banner566
banner401
banner422

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine bağımsız olarak giren Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin, Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışında konuştu ve “Halk ne derse o” olacak dedi.

Osmaneli çarşı merkezinde yaklaşık 3 bin kişiye seslenen Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’i halk bağrına basarken, konuşması sık sık coşkulu kalabalık tarafından,“Dik dur eğilme Osmaneli seninle” sloganları ile kesildi.

Başkan Şahin, coşkulu kalabalığa yönelik yaptığı konuşmasında AK Parti’den kendisine daha iyi görevler teklif edildiğini lakin kendisinin makam, mevki derdinde olmadığını vurguladı. Osmaneli halkının isteği doğrultusunda bağımsız Belediye Başkanı olduğunu söyleyen Başkan Şahin, konuşmasına şu şekilde başladı:

“Partimiz yeni bir arkadaşla yola devam dedi”

“Biliyorsunuz 2014’te göreve geldik. Göreve geldiğimiz günden bu güne kadar da bütün siyasi partilerden, bütün meclis üyelerimizden liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dan, Bakanlarımızdan herkesten yardımlar alarak en iyisini Osmaneli’nde birlik ve beraberlik içerisinde çok güzel hizmetlere birlikte imza attık.2014’ün başından 2019’a kadar Belediye Meclis üyelerimizle, ekibimizle, Belediye çalışanlarıyla sizlere hizmet etmeye çalıştık.2019’da adaylık süreci geldiğinde ise partimizin bir tercihi oldu. Buna da saygı duyduk.Tercihi neydi?Benim yıprandığımı ve yeni bir arkadaşla seçimi daha rahat,daha fazla oy ile kazanabileceklerini rapor ettiler ve bu durum ortaya çıktı.Sonuçta partimiz yeni bir arkadaşla yola devam dedi.”

“Osmaneli halkı bunu kabul etmedi!”

AK Parti tarafından kendisinin aday gösterilmemesini Osmaneli halkının kabul etmediğini söyleyen Başkan Şahin, Osmaneli halkına hizmete devam edeceğini söylediği konuşmasının devamında;

“Fakat bunu Osmaneli halkı bir türlü içine sindiremedi.Bunu da protesto etmek için,bize sahip çıkmak için o gün Belediyenin önünde 2 saat içerisinde1500 kişi toplandı ve bize destek oldu.O gün için biz yine devam etme niyetinde değildik o gün için.Onu da çok net söyleyeyim.Partimizle görüştük,ileri gelenlerle görüştük.Onların düşünceleri şuydu: nasıl Fahrettin Poyraz Milletvekili olmadığında sonrasında genel müdür olduysa,nasıl Halil Eldemir Milletvekili adayı olduğunda,Milletvekili olmadıysa,yine bir dönem Milletvekilliğine soyunan şu andaki Bakanımız Fatih Dönmez bey o dönem aday gösterilmediğinde sonradan Bakan olduysa bize de aynı teklifler yapıldı.Dendi ki: “sende bekle,mutlaka çok iyi bir yerde hem partine hem de ilçene hizmet edeceksin.”İlk etapta biz bunu gerçekten kabul ettik.Dedik ki; Osmaneli ve Bilecik’e ve ülkemize farklı bir şekilde hizmetimiz olabilir.Ancak Osmaneli halkı bunu kabul etmedi!Osmaneli halkı bu 5 yıl süre içerisinde yapılanlara sahip çıktı.Devam eden projelerin sonuçlanması için,yeni projelerin devamı için dediler ki: “senin Belediye Başkanlığına devam etmen lazım” Bunu ileri gelenlerle konuştuk,sizlerle konuştuk ve son dakikaya kadar da bekledik.19 Şubat’ta dedik ki; “Biz Bakanlık,genel müdürlük istemiyoruz.Biz Osmaneli halkına hizmetkâr olmaya geldik,Osmaneli halkına hizmet etmeye devam edeceğiz.”

“Ben mevki, makam derdinde bir adam değilim”

Kendisine AK Parti tarafından daha iyi görevler teklif edildiğini de söyleyen Başkan Şahin, makam-mevki derdinde olmadığını söylediği konuşmasında İl Başkanı Fikret Karabıyık’ada teşekkür etti.Başkan Şahin,

“Dolayısıyla bu bir tercihti. Orada belki bizi çok daha büyük görevler bekliyordu ama şahsen ben mevki, makam derdinde bir adam değilim.Fikret başkanımızda açıkladı, “ Münür abi eğer bağımsız aday olmasaydı,diğerleri gibi bir yerde olacaktı” dedi.Ona da buradan çok teşekkür ediyorum.

Sonuçta bu süreçler gelir, geçer.Önemli olan Osmaneli’ye hizmet etmek ve bu hizmetleri sürdürebilmektir.Benimde burada bulunma gayem,Osmaneli halkının bizden talebi olan, “Aday ol,hizmetlere devam et.”Tercihimi ben sizlerle birlikte kullandım ve şu anda Belediye Başkanı adayıyım.”

Başkan Şahin, gitgide artan kalabalığa yönelik konuşmasının devamında ise şunları ifade etti:

“Artık o eski şikâyetler ortadan kalktı”

“2014’ün başını düşünün. Özellikle evlere gittiğimizde bize diyorlardı ki: “ ya sokakların halini görmüyor musunuz?Çamurun içerisinde yürüyoruz.” Böyle bir yer.O dönemde gerçekten çok zorlanmıştık.Biliyorsunuz ki ben Bilecik Belediye Başkanı adayıydım.Ancak burada seçimde bir tehlike görüldüğü için,ben Bilecik Belediye Başkanı adayıyken,Osmaneli Belediye Başkanı adayı olarak gösterildim ve seçimi hep birlikte aldık.O zaman şunu söylemiştik: “işi ehline verirseniz,Osmaneli değişir.”Siz işi ehline verdiniz ve biz ekip olarak Osmaneli’yi bu konuma getirdik.Osmaneli’nde 800 bin metre kare taş yol yaptık.Bugün baktığımız zaman Osmaneli’nde hiç kimsenin ayağı çamura toza değmiyor.Artık o eski şikayetler ortadan kalktı.Ama 800 bin metre kare parke yol ve on buçuk kilometrede asfalt yol yapmak sureti ile Osmaneli’nin bütün yollarını nakış gibi işledik ve sizlere yakışır hale getirdik.

Sanayi anlamında Osmaneli tıkanmıştı. Sanayi parsellerini ürettik. Türkiye’de de bir ilki gerçekleştirdik.4 Milyon metrekare sanayi parselini, sanayicilerimizin hizmetine sunduk. Tabi bunlar kolay olmadı. Bakanlarımızın yardımıyla, bizim sürekli Ankara’ya gidip gelmemizle oldu. Şu anda Osmaneli Belediyesi’nin vatandaşlara ait sanayicilerimizin hizmetine sunabileceği 4 milyon metrekare sanayi parseli var.”

“Kendi öz kaynaklarımızı yarattık”

“Osmaneli Belediyesi’ni 14 Milyonla aldık, şu anda Osmaneli Belediyesi’nin tüm varlıkları 100 Milyonu geçiyor. Demek ki, almış olduğumuz varlıkları iyi yönetimle en az 10 kat artırdık. Osmaneli’yi bu kadar değerli hale getirdik. Bunları yaparken kendi öz kaynaklarımızı yarattık. Geçmişin borçlarını öderken, yeniden borçlanmadık.

Osmaneli’nde yaptığımız projelerde 22 üniversite ile çalıştık. Çalışmaya da devam ediyoruz. Yaptığımız projelerin hepsinin arkasında akademisyenler var. Bunlarla birlikte gerçekten çok önemli projelere imza attık ve bu projelerde sadece BEBKA’dan sağladığımız İçmeler Tesisi’ni tekrara canlandırdık ve bugün artık o tesisi bir sonraki dönemde büyütmeyi düşünüyoruz.

Diğer taraftan Osmaneli sit alanı içerisinde kalan tarihi konaklar artık bitmek, tükenmek üzereydi. Bu dönemde 50’nün üzerinde tarihi konağı restore ettik. Onlarda yetmedi,30 tane konağı Belediye’nin kasasından bir kuruş çıkmaksızın Özel İdare, Kültür Bakanlığı’ndan sağladığımız fonlarla 30 tane konak sahibi olduk. Bugün sırf bu konakları satsanız, Osmaneli Belediyesi’ne 15 Milyon gelir sağlanır. Osmaneli Belediyesi’ne 150 bin metrekare arsa kazandırdık. Bugün Beşevler’de 37 bin metrekare, Tekketepe etrafından 50 bin metrekare,İçmeler tarafından 25 bin metrekare,Sakarya kıyısı tarafında en az 30-40 dönüm.Yani en az 150 bin metrekare arsayı Osmaneli’ye kazandırdık.Bunlarında parasal değeri 20 Milyon civarındadır.

Bakın biz bitaraftan bu kadar yatırımlar yaptık. Bu yatırımları finanse ettik. Osmaneli Belediyesi’nin kadrosu belki 3 katına çıktı. Yani Osmaneli Belediyesi eskiden başka yerleri örnek alırken, Bilecik’ten yönetilirken zaten sinirlendiren konularda bunlar oluyor. Osmaneli Belediyesi yapmış olduğu örnek projelerle takip edilen bir Belediye haline geldi. Tabi bu kadar alanda büyük yatırımlar yaparak sükse sağlarsan, dikkat çekersen de başına bunlar gelir.”

“Artık Osmaneli’nde 2019-2023 dönemi büyüme zamanı”

“Restore ettiğimiz konaklarla inanın çok kısa zamanda Beypazarı ve Safranbolu’yu geçeceğiz.Burada zaten en fazla kalmak isteyişimizin sebebi de bunların yarım kalmaması için.Belediye Başkanı arkadaşlarımın hepsi kaliteli arkadaşlar.Hepsi iyi insanlar buna sözümüz yok onlara başarılar diliyorum.Ama biz bir dönem daha sizden rica ediyoruz.İnşallah 2019-2023 döneminde de bu devam eden projeleri bitirdiğimizde bundan sonra kim gelirse gelsin artık Osmaneli’yi çok rahat idare eder.Artık Osmaneli’nde 2019-2023 dönemi büyüme zamanı.Şirketler bir taraftan yükselecek,turizmde belli bir değere geleceğiz.Tarımda belli bir noktaya geldik.Her alanda geliştik.Osmaneli artık göç alan bir konuma geldi.Eskiden gençlerimiz dışarıya giderdi ama artık gitmiyor.”

“Benim projelerim arasında akıllı durak yoktu”

“Ben size akıllı duraklar falan vaad etmiyorum. Benim duraklarım Osmanlı usulü duraklar. Kendiniz ısınırsınız. Çok lükste yaparsak içeridekileri çıkartamazsınız, gerçek yolcular dışarıda oturur. Benim projelerim arasında akıllı durak yoktu. Ona takıntılıyım yapmıyorum onu. İnşallah seçimden sonra ilk işimiz depreme dayanıklı olmayan Belediye binasını ve arkasındaki iş hanını yıkmak suretiyle oraya Osmaneli mimarisinde altı otopark, üstü dükkânlar daha üstüde Belediye kültür merkezi, sosyal hizmet alanları olmak üzere 5 bin metrekarelik bir bina ile orasını da taçlandıracağız.”

“Mekece’den Pamukova’dan İznik’ten artık buraya geliyorlar”

“Osmaneli’ye 200 bin metrekareye yakın park yaptık. Dediler ki: “bu kadar parka ihtiyaç var mı, neden yapıyorsun?” Ama artık bu parklar yetmemeye başladı. Çünkü Mekece’den Pamukova’dan İznik’ten artık buraya geliyorlar. Biz eskiden İznik’e gidiyorduk. Şimdi onu değiştirdik, onlar artık buraya geliyorlar.

Şimdi yeni hedeflerimizden birisi 150 bin metrekarelik bir Millet Parkı oluşturmak olacak. Osmaneli ile ilgili projelerimiz çok.”

“Tek derdimiz Osmaneli!”

“Bu dönemde de en güzel şu oldu: Osmaneli’ndeki bütün siyasi partiler Osmaneli milliyetçiliği yaparak birleşti. Biz inanın son 4 yıldaki bütün kararlarımızı oy birliği ile geçirdik.Bugün baktığımızda bağımsız olarak yola devam ederken,bizimle birlikte hareket eden eski CHP İlçe Başkanımız ve yöneticilerimiz bizimle,MHP’den arkadaşlarımız destek veriyor.Her kesimden,her görüşten bu alanda arkadaşlarımız var, kardeşlerimiz var.Onların tek bir derdi var. Münür Şahin değil, Osmaneli! Tek derdimiz Osmaneli! Bozüyük bunu yıllarca yaptı ve büyüdü. Eğer bizde bir ve beraber olursak, bu bütünlüğü devam ettirirsek, büyüyeceğimize inanıyorum.

Yaklaşık bir aylık bir sürecimiz var önümüzde. Burada hiç kimseye bir kızgınlığımız kırgınlığımız yok. Belediye Başkanlığı yerel yönetimlerde bu işin ehli kimse ona vermemiz gerekiyor. Diğer aday arkadaşlarımız kusura bakmasınlar bir dönem daha bu işe talibiz.

31 Mart sabahı inşallah çok güzel bir mesaj vereceğiz. Bu bir hesaplaşma değil. Bu dik duruşun Osmaneli’nin değerlerine sahip çıkan sizlerin bir sesi olacak.”

Diğer yandan Seçim Koordinasyon Merkezi’nin açılışı gerçekleştirilirken birçok vatandaş Başkan Şahin’e başarılar dilemek için sıraya girdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
murat kah 1 yıl önce

devam başkanım ...cesaretiniz övünç kaynağımız

Avatar
Dik dur.. 1 yıl önce

Dik dur ve sakın eğilme.
Pişman olacaklar başkan. Senınleyiz. Sen doğru bir tercih yaptın ve şimdi sıra bizde sakın ama sakın AKP ye geri gitme. Umudumuz olmaya devam et

Avatar
liyakattan korkmayın. 1 yıl önce

bilecikte 2 kişi var fatih bakıcı münir şahin. ikisi de ak parti tarafından engellenmeye çalışılıyor. ak partili kişiler olarak, liyakattan uzaklaşan il yönetimine tepkiliyiz. lise mezunu adamlarla değil, vizyon sahibi adamlara sahip çıkın. münir başkan, bi sonraki dönem de vekil inşAllah.

Avatar
Doğru 1 yıl önce

Selim yağcı çıksın bakalım kaç kişi toplayacak helal dana Münir başkan halk adamı kibir gurur yok kin yok Allah yolunu açık etsin

Avatar
ASLINDA 1 yıl önce

Münür Şahin kazanır ise birilerine mesaj olacak, merak edilen belediye meclisi nasıl oluşacak.

Avatar
Garip 1 yıl önce

50 bin nūfus olacak dediniz 1988 de nufus 21 bin di şu an 20 binin ūzerinde yani yūkselecek iken dūşmekde o açılan fabrikalarda robotmu yoksa kayıtsız suruyelilermi çalışıyor

Avatar
Osmanlı 40 1 yıl önce

Seçimi kazanır ve AKP'ye geçer yazın bir kenara.

Avatar
Yunusemre 1 yıl önce

Sayın başkan bağımsız adamın tayyip resmi yani partili cumhurbaşkanın resmi ne arıyor akpden oy koparma pesindemisin ozaman mhp iyi parti chp liderlerinin resmini duvara as

banner524

banner92

banner503

banner520

banner390

banner592