banner716
banner401
banner422

SERANİT GRUBA TSE’DEN ÇİFT YILDIZ BELGESİ
 

Korkmaz Kesik

Seramik ve porselende sektöründe ilimizde ve Eskişehir’in İnönü ilçesinde üretim yapan Seranit Grup önemli bir başarıya imza atarak Türk Standartları Enstitüsü’nün Çift Yıldız belgesini sektörde ilk alan kuruluş oldu.

Türk Standartları Enstitüsü’nün Çift Yıldız belgesi düzenlenen bir törenle Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik’le beraber Seranit Grup Başkanı Hamdi Altunalan’a verildi. Seranit  Porselen ve Serra Seramik ürünleri, Türkiye standartlarının üstünde kaliteye sahip olduklarını gösteren ‘Çift Yıldız’ logosuyla müşterilere sunulacaklar.


Seranit Grup’un Eskişehir’in İnönü ilçesinde bulunan tesislerinde düzlenen törende Sinpaş Yapı Genel Müdürü Ahmet Çelik ile birlikte belgeyi TSE Ürün Belgelendirme Merkezi Başkanı Doğan Yazar’dan alan Seranit Grup Başkanı Hamdi Altunalan, yaptığı konuşmada, “TSE’nin son derece zor kriterler uyguladığı bu değerlendirme sürecini başarıyla tamamlamış ve Çift Yıldız belgesine hak kazanmış olmaktan ötürü mutluyuz” dedi. Bu başarının kolay kazanılmadığını, arkasında 21 yıllık bir emek, alın teri ve özverinin bulunduğuna dikkat çeken Altunalan, “Bu örnek performans için tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Seranit Grup’ta iş hedeflerimiz ve planlarımız değişebilir. Değişmeyen tek şey her zaman daha iyisini yapma gayretimizdir. Bu gayret ve yaklaşım içinde yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.


“BELGEYİ ALMAYI BAŞARAN İLK FİRMA OLDUK”

Türk Standartları Enstitüsü’nün Çift Yıldız belgesinin sektör açısından taşıdığı öneme de dikkat çeken Altunalan,  “Sektörümüzde bu belgeyi almayı başaran ilk firma olduk. Artık ürünlerimizi Çift Yıldız logosuyla müşterilerimize sunacağız. Bundan sonra bu belgeyi almak isteyen firmaların da Seranit Grup standartlarını yakalaması gerekiyor. Yani sektörün standartlarını biz belirliyoruz diyebiliriz. Aldığımız bu sonuçla gurur duyuyoruz” dedi. Seranit Grup olarak, Eylül ayında düzenlenen Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) dinamik, hızlı büyüyen, içinde bulunduğu sektörü şekillendiren ve dünyanın gelişmesine katkı sağlayan şirketlerden oluşan özel platformu “Küresel Büyüme Şirketleri” (Global Growth Companies) arasına seçildiklerini hatırlatan Altunalan, “Aldığımız TSE Çift Yıldız Belgesi ile de ürünlerimizin Türkiye’nin kalite standartlarının üstünde olduğu ve uluslararası standartları yakaladığımız bir kez daha tescillenmiş oldu” dedi.


VALİ NAYİR:“KALİTE AMACA UYGUNLUK DEMEKTİR”

Seranit Grup Başkanı Hamdi Altunalan’ın ardından söz alan Vali Ahmet Hamdi Nayir, kalitenin ürünler açısından önemine dikkat çekerken Türkiye’de bulunan firmaların Avrupa’da önemli yer tuttuğunu belirtti. Seranit Gurubu olmak üzere onlarca firmamız dünya devleriyle üretimlerin boy ölçüşebilecek durumda olduklarını kaydeden Nayir, “Çok mutluluk duyuyoruz kendi topraklarımızda imalatını sürdüren, istihdamı sürdüren firmalarımız Avrupa ölçeğinde çift yıldız ve tek yıldız kavramı standartlarını kendi hedeflerini koyup kendileri ona yetişmek üzere bir gayret ve çalışma içerisindeler.” dedi. Vali Nayir konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Artık günümüzde kalite kavramı her gün önemini daha da arttıran her gün biraz daha öne çıkan değerlerimizdendir. Kalite dinamik bir kavramdır.  Dolayısıyla dün kaliteli dediğimiz bir şeye bugün sıradan dememiz mümkün. Yarın belki hiç kullanılmaz, kabullenilmez değer olabilir. Onun için sanayicilerimiz sürekli bir arayış içerisinde, sürekli bir gelişme içerisindeler, öyle de olmalılar. Kaliteyi yakalamak zor ama kaliteyi sürdürmek ondan çok daha zor olan bir husus. Geldiğimiz noktada sanayicilerimiz dünya ölçeğinde kendilerini de ve kalitelerini de kabul ettirdiler. En son İtalya’da katıldığımız fuarda göğsümüzü kabartan başta Seranit Gurubu olmak üzere onlarca firmamız dünya devleriyle üretimlerin boy ölçüşebilecek durumda olduklarını gördük ve sevindik. Kalite amaca uygunluk demektir. Kalite beklentileri aşmak demektir. Dayanıklılık demektir. İçine bir sürü kavram sıkıştırabileceğimiz hususları içermektedir. Artık üretim çeşitlendikçe bir tek mal yerine bir sürü mal piyasaya girince önceliği almak, yarışta önde olmak kalite kavramını önemsemek demektir. Türk Standartlar Enstitüsü Kurumumuz da bu çalışmalara ön ayak olup bizim değerlerimizi, çıtamızı yükseltmekle önemli görevler ifa ediyorlar. Çok mutluluk duyuyoruz kendi topraklarımızda imalatını sürdüren, istihdamı sürdüren firmalarımız Avrupa ölçeğinde çift yıldız ve tek yıldız kavramı standartlarını kendi hedeflerini koyup kendileri ona yetişmek üzere bir gayret ve çalışma içerisindeler. Geleceğe daha umutla bakabileceğimiz, yarınlarımızı emanet edebileceğimiz gençlerimizi, geleceğimizi daha iyi yerlerde görebileceğimiz belgeler ve bu tür törenler bizlere mutluluk veriyor. Bu başarının sağlanmasında emeği geçen kurum çalışanlarına, bu standardı sağlayan kamu kuruluşlarına ve törende bizleri yalnız bırakmayan sizlere teşekkür ediyorum.”

Seranit Grup yöneticileri tarafından Seranit Grup’un Çift Yıldız belgesine hak kazandığı süreçte TSE ekibi 8 – 9 Eylül 2014 tarihlerinde grubun Bilecik ve İnönü fabrikalarında; su emme, eğilme dayanımı, kırılma dayanımı ve radyasyon testi değerlendirmeleri yapıldığı söylendi. Ürünlerin TSE Yıldız / Çift Yıldız şartlarında üretimi için TSE uygunluk belgesi şartlarına ilave belirlenen teknoloji ve kalite kontrol şartlarının yerinde tespiti için numuneler alınarak laboratuarlara gönderilirken,  her iki fabrikada üretim yeri incelemesi de yapıldığı ve üretim süreçleri, üretim kontrolleri ve test raporları dikkatle incelendiği belirtildi.


TSE Çift Yıldız Belgesi Teslim Töreni’ne Sinpaş Yapı Genel Müdürü Sayın Ahmet Çelik, Seranit Grup Başkanı Hamdi Altunalan ve Seranit Grup Başkan Yardımcısı Ece Ceylan Baba’nın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nurettin Nebati, AK Parti Gaziantep Milletvekili Halil Mazıcıoğlu, AK Parti Çorlu Milletvekili Salih Uslu, Eskişehir Vali Yardımcısı Hamdi Bilge Aktaş, Bilecik Valisi Ahmet Hamdi Nayir, İnönü Kaymakamı Selman Erdoğan, Bozüyük Kaymakamı Köksal Şakalar, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı, İnönü Belediye Başkanı  Kadir Bozkurt ve Bozüyük Belediye Başkanı Fatih Bakıcı katılım sağladı.

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
misafir 7 yıl önce

seranit çalışanlarını kutluyorum. türkiye de sektörünün lideri olduğunu bu ödül ile bir kez daha pekiştirmiştir. bilecik te böyle değerli bir fabrikanın olmasından dolayı çok mutlu oldum. tekrar tebrik ederim tüm çalışanlarının ellerine sağlık... tse çift yıldız anlamı gerçekten çok büyük...

Avatar
misafir 7 yıl önce

çalışanlara hakkını veren seranit karşılığını aldı çalışanlarını kutluyorum diğer fabrikalarada örnek olsun

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503