banner401
banner467Soyadı Gibi Söyledikleri de ÖZ ve DOĞRU
Cafer Elmas 

Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, polisevinde yapılan kahvaltıda Bilecik’in yerel medya mensuplarına yaptığı açıklamalarda soyadı gibi öz ve doğru teşhisler koydu.Geldiği ilk gün basın mensupları ile iyi anlaşacağını söyleyen ve bunun sinyalini veren İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Müdür Yardımcıları Mehmet Topçu, Zafer Erdoğan ve Şube Müdürleri ile birlikte ilimizdeki yerel basın ve ajans temsilcileriyle polisevi kamelyasında kahvaltıda bir araya geldi.Oldukça samimi bir havada geçen kahvaltıda ilimizin sorunları başta olmak üzere pek çok konu konuşuldu. Görev yaptığı ilk ay içerisinde, Bilecik’le ilgili olumlu izlenimler elde ettiğini söyleyen Emniyet Müdürü Özüdoğru’nun yaptığı açıklamaların ve sorulan sorulara verdiği cevapların şeffaf, öz ve doğru olduğu gözlendi. Şehrin 2 ana sorunu olarak trafik problemini ve iş güvenliğinin yetersiz olmasını gösteren Özüdoğru, bu sorunların polisiye önlemlerle çözülemeyeceğini belirterek yine de ellerinden geleni yapacaklarını ifade etti.Basının görevinin zor olduğunu biliyorum’

Kahvaltının amacının, Bilecik’in medya mensuplarıyla daha iyi tanışmak olduğunu söyleyen özüdoğru gazetecilerin sorunlarına da değinerek, mesleklerini icra ederken yaşadıkları zorlukları bildiklerini ve her zaman yardımcı olmaya hazır olduklarını söyledi. Basın mensupları da asayiş olaylarıyla ilgili bilgi almada yaşadıkları sıkıntıları dile getirerek, Özüdoğru’dan bilgi paylaşımı konusunda daha esnek davranılmasını istedi. Sohbet havasında geçen kahvaltıda kısa bir açıklama yapan Müdür Özüdoğru, “Bundan sonraki çalışmalarda beraber hareket etme düşüncesi ile birlikte kahvaltı yapalım, görüşelim, tanışalım, diyerek bir araya geldik. Biz sizin görevinizin bilincindeyiz. Görevinizin ağırlığının, sorumluluğunuzun, kamuoyundaki getirisinin bilincindeyiz. Kamu görevi yaparken karşılaştığınız zorlukların farkındayız. Yapmış olduğunuz görev itibariyle son derece saygı duyuyoruz. Elimizden geldiğince yardım edeceğimizin bilinmesini istiyoruz” açıklamasında bulundu.
‘En büyük sorun Trafik’

Bilecik’in, huzur ve güvenliğin hakim olduğu ender illerden biri olduğunu söyleyen Özüdoğru, bundan sonra da gerek emniyet, gerekse basının çalışmalarıyla bu güven ve huzurun korunmaya devam edileceğini söyledi. Görev yaptığı ilk bir ay içerisinde Bilecik’te gördüklerinden son derece memnun olduğunu belirten Özüdoğru, asayiş yönünden güvenli olan ilin en büyük sorununun trafik olduğunu belirtti. Kendilerine yapılan şikâyetlerin %85’inin trafikle ilgili olduğunu söyleyen Özüdoğru, bu sorunun sadece polisiye önlemlerle çözülmesinin mümkün olmadığını da ifade etti. Bilecik’in, nüfusa oranla araç sayısının en fazla olduğu illerden biri olduğunu söyleyen Özüdoğru, 50 bin nüfuslu il merkezinde 25 bin adet araç olduğuna dikkat çekti. Emniyet Müdürü Özüdoğru, trafik sorununun başlıca sebebi olarak Bilecik’in eskiden gelen şehirleşme problemleri ve altyapı sorunları olduğunu söyledi ve sıkıntıları minimuma indirmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.İş güvenliği yetersiz’

Bilecik’in bir diğer sorununun iş kazaları olduğunu söyleyen Özüdoğru, Bilecik’te insan gücüne ve mermere dayalı sanayinin ağırlıklı olduğunu vurguladı. Bu sorunun da polisiye önlemlerle çözülecek bir sorun olmadığını dile getiren Özüdoğru, trafik sıkıntısı ve yaşanan iş kazaları dışında Bilecik’te huzur ve güvenin hakim olduğunu belirterek Bilecik basınının da katkısıyla bu durumu korumak için tüm Emniyet mensuplarının ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Bilecik Emniyeti’nde gördüğü bazı eksikliklerden de bahseden  Eyüp Özüdoğru, hizmet binalarının yetersiz olduğunu, personel sayısının az olduğunu ve araç yönünden zayıf olduklarını belirtti. Özüdoğru, daha fazla personelle ve yenilenecek araçlarla iyi hizmet vereceklerini ve suçları caydırıcı hale geleceklerini söyledi. Özüdoğru, ‘vatandaşların ve basın mensuplarının desteğiyle, huzur ve güveni sağlamak için elimizden geleni yapacağız” açıklamasında bulundu.  Emniyet Müdürü Özüdoğru hem açıklamalarında, hem de basın mensuplarını sorularına verdiği cevaplarda soyadı gibi içtenlikle, öz ve doğru cevaplar verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
bilecikli 5 yıl önce

müdür beye hoşgeldin diyorum

banner369

banner92

banner417

banner466

banner406

banner461

banner390

banner404