banner716
banner401
banner422
Memleket Partisi Bilecik

PTT BİLECİK TEŞKİLATI 177’NCİ YIL DÖNÜMÜNÜ KUTLADI

Bilecik PTT Başmüdürü Serhat Bozkurt ve beraberindeki şube müdürleri tarafından Cumhuriyet Meydanı’na çelenk koyulmasıyla başlayan tören, saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunması ile sona erdi. Müdür Bozkurt ve beraberindekiler, törenin ardından Vali Tahir Büyükakın’ı makamında ziyaret etti.

PTT’nin 177’nci kuruluş yıldönümü kapsamında PTT Başmüdürlüğünde bir açıklama yapan Başmüdür Serhat Bozkurt, PTT A.Ş.’nin çağlar boyu nice medeniyetlere kucak açmış, cihana hükmeden imparatorluklara yurt olmuş Anadolumuz, eşsiz tarihi ve kültürel değerler ile doğal güzelliklere sahip olup, Asya ve Avrupa’yı birbirine bağlayan coğrafi konumu sayesinde kıtalar ve kültürler arası etkileşime önemli katkılar sağladığını belirtti.

Müdür Bozkurt açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:

“Bu güzel ülkede güvenilir, yaygın  hizmet ağıyla ve 177 yıllık köklü geçmişi ile posta ve haberleşme sektöründe hizmet vermekte olan PTT AŞ. Dünyanın dört bir yanına iletişim köprüleri kurarak bir dünya markası olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Bu durumun en somut göstergelerinden biri Dünya Posta Birliğinin 26. Dünya Posta Kongresi’ ne ev sahipliği yapmış olmamızdır. Posta sektörünün bu en önemli toplantısı dünyanın 192 Ülkesinden yaklaşık 2500 delegenin katılımıyla Ülkemizde gerçekleştirilmiştir. Posta sektörünün geleceğine yön verilecek kararların alındığı kongrede alınan kararlar 2017-2020 yılları arasında yürürlükte olacak ve İstanbul Dünya Posta stratejisi adı ile uygulanacaktır. Ayrıca, Ülkemiz bu  kongre sonrasında 2020 yılına kadar Dünya Posta Birliğinin İdari Konsey Başkanlığını üstlenmiştir.

  PTT A.Ş. olarak Posta dan Kargoya, Bankacılık Hizmetlerinden E-Ticarete 270 ayrı iş ve işleme imza atmaktayız.

 Bu bağlamda özellikle bankacılığın olmadığı kırsal kesimde yaşayan vatandaşlarımızın finansal alandaki ihtiyaçlarının karşılanması için  işyerlerimizde teknolojik yenilikleri ve küreselleşen dünyada değişen ihtiyaçları göz önünde bulundurarak faaliyet alanımızı sürekli genişletmekte ve geliştirmekteyiz.

Teşkilatımız 02/09/2013 tarihi itibarıyla yapılan statü değişikliği sonucu Anonim Şirket olarak hizmete devam etmekte olup, bugüne kadar yapıldığı gibi bundan sonra da yapılacak olan atılımlarla hizmetlerimiz en iyi şekilde yürütülecektir.

 İşyerlerimizin daha modern duruma  getirilmesi için gerçekleştirilen PTT Bank konsepti  çalışmaları  ile  otomasyon sistemi üzerinden gerçekleştirilen on-line hizmet çeşitlerimiz  ile vatandaşımızın ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda  sunulmakta olup, artık tüm merkez, şube ve acentelerimizde parasal işlemler saniyeler içerisinde yapılmaktadır.

Ayrıca ihtiyaç duyulan kasaba ve köylerde de  otomasyon ortamında hizmet verebilen Şubeler ve acentelikler açılmakta olup, halen Bilecik İli sınırları içerisinde yaşayan vatandaşlarımızın faydalanabileciği PTT hizmetlerinden Bayırköy beldemizde PTT Şubesi açılması için tadilat devam etmekte olup, bu süre zarfında PTT Mobil aracımızla, Dodurga  ve Vezirhan’da bulunan vatandaşlarımız da PTT Acentelerimiz vasıtasıyla  otomasyon  ortamında ve kaliteli bir  şekilde  hizmet verilmektedir.

Ayrıca, İlimiz Merkezinde bulunan Adliye saray karşısındaki lojman binamızı 09.11.2017 tarihinde Genel Müdürlüğümüzce yeni bina inşa edilmesi için ihalesi yapılacak, Pazaryeri İlçemizde   PTT Hizmet Binamızı bitirilerek hizmet verilmiştir.

Şu anda  Kayıtlı Posta Gönderilerinin Otomasyon sistemi sayesinde   tüm Kayıtlı Posta maddelerinin kabul ve sevk işlemleri bilgisayar  ortamında yerine getirilmekte olup, postaya verilen tüm kayıtlı posta gönderilerinin her aşaması gönderilerin barkod numaraları ile www.ptt.gov.tr internet adresinden takip edilebilmektedir.

Yeniden yapılanma süreci içerisinde kar eder hale gelen işletmemizin otomasyon  sistemleri sürekli  olarak modernize  edilmekte, ATM’den cep  telefonuna  MOBİL  HAVALE,  kayıtlı  elektronik posta(KEP), E-İMZA(elektronik imza),  e-telgraf, pttmatik, Mobil PTT Araçlarımızla, hızlı tebligat, PttAVM, PttSigorta Yeri   ve HGS  gibi yeni projelerin geliştirilmesi sonucu  hizmetlerimizin dünya ile entegrasyonu  sağlanmıştır.

Edirne’den Kars’ a kadar yurdumuzun her noktasını hizmet ağı ile ören ve 1840 yılından bu yana kesintisiz olarak halkımıza hizmet veren Kuruluşumuzun hizmet kervanı içerisinde yer alan Bilecik PTT Başmüdürlüğümüz, il sınırları genelinde Bilecik il merkezi ile, Bozüyük, Gölpazarı, Osmaneli, Pazaryeri ve Söğüt  ilçelerinde PTT Merkez Müdürlükleri şeklinde, Bilecik Gar ile Yenipazar ilçesi ve İnhisar’da PTT Şubeleri şeklinde, Vezirhan, ve Dodurga’da ise PTT acenteleri Bayırköy, Çaltı, Küre,Üniversite, 1.OSB ve KYK Kredi Yurtlar Kurumu Yurdunda Mobil PTT aracımızla, (İMGE) Porland Fabrikası içerisinde PTT Kargo Gişesi ile (6 adet  merkez, 3 adet şube ve 2 adet acente, 1 Mobil PTT aracımızla) olmak üzere toplam  13 ayrı noktada   hizmet vermektedir.

Müşterilerimizin  memnuniyeti ve çalışanların motivasyonu açısından hizmet verilen mekanların fiziki şartları son derece önemli olduğundan  daha ferah ve modern ortamlarda hizmet

verilebilmesi amacıyla  tüm iş yerlerimiz PTT Bank konseptine uygun hale getirilmiş olup,

PTT hizmetleri artık çok daha nezih ve modern ortamlarda verilmektedir.

Başmüdürlüğümüze bağlı tüm işyerlerimiz Otomasyona açık olup, işyerlerimizde;

-Yurtiçi ve Yurtdışı Mektup, Pul, Posta ve Tebrik Kartı, Telgraf, Faks,  Tebligat , Posta Kargo/ APS Kurye  ve VIP Kargo, Turpex  kabul işlemleri,

-Yurtiçi ve Yurtdışı Havale İşlemleri,

-Posta Çeki İşlemleri

-Efektif İşlemleri ,

-Western Union ( TL ve Döviz cinsinden) işlemleri,

-Trafik Cezaları Tahsilatı,

-E-Devlet Şifre İşlemleri,

-Anlaşmalı Bankalar Adına bireysel kredi verme hizmeti,

-Anlaşmalı Bankalar adına Kredi kartı tahsilatı, Nakit Yatırma ve Bireysel Kredi Tahsilatı,

-Elektrik, su, doğalgaz, Türk Telekom ve Cep Telefonu Faturası Tahsilatları,

-SSK, Bağkur ve Emekli Sandığı emeklilerinin maaş ödemeleri ile  Sosyal yardım Ödemeleri ve 2022 sayılı kanuna göre yapılan ödemeler.

-Sigorta işlemleri,

-Filateli malzemesi  satışı,

-UPT (Ucuz Para Transferi TL, Döviz ) hizmeti,

-Kayıtlı Elektronik Posta(KEP) hizmeti,

-HGS etiketi satış işlemleri,

-Pttcell hizmetleri,

-Posta Abone kutuları (Kiralama)

-GSM kontör ve Arama Kartı satış hizmetleri,

-Kişisel pul hizmetleri,

-PttKitap hizmetleri,

-e-Ptt AVM hizmetleri,

-Mektup Sepeti ve Birleşik Posta(Dijital Baskı) hizmetleri,

-MOBİL  HAVALE(Ptt ATM’lerinden herhangi bir cep telefonla Havale hizmeti ve diğer Kurumsal hizmetlerimiz  kesintisiz olarak yürütülmektedir.

İlimiz  sınırlarında  Bilecik PTT Merkezimizde  2 adet,Bozüyük 2 Adet ve Gölpazarı, Osmaneli, Söğüt, Pazaryeri PTT Merkezlerimizde  1’er adet olmak üzere  toplam 8 adet  Pttmatik(ATM)  kurularak hizmete verilmiş olup, belirtilen Pttmatik(ATM)  hizmetleri 7/24 saat kesintisiz olarak verilmektedir.

Halkımızın sürekli yükselen beklentileriyle birlikte  müşteri memnuniyeti ilkesi ön planda tutularak ve  çağdaş teknolojinin imkanlarından faydalanmak suretiyle  daima kaliteli ve süratli şekilde hizmet  sunan Şirketimiz,  sağlanan bu yükseliş ivmesi ile  Yüce Milletimizin teveccühüne mazhar olmuştur.

Bu başarı  her kademedeki personelimizin  özverili çalışmaları ve olağanüstü gayretleri sayesinde elde edilmiş olup, bundan sonra da  çalışmalarımız aynı anlayışla aralıksız olarak devam edecektir.”

Bilecik PTT Başmüdürü Serhat Bozkurt ve beraberindeki şube müdürlerinin Başmüdürlükte pasta kesmeleri, başarılı çalışanlara teşekkür belgelerinin verilmesi ve PTT’ye gelen 177’nci müşterisine hediye verilmesinin ardından program sona erdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503