banner675
banner401
banner422

Osmaneli’ye büyük TOKİ projesi

Osmaneli İlçesi’ne yapılması planlanan 500 adet TOKİ Konut Projesi’nin ayrıntılarına ilişkin ve ilçede yapılması planlanan diğer projelere yönelik Belediye Başkanı Münür Şahin açıklamalarda bulundu.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yakın zamanda Bilecik’e bir ziyaret gerçekleştirmesi planlanıyor. Ziyaretin Osmaneli ayağında Belediye Başkanı Münür Şahin’in Bakan Kurum’a yeni projelere destek arz edeceği öğrenildi.

Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşülecek Osmaneli projeleri ve TOKİ konut Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Başkan Münür Şahin projelere ilişkin yaptığı açıklamalarda şunları ifade etti:

Eski TOKİ yanında 28 Ada ve 248 parselde 41.496 m2’lik ve tapusu TOKİ'ye ait alanda, Osmaneli Konakları dış yüzü görünümünde, yatay mimaride (4 kat),prestijli 500 adet konut ve yanında sosyal tesisler ve yaşam alanlarının yapılması projesi yapılacak.

Osmaneli-Yenişehir-Bursa-Gemlik Limanı,YHT projesinin kesinleşmesi ve projenin başlamış olması nedeniyle Osmaneli OSB ve sanayi parsellerine yoğun ilginin olması ve sanayicilerimizin almış olduğu sanayi alanları ve kurulacak tesisler düşünüldüğünde;2021-2024 yılları arasında ilçemizde en az 1.500 - 2.000 adet konuta ihtiyaç duyulacak.Konut ihtiyacının bir kısmı özel sektör tarafından yapılacak olsa da,TOKİ ile birlikte yeri TOKİ’ye ait olan alanda 500 adet konuta talep olacak.Satış ve talep sorunu yaşanmayacak olan bu proje için şirketlerle ve halkımızla büyük oranda görüşmeleri tamamladık.Ulaşım ve şehirle bütünleşme konusunda Belediye olarak her türlü desteği vereceğimiz proje çok prestijli bir tatil köyü havasında olacak.

Eski çöp alanının fizibilite çalışmalarının tamamlanması ve bakanlığımız desteği ile bu alanın rehabilite edilip çok büyük bir park, orman ve spor alanına dönüşmesi ile çok farklı bir ortam oluşacak. YHT hattının projeye katacağı görünüm ise çok estetik bir görünüm yaratacak.

Osmaneli’de bugüne kadar eski ve merkez TOKİ’de talepte sorun yaşanmaması projenin hemen satışını mümkün kılıyor. Son yaptığımız merkez TOKİ’de vatandaşlarımızın 141.000-191.000 TL arasında satın aldığı evlerin bugün piyasa değeri 250.000-350.000 TL oldu.

Yeni TOKİ projemiz şimdiden Osmaneli için ‘hayırlı olsun’ diyoruz. Milletvekilimiz Selim Yağcı,İl Başkanımız Fikret Karabıyık ve İlçe Başkanımız Şaban Güdem'in destekleri ile bu projeyi de Osmaneli İlçemize hep birlikte kazandıracağımızdan eminiz.Allah yar ve yardımcımız olsun.

Fizibilite ve rehabilitason projesi, çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca onaylanan eski çöp alanının Bakanlık destekleri ile rehabilite edilerek park,orman,spor ve yürüyüş alanları olarak düzenlenmesi projemiz var.Özellikle eski çöp alanlarının rehabilitasyonu Bakanlığımızca desteklendiği için bu projemizin de bir an önce hayata geçirilmesini sağlayacağız.Yıllardır eski TOKİ’de ikamet edenlerin halkı şikayetlerini de kökten çözmüş oluyoruz.

Sıfır Atık Toplama Merkezi ile Cumhurbaşkanlığımızın yürüttüğü Sıfır Atık Projesi kapsamında Osmaneli Belediyesince kurulacak tesis,depolama,sınıflandırma ve değerlendirme,halkımızı bilinçlendirme ve tasnif ile sıfır atık hedefine ulaşmak olacak.

AB destekli proje ile döküm tozları,mermer atıkları gibi atıklardan Osmaneli Belediyesi’nin ve kamunun ihtiyaç duyacağı parke,briket,bordür,yol için beton gibi yapı elemanları üreterek,atıkları faydalı mamullere dönüştürmek,maliyet avantajı sağlamak,belediye ve kamu hizmet kalitesini arttırmak hedefimiz var.

Yeni İtfaiye aracı ile de özellikle hem şirketlerimiz,hem de konutlar açısından daha güçlü ve daha hızlı hareket edecek,daha uzun mesafelere çok kısa sürede müdahale edebilecek donanıma sahip son teknoloji itfaiye aracı talebimiz.

Osmaneli’de faaliyet gösteren kanatlı hayvan tesislerinde oluşan gübre ve atıkların Osmaneli Belediyesince BEBKA destekleri ile kurulacak tesislerde organik çöp atıkları ile kompas halinde işlenerek tarımda kullanılacak organik gübre üretmek bu üretilen gübreyi köylümüze, çiftçimize,organik,sağlıklı,kaliteli,düşük maliyetli gübre olarak teslim etmek,tarımda önemli bir desteği sağlamak amacımız var.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner524

banner92

banner620

banner390

banner510

banner503