürücüler ve bakıcılar için 29 Aralık 2021 tarihinde saat 14:00'da İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda eğitim kursları düzenlenecek olup, aynı tarihte yapılacak sınavda başarılı olanlara belge tanzim edilecektir. Eğitim toplantısına katılım sağlamayanlara ve yapılacak sınavda başarılı olamayanlara belge tanzim edilmeyecektir.”

'Nakliyeci Yetki Belgesi' ve 'Sürücü/Bakıcı Yeterlilik Belgesi' almak isteyen; nakliyeci, sürücü ve bakıcıların müracaatlarını 29Aralık 2021 tarihine kadar tamamlanması gerekmektedir.

İlgililere Duyurulur.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503