banner401
banner422

Mevcut Osmaneli Belediye Başkanı Münür Şahin’in AK Parti’den yeniden aday gösterilmemesi gündemdeki yerini halen korurken, sosyal medyada dolaşan şok videoda Osmaneli'ye seçim çalışmasına giden AK Parti Milletvekili Selim Yağcı’ya Osmaneli halkından tepkilerin geldiği, Yağcı'nın da Osmaneli halkını adeta fırça yağmuruna tuttuğu gözlendi.

AK Parti tarafından 31 Mart yerel seçimleri için Osmaneli mevcut Belediye Başkanı Münür Şahin’in yerine Mustafa Kürek’in aday gösterilmesi, Osmaneli halkında büyük bir kızgınlık yaratmıştı.

Osmaneli halkı, başarılı ve çalışkan bir Başkan olarak tanımladığı Şahin’in görevine devam etmesi konusunda büyük destek verirken, büyük bir kesim de bağımsız aday olarak çıktığı takdirde kendisini destekleyeceğini ifade etmişti. Başkan Şahin ise, son olarak yaptığı açıklamada aday olmayacağını açıklamıştı.

YOĞUN ELEŞTİRİLERE MARUZ KALDI

Başkan Şahin’in yeniden aday gösterilmemesinde etkisi bulunduğu iddia edilen Milletvekili Selim Yağcı, Osmaneli’nin yeni adayı Mustafa Kürek ile birlikte yaptığı seçim gezisi sırasında, Osmaneli halkı tarafından yoğun eleştiriye maruz kaldı. Eleştirilere sert bir şekilde cevap veren Yağcı, tepkili Osmaneli halkını adeta fırça yağmuruna tuttu.

“MÜNÜR ŞAHİN, BAĞIMSIZ OLARAK ADAY ÇIKARSA YAPTIRIMA MARUZ KALIR MI?”

Osmaneli gezisi sırasında Yağcı’nın yanına yaklaşan bir vatandaş, Şahin’in bağımsız veya başka bir partiden aday çıkması durumunda bazı yaptırım ve zorluklarla karşı karşıya kalabileceği duyumu aldıklarını belirtti, Yağcı’dan bir açıklama isteyen vatandaş , “İlimize, ilçemize yaptığınız hizmetler için sizlere teşekkür ediyoruz. Geçen dönemki ilçe başkanımızın bir açıklaması vardı. Mevcut siyasi partilerden veya bağımsız olarak  bir Belediye Başkanı  seçilirse  memleketimizin bazı hizmetlerden mahrum kalabileceğini söylemişti. Mevcut Belediye Başkanı Münür Şahin, bağımsız  aday olarak seçime  girdiğinde yaptırımlarla karşılaşacağı,  görevini icra edemeyeceği söylenilmişti. Bunun için sizlerden herhangi bir açıklama bekliyorum. Sonuçta sizler de gazi meclisimizde bizlerin temsilcilerisiniz. Mustafa abimiz aday olabilir, bu partinin kendi huzurudur ama geçtiğimiz dönemlerde meclisimize bir darbe oldu biz bunun karşılığını vatandaştan bekledik. Vatandaşın da Osmaneli’den böyle bir takdiri olursa, Münür Şahin bağımsız olarak girerse, bu yaptırımlara maruz kalır mı?” dedi.

YAĞCI: “AK PARTİ’DEN ÇIKARAK KARŞI ADAY OLAN BİR KİŞİ YENİDEN AK PARTİ’YE GELEMEZ”

Türkiye’nin demokratik bir ülke olduğunu, isteyen herkes gibi Münür Şahin’in de bağımsız olarak çıkma hakkı olduğunu söyleyen Yağcı, “Türkiye herşeyden önce hukuk devletidir. AK Parti 16 yıllık geçmişi olan bir parti. Bir yere karar verirken neyi nasıl yapacağını düşünerek verir. Burada tek başına kimsenin iradesi geçerli olamaz. Partinin genel iradesidir. Bunun karşılığında birileri bunu beğenmez, farklı davranış içerisinde olur, o da demokratik mücadele sınırları içerisindeyse yapılır. Biz Münür Bey ile 5 yıl çalıştık gayet de başarılı bir Belediye Başkanlığı yaptı. İlk dönem Belediye Başkanı  yaparak yeni görev verilmeyen tek Başkan Münür Bey değildir,  başka il ve ilçe Belediye Başkanlarına da bundan sonra yolumuza başka arkadaşlarla yola devam edeceğiz denildi. Münür Bey’in yapmış olduğu hizmetler başımızın tacıdır. Bundan sonraki davranışlarda bize yol gösterir ama Münür Bey’in zaten öyle bir talebi yok. Münür Bey ile partimiz, bizler arasında dostluğunda bir sıkıntı yok. Münür Bey’in tabi ki her vatandaş gibi bağımsız olarak da başka partilerden aday olması gibi bir vatandaş hakkı olarak bir sıkıntı yok ama AK Parti’den ayrılarak AK Parti bir aday göstermişken onun karşısına bağımsız olan bir aday da yarın tekrar AK Parti’ye gelemez. Ama bağımsız adaylık konusunda herkes serbesttir. Başka bağımsız adaylar varsa onlar da çıkabilir. Bu noktada hiçbir sıkıntı yok”dedi.

YAĞCI: “KRALDAN ÇOK KRALCI KESİLMEYİN”

Vatandaşın Başkan Münür Şahin’i korumak amacıyla söylememesi ifadesi üzerine ise Yağcı “biz Münür Bey ile görüştük. Gezilerimizi de beraber yaptık. Kraldan çok kralcı kesilmeyin. Aday olacak varsa çıksın. Partimizin yetkili organları Mustafa Kürek kardeşimizi Başkan Adayı göstermiştir. Ben de şehrin Milletvekili olarak arkasındayım, önündeyim, yanındayım. Bu noktada başka çıkacak kişi varsa hodri meydan” diyerek vatandaşı azarladı.

VATANDAŞ: “KRALCILIK BİZİM NEYİMİZE”

Yağcı’nın açıklaması üzerine vatandaş ise, “tabi ki parti Mustafa Bey’i aday göstermiştir ayrıca kralcılık bizim neyimize o sistem 1923’te sona erdi. Başka bir partiden aday olursa hizmetlerden mahrum kalma,  geçen dönemki İlçe Başkanımız Yalçın Bey’in açıklamasıdır. Bir eli yoktur, hizmetlerden yararlanamaz diye duyumlar alıyoruz. Münür Şahin de halkın talebine istinaden bağımsız aday olarak çıktığında yaptırımlarla karşılaşır gibi Osmaneli halkında bir düşünce var” dedi.

“AK PARTİ BİTTİ”

Yaşlı bir  vatandaşın AK Parti’nin kurucularından olduğunu ve AK Parti’nin artık bittiği yorumunu yapması üzerine de sert bir üslup kullanan Selim Yağcı, “16 yıldır Bilecik’te AK Parti’de siyaset yapıyorum sizi hiç görmedim”dedi.

Bunun üzerine yaşlı adam ise Yağcı’ya  “sen görmedin değil, teşkilatına sor. AK Parti bitti, sen kaç defa geldin de gördün” sözleri ile cevap verdi.

“GÖSTERDİĞİNİZ ADAYINIZ GEÇEN DÖNEM “HIRSIZLAR” DİYE KUTU SALLAMIŞTI”

31 Mart yerel seçimleri için Başkan Münür Şahin yerine 2014 yerel seçimlerde MHP’den Belediye Başkanı olarak gösterilen ve daha sonra AK Parti’ye geçen Mustafa Kürek için de tepki gösteren bir vatandaş, “geçen ki seçimlerde sizin gösterdiğiniz aday hırsızlar diye kutuyu sallamıştı. MHP’den adaydı arkadaş. Biz davanın  neferiyiz ama dava bitti burada” dedi.

YAĞCI: “TAYYİP BEY’İN CUMHUR İTTİFAKINDA KOL KOLA GEZDİĞİ ADAM, DÜN TAYYİP BEYE İP ATAN İNSANDI”

Milletvekili Yağcı ise vatandaşa verdiği cevapta, “dün Mehmet  Isıkan burada Belediye Başkanıydı. Bir karar geldi Münür Şahin denildi. Hepimiz arkasında durduk. Bugün de Münür Bey başkan bir karar geldi Mustafa Kürek, arkasında duracağız. Dava budur. Biz de bir sürü şeyler yaşadık. Dün ile uğraşmıyoruz, geleceğe bakıyoruz. Bugün Tayyip Bey’in Cumhur İttifakında kol kola gezdiği adam, dün Tayyip Beye ip atan insandı. Ama 15 Temmuz Türkiye’deki her şeyi değiştirdi. Geçen seçimin şartları ile bu seçimin şartları başka. 15 Temmuz, Türkiye’de siyahla beyaz gibi bazı şeyleri ayırdı. Geçen seçimde MHP karşı grupla hareket etti ama 15 Temmuz’da bazı gerçekler ortaya çıktığı için MHP lideri Bahçeli’nin partisiyle biz bölünmez bir ittifak içerisindeyiz. 2014 seçimi şartları ile bugünün şartları arasında çok büyük fark var. 15 Temmuz’dan daha büyük bir darbe girişimi olmamıştır bu memlekete. Buradaki insanların duruşuna göre biz yönümüzü belirliyoruz. Cumhur İttifakı memleketin bekası için vazgeçilmez bir şekilde. Bunun  gibi o zaman MHP’den aday olan Mustafa Kürek öyle demiş, bugün doğru noktada olduğunu biliyorum. AK Parti ile bu medeniyet yolculuğuna devam etmek istiyorum diyorsa bu adamı suçlamak mı lazım, alkışlamak mı lazım. Dün yanlış yaptım bugün AK Parti ile birlikteyim. AK Parti doğru noktadaymış diyorsa takdir etmemiz lazım” dedi.

YAĞCI: “BİLECİK HARİÇ 200 BELEDİYE BAŞKANINI BELİRLEDİM”

Polemiğe dahil olan bir başka vatandaş ise, “Sayın Milletvekilim, bazı şeyleri açık açık söyleyemiyorum ama sizin dediğiniz gibi olsa keşke” dedi.

Yağcı ise, “ben Bilecik dışında 200 Belediye Başkanını belirledim. Bilecik’e diğer arkadaşlar baktılar. Sizin dediğiniz gibi bu işler Ahmet’in, Mehmet’in hatırı için olan işler değildir”dedi

“KAYBETMEKTEN KORKUNUZ YOK”

Başka bir vatandaş ise “yani Bilecik’i kaybedeceğinizden korkunuz yok” sözleriyle çıkış yaparken Yağcı, “Biz Allah’ın izniyle kaybetmeyeceğiz, sizler de destek vereceksiniz. Eğer dava adamıysanız oy vereceksiniz. Değilseniz başka bir olay” dedi.

“OSMANELİ’DE 3.4. PARTİ OLUNCA NİYE DÜŞTÜ DİYE SORACAKLAR”

Vatandaşlar tarafından “Osmaneli Bilecik’in kalesi ama Bilecik’in kalesi olan Osmaneli  neden  üçüncü, dördüncü parti oldu diye soracaklar” ,“AK Parti büyük bir kambur haline gelmiş Recep Tayyip Erdoğan’ın sırtında” şeklindeki tepkilerinin ardından Yağcı, ortamı terketti.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
a. 6 ay önce

bilecik merkez bıçak sırtı chp kazanırsa şaşırmayın. mhp sağ oyları bölecek . iyi+chp teşkilatı arı gibi çalışıyor arı . akp diye bir parti yok recep tayyip erdoğan var. bu böyle giderse sonları anap gibi olabilir. osmaneli kaybederse şaşırmayın. söğüt akp zaten pasif hiç kazanamaz. bozüyük belirsiz chp bıçak sırtı orda da. millet ittifakında iyi parti gösterilen söğüt pazaryeri osmaneli teşkilat bir bütün olmuş. bilecik muhalefetin eline geçebilir. seçim akşamı Türkiye haritası görünümünde rengi değişenlerden olabilir.

Avatar
m 6 ay önce

artık gündeme parti gözüyle bakmayın . vatandas gozunden bakildiginda bilecikte akp nin kaybedecegi aşikar. göz var nizam var. takım tutar gibi parti destekliyorsunuz.

Avatar
suat ünsal... 6 ay önce

bileciği kendi belirlemediyse ben de adam değilim. ama merkez de bu sefer fena toslayacaklar... nitelikli adaya karşı niteliksiz personelleri var...

Avatar
Osmaneli 6 ay önce

Bilecik'te AK parti ve AK Parti'nin gönüllüleri bu kez ak parti oy vermeyecek
Bilecik'te büyük bir kadrolaşma ve var ve bu durumdan çok rahatsız durumdayız. Vizyonsuz liyakatsız kişileri istemiyoruz

Avatar
selim amca 6 ay önce

selim amcayı kızdırmış osmaneli halkı anlaşılan ama gayette haklılar Allah yardımcıları olsun

Avatar
okan 6 ay önce

akp mi kaldı hala savunuyorsunuz millet aç aç.

Avatar
Osmanelili 6 ay önce

Münür şahini zorla gezdırdıler adam o kadar mahcup ve uzgundu aglamamak ıcın zor tuttu kendını ıkı dava adamı haksızlık yapılan münür başkanı o sırtlanların siyasi kabadayıların icinde cekerek aldı ıkı dava adamına helal olsun ak cıkarcı dava adamlarıda kolundan tutup nereye goturuyosun dıye tepkı gosterdı basrolu karaca ve polat oynadı yazık osmanelı kaderını 5adam belırledı munur baskanı harcadılar artık türkıyede hukuk bitmistır padişahlık dönemi hayırlı olsun

Avatar
Sinan 6 ay önce

Bunlara i(akp)iyi bir ders verilmezse yakında kendilerini padişah da ilan ederler

banner524

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner520

banner390

banner510