banner401
banner422
banner472

ÖZAKTAŞ’A Yargıdan tokat gibi cevap

ÖZAKTAŞ tarafından “İkiz Kuleler”ile ilgili haberimize istenen tekzip ve yayın yasağına, mahkeme tarafından Bilecik Belediyesi’nden gelen yazıkapsamında ihtiyaç olunan otopark alanından daha dar alanda otopark alanına haiz olduğunun anlaşıldığı belirtilerek RED cevabı verildi.

Gazetemizin yeni yapılan yüksek katlı binalara ilişkin gündeme taşıdığı “Bu İkiz Kuleler Bilecik'in görünümünü de, kimyasını da bozdu”ve “İkiz KulelereCumhurbaşkanlığı inceleme yaptırmış”başlıklı haberlerimize istenen tekzip ve yayın yasağına mahkemeden tokat gibi “RED”cevabı geldi.

Mahkeme kararında, Bilecik Belediyesi’ndengönderilen yazıneticesinde binanın ihtiyacı olan otopark alanından daha dar alanda otopark alanına haiz olduğunun anlaşıldığı ve haberin kişilik haklarının ihlali niteliğinde olmayıp, kamu yararına yapılan haber olduğu belirtildi.

“Bu İkiz Kuleler Bilecik'in görünümünü de, kimyasını da bozdu”ve “İkiz KulelereCumhurbaşkanlığı inceleme yaptırmış”başlıklı haberlerimiz kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştı.

Osman Cevher'e ait binalardayerin altına 3 kat inildiği ve otopark yapıldığı, ayrıca otopark sıkıntısının yaşanmayacağıfakat Fikret Aktaş'a ait yapılan20 katlıbinada otoparkın hem bina hem konum itibari ile yetersiz kalabileceği iddia edilmişti.

Haberimizde bahsedilen inşaat sahiplerinden Osman Cevher, ne gazetemiziaradı, nede rakip gazetelere gidip aslı astarı olmayan açıklamalarda bulunarak savunmaya geçmemişti.

Ne varki diğer 20 katlı bina sahibi Özaktaş Dekarasyonİnş. Taah. Gıda ve Hay. San. ve Tic.  Ltd.Şti. sahibi Fikret Aktaş savunmaya geçerek rakip bir gazeteye gidip aslı astarı olmayan açıklamalarda bulunmuştu.

Bununlada yetinmeyen Fikret Aktaş avukatı Ali Öktem aracılığı ile haberimize tekzip istemişti.Gazetemize gönderilen tekzip tebligatını haberimizin doğru olduğunu düşünerek yayınlamadık. Ve mahkeme kararı getirmelerini  söyledik, bunun üzerine avukatı Ali Öktem'in aracılığı ile mahkemeye başvuran ÖZAKTAŞ  DEKARASYON İnşaatsahibi Fikret Aktaş'a mahkemeden tokat gibi cevap  geldi.

Tekzip ve yayın yasağı istenilen haberlerimize Sulh Ceza Hakimliği’nden çıkan“RED”kararında ilginç bir detay ortaya çıktı.

Mahkemenin Belediye’den istediği yazılı cevaptaÖzaktaş'a ait binada haberimizde yeralanOtopark'ın yetersiz kalabileceği iddiası doğrulanırken,kararda söz konusu inşaatlardan Osman Cevher'e ait iki adet yanyana olan binanın otopark alanının ihtiyacı olandan çok daha geniş olduğu, tekzip talebinde bulunan Özaktaş Dekarasyon İnşaataait binanın ise ihtiyacı olan otopark alanından daha dar alanda otopark alanına haiz olduğunun Bilecik Belediyesi’nden gelen yazılı cevaptan anlaşıldığı, bu haliyle haberin  gerçeği yansıttığı genel itibariyle haberin söz konusu binaların şehir silüetini bozması ve beraberinde otopark sıkıntısı getireceği ile ilgili olduğu düşünüldüğünde haberdekamu yararının olduğu, Hakimlikçe yapılan inceleme sonucunda haberde kişi  ve şirket isminin geçmediği ayrıca haber içeriğinin talep edenin kişilik haklarının ihlali niteliğinde olmadığı,yapılan yayının haber niteliği taşıdığı ve sitede yayınlanan haber hakkında talep edilen erişimin engellenmesi ve tekzip kararının RED’dine karar verildiği belirtildi.

BELEDİYE KAMUOYUNU RAHATLATMALI

Bu kararın ardından şimdi gözler Bilecik Belediyesi’nin mahkemeye gönderdiği yazıya çevrildi. 

 “Haksız hukuksuz işim yok” deyip gazetelere demeçler veren Fikret Aktaş'a ait bina ile ilgili olarak Mahkemenin ihtiyacı olan otopark alanından daha dar alanda otopark alanına haiz olduğunun Bilecik Belediyesi’nden gelen yazılı cevaptan anlaşıldığı şeklindeki kararı sonrasındaşimdiise Belediye tarafından gönderilen yazıda ne yazdığı merak ediliyor.

Hem kamuoyunun rahatlaması, hemde değişik yorumlara mahal verilmemesi adına Bilecik Belediye Başkanlığı’nın mahkemeye gönderdiği yazının ne olduğunu açıklaması bekleniyor.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Mahalleli 11 ay önce

Otopark diye belirttiği zemin katı dükkana cevirdi çerçeveler takıldı sığınak diye bir şey hakgetire Çalışan işçilerin SGK sı yok yabancı işçiler inşaat içinde çalışıyor ayrıca şuanda kullanılan iskele 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanununa aykırı hiçbir iş güvenliği önlemi olmadığı gibi işçilerede gerekli koruyucu hiçbir alet edevat ve malzemeler verilmemektedir.

Avatar
Bravo 11 ay önce

Bravo cafer gene yüzünün akıyla çıktın bu işten.bilecik belediyesi ne gelince.bilecik belediyesi hiçbişi yapmaz çünkü selim yağcı ile fikret özaktaş ortaklar aksi bir durum varsa zaten hep birlikte görürüz bakalım belediye ne yaptırım uygulayacak

Avatar
Vatandaş 11 ay önce

Böyle bir binanın türkiyede örneği yok bu bina bilecik'in görüntüsünde adeta bir çıbana benziyor yazık hemde çok yazık..

Avatar
Ayşe 11 ay önce

Bilecik'te 300.000 TL'ye daire satılıyor.Birilerinin dur demesi gerekiyor.Bu firmaların kimden destek aldığı gözler önünde.

Avatar
Hakan 11 ay önce

Helal Cafer bey bunlarla siz yetersiniz ancak

Avatar
YORGUN DEMOKRAT 11 ay önce

Cafer bey mahkemeye falan hiç gerek yok Belediyeninde ne yazdığı hiç önemli değil bu Firmada Belediyede insanları, bu halkı ne zannediyor acaba karşıdan neye benziyoruz sizce Bu toprağın altıda var asıl hesap orada ne dersiniz...

Avatar
bilecikli 11 ay önce

yeterli otopark olmasa da ; helhade belediye otopark harcını alıp eksikliği gidermek için o bölgede otopark yapacaktır ??

Avatar
Gurbetci 11 ay önce

Helal sana CAFER.SIRA BiZDE TÜRKiYEDE HAK HUKUK VARSA.

banner369

banner484

banner92

banner417

banner402

banner406

banner483

banner390

banner404