banner512
banner401
banner422
banner472

İl Genel Meclis Başkanı Oğuz Sertler’in AK Parti’den 1 yıllığına geçici ihraç olduğu ve bu sürenin 20 gün sonra biterek, yeniden AK Parti Meclis Başkanı olarak görevine devam edeceği öğrenildi.

Bilindiği gibi, İl Genel Meclis Başkanı seçilen ve ardından grup kararına uymadığı gerekçesi ve muhalefet partili İl Genel Meclis üyerelerinin de desteğini aldığı iddiası ile seçildiği öne sürülen Oğuz Sertler, disipline sevk edilmiş ve AK Parti’den ihracı istenmişti.

Aylar sonra ihraç edildiğinin belgesi ortaya çıkan Sertler'in sadece 1 yıllığına partiden geçici ihraç edildiği öğrenilirken, AK Parti Genel Merkezi’nden gelen yazıda, “DELİLLERİN DEĞERLENDİRİLMESİ VE KARAR: İlgili hakkındaki belge, bilgi ve ifadeler doğrultusunda parti tüzüğümüzün 116/6 maddesi ‘usulüne uygun olarak alınmış grup kararına uymamak’ ve 117/1 maddesindeki ‘partinin tüzük ve programına, demokrasi, insan hakları ve hukukun evrensel temel kural ve normlarına aykırı faaliyetlere katılmak, destek olmak, yahut bizzat aykırı eylem ve işlemlerde bulunmak’ fiilleri işlediği kanaatine varılarak partiden kesin ihraç kararı verilmiş ise de, kesin ihraç cezasının fiili örtüşmediğinden kaldırılarak bir alt ceza olan 1 yıl geçici ihraç cezası ile cezalandırılmasına’ denildi.

Kararın kendisine 1 yıllık geçici ihraç süresinin bitimine doğru geldiğini belirten Sertler, bu karara dahi itiraz hakkının bulunduğunu fakat itiraz etmediğini ve etmeyeceğini, ihraç süresinin bitimine 20 gün kaldığını ve bu süre sonunda yeniden AK Partili İl Genel Meclis Başkanı olarak görevine devam edeceğini belirtirken, bu konuda kendisine ağır eleştirilerde bulunarak haber yapan basın mensuplarına ilişkin de açıklamalarda bulundu.

İl Genel Meclis Başkanı Oğuz Sertler, ihracına ilişkin ve kendisi hakkına yapılan haberlere karşın gazetemize açıklamada bulunurken, Bilecik'in sorununun Oğuz Sertler olmadığını, ilin birçok sorunu varken bunların gündeme getirilmesi yerine kendisi ile uğraşılmasının manidar olduğunu söyledi.

Kendisi hakkında haber yapan Sakarya Gazetesi ile mahkemelik olduklarının altını çizen Sertler, kendisinden önceki dönemde Sakarya Gazetesi’nde İl Özel İdaresi’ne bir sürü matbu işler bastırıldığını, kendisinin bunları bastırmadığını basılan dergilerin bile dağıtılmayarak depoda çürütüldüğünü belirterek, reklam ve dergi bastırmak yerine köylere hizmet götürmeyi tercih ettiklerini belirterek, Sakarya Gazetesi’nin de bu yüzden kendilerini hedef alarak saldırdığını düşündüğünü belirtti.

Belediyelere de seslenen Oğuz Sertler, Belediyelerin de reklam ve dergi yerine hizmeti düşünmelerini önerirken, “Belediyelerin son yıllarda olsun, 2017 yılında olsun Sakarya Gazetesi’ne bastırdığı matbu işleri sorsunlar, araştırsınlar Denetleme Komisyonları var, Meclis üyeleri soru önergesi versinler gerçeği görecekler” dedi.

İl Genel Meclisi Başkanı Oğuz Sertler, son zamanlarda kendisi hakkında çıkan haberlere ilişkin açıklamalarda bulundu.

İl Genel Meclisi Şubat ayı toplantısının 2’inci oturumu sonrası gazetemize açıklama yapan Başkan Sertler, geçtiğimiz günlerde Sakarya Gazetesi’nde hakkında çıkan ihraç iddialarına ilişkin belgeli yanıt verdi.

Geçici ihraç

Sertler, “bunlara hiç gerek bile duymuyorum. Şunun için duymuyorum: İnanın Bilecik’in, Bilecik’in ilçelerinin, Bilecik’in köylerinin uğraşılacak çok daha büyük problemleri var. Çünkü Bilecik daha gelişmeye muhtaç. Büyük illerin arasında kalmış küçük bir il. O vesileyle yani bu çıkan haberleri, çıkmış olanları inanın duymuyorum da, okumuyorum da ama arkadaşlarımız telkiniyle de bunları bazen gösteriyorlar, bazen mail olarak atıyorlar. Ama şunu da söyleyeyim Bilecik küçük bir yer. Küçük bir yer olduğu içinde bunların dedikodusu çok oluyor. Bu vesileyle bizim oradaki durumumuzu izah edeyim. Yani artık dallandırılıp, budaklandırılacak bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bugüne kadar herhangi bir açıklamada yapmadım.Yapmama sebebimde ortada zaten. Genel Merkezin vermiş olduğu bir karar var. O da bizim AK Parti Disiplin Kurulu’nun almış olduğu karar. O da bizim bir yıllık geçici ihracımızı gerektiriyor. Onu da şöyle ifade edeyim. Tüzüğün 116/6 maddesi usulüne uygun olarak alınmış grup kararına uymamak. Bu grup kararının olmadığını biliyorum, öyle bir grup kararı alınmadı. Ama olsun ben yine seçilmiş olduğum partimi herhangi bir şekilde mahkemeye tekrardan iptal ettirmeye gitmiyorum. Ama bunu yapanda sadece tek bir basın kuruluşu var. Onu da neye yaptığı da ortada. Örneğin; bizim burada yaptığımız faaliyet raporlarımız var yıllık bastırdığımız. Burada bizim yaptığımız işleri Meclis Başkanının ve diğer Özel İdaredekilerin reklamını yapıyorlar. Bu 2013 yılında yaptırılmış. Kime bastırılmış Sakarya Gazetesi’ne bastırılmış. Bakıyorsunuz burada 2014 yılında yine bastırılmış renkli, kuşe kağıda yine Sakarya Gazetesi’ne bastırılmış. 2015 yılında yine renkli kuşe kağıda bastırılmış resimler ortada. Burada da yine baktığımız gibi Sakarya Gazetesi’ne bastırılmış bir evrak. Bunlardan onlarca, yüzlerce bastırılıyor. Bunlarda bizim depomuzda çürüyor.

Belediyeleri uyardı

Oğuz Sertler, Meclis Başkanı olduktan sonra bunlar bastırılmadı. Biz bunları köylerimizin yoluyla, suyuyla, kanalizasyonuyla ve diğer ihtiyaçlarını karşıladık. Benim buradan tavsiyemde olacak tüm Belediyelerimize; arkadaşlar buralara reklam için vereceğiniz paraları lütfen hizmet için harcayın. Bu her Belediye için şu parti, bu parti demiyorum. Şuan da Denetim Komisyonlarımız çalışıyor biliyorsunuz Belediyelerde de Özel İdarede de. Lütfen arkadaşlar son yıllarda ve 2017 yılında hangi belediyemiz kaç paralık Sakarya Gazetesi’ne iş yaptırmış, tüm Belediye Meclis üyelerimizi de davet ediyorum sorsunlar. Vermiyorsa Soru Önergesi versinler. Önerge vererek bunu da öğrensinler. Arkadaş böyle bir şey olmaz, insanlar reklamlarını hizmetten çok reklama harcıyorlar. Buda benim yaratılışıma, fıtratıma ters. O yüzden biz bunları bastırmadık. Bu arkadaşların saldırma şeklide bundan dolayıdır.

Reklam yerine hizmet

İkincisi, Özel İdare’ye yaptığım bir iş yok demişti açıkça kendisi canlı yayında, onunla ilgili mahkemelikte olduk. Ama görüyorsunuz burada Özel İdare’ye yaptığı bir sürü iş var ve Sakarya Gazete Matbaa Hizmetleri buyurun bunlardan yüzlerce Özel İdare’ye yaptığı kuşe kağıda, resimli. Bunlar Özel İdare’nin, İl Genel Meclis Başkanı’nın vesaire bunların reklamlarını yapmak için basılan şey. Bunlara ihtiyaç yok, biz hizmet etmek için buradayız. Hizmetimizi yapalım onun ne dediği, bunun ne yazdığı hiç önemli değil. Buna sizde dahilsiniz, diğer basın kuruluşları da dahil. Biz hizmetimizi en iyi şekilde yapmaya gayret gösteriyoruz.”

banner506
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Tebrikler 1 yıl önce

Kulaktan dolma haber ile değil, belge ve Kişiler ile yapılan gerçek habercilik. Baskı ve iftiralar olmadanda haber yazılabiliyormuş.

Avatar
ali ilker özfidaner 1 yıl önce

bu SAKARYA gazete filan değil, gazete dediğin dürüst ilkeli haber yapar asılsız iddiaları haber diye milletin önüne koymaz. Bilecikte kime sakarya gazetesi deseniz ihale ya da işi alamadıysa haber yapar diyorlar. Yani basın yayın kuruluşu aba altından değnek göstermek için var. Yazıklar olsun diyorum. Ayrıca bu SAKARYA gazetesinin yaptığı asılsız haberlere dayanarak yorum yapanlarda alenen suç işliyorlar bilgileri olsun.

Avatar
azmi 1 yıl önce

valla herkes biliyor sakaryanın nasıl çalıstıgını adamlara iş verme yandın bide başkasına bahane bulmuslar

Avatar
MİSAFİR 1 yıl önce

SAKARYA VALLA SIZIN DE NE OLDUGUNUZUZ BILIYORUZ

Avatar
:) 1 yıl önce

:) Yorumlara çok güldüm

Avatar
Yağdanlık 1 yıl önce

Sakarya alıştı Selim YAĞCI’ya yanaşmak İçin yağcılık yapıyor, AKP sessiz kalıyor bu olanlara. Başkanlar il yönetimine hesap verir bizimkiler başkana hesap verir oldular. Az kaldı Başkanın günleri sayılı.

Avatar
1 yıl önce

Oğuz Bey kimsenin diyemedigini siz söylemişsiniz tebrikler. Şuan bütün resmi kurumları avucunun içine almış resmen diyenler var mecburuz talimat bu diye

banner369

banner92

banner504

banner503

banner402

banner406

banner509

banner483

banner390

banner404

banner510