banner566
banner401
banner422

Anaokulunda düzenlenen basın açıklamasında, Avukat Cihat Gökdemir, yaşanılan bu tatsız  hadisede masum çocukları kullanarak İpekyolu Anaokulu’na yönelik düzenlemiş komplo olduğunu iddia etti.  Okulun diğer Avukatı Zeki Arıtürk ise , sosyal medyada aslı olmayan fotoğrafların linç kampanyası olarak dolandığını belirterek,  sosyal medyadan gerekli materyalleri toplayıp suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

Diğer yandan Avukat Gökdemir yaşanılan hadiseye ilişkin; 

“Müvekkillerin sahibi olduğu Bilecik Özel İpekyolu Anaokulu’nda yaşandığı iddiasıyla kamuoyuna yansıyanolay aileleri ve bizleri üzmüştür. İddia edilen bu üzücü olayın neden vuku bulduğu henüz aydınlatılmadan, müvekkiller aleyhine medya ve sosyal medyada asılsız ve mesnetsiz haberler yayınlanması üzerine bir açıklama yapılma zorunluluğu hâsıl olmuştur.

Bilecik şehrimizde köklü bir eğitim kuruluşu olan, senelerdir eğitim camiasında saygın bir yer edinen, Bilecik’te eğitime yapmış olduğu katkılarla birçok başarılara imza atmış, ödüller almış, böyle bir kurumu, asılsız haberler ve sosyal medyadan bir linç kampanyasına dönen bu durumu üzülerek takip etmekteyiz.

Müvekkillerin de üzerlerine titrediği, haberlere çok sevdikleri konu ikiz kardeş olan çocuklarımızın “yemek yerken bağlandıkları, sinirlenip tabaklarını döktüklerinde de yeniden yemek vermek yerine kuru ekmek verildiği” şeklindeki korkunç ve asılsız iddialar, müvekkil Özel İpekyolu Anaokulu yetkilileri tarafından veya bilgileri dahilinde gerçekleştirilmediğini önemle belirtmek isteriz. Bu menfur olayı gerçekleştiren kişi veya kişilerin ortaya çıkartılması için, devam etmekte olan savcılık soruşturması tarafımızca da titizlikle takip edilmekte olup, failin veya faillerin bir an önce adalet karşısına çıkarılarak en ağır şekilde cezalandırılması için elimizden gelene yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Özel İpekyolu Anaokulu, Bakanlığın yetkilendirdiği kamu görevlilerince düzenli olarak denetlenmektedir.

Tüm bu tezvirat içerikli haber ve sosyal medya paylaşımlarının arasında kaybolmaması ve hukuki gerçeğin ortaya çıkarılmasına katkı sağlaması amacıyla, birkaç hususu da kamuoyunun takdirine sunmak isteriz;

Anaokulumuzda eğitim alan çocuklarımıza yapıldığı iddia edilen bu menfur muameleyi olay anında fotoğraflayan kişi veya kişiler, olayı derhal Anaokulu yöneticilerine ve Savcılığa bildirmesi gerekirken, aradan 2 ay gibi uzun bir süre geçtikten sonra sosyal medyadan duyurmaları, iyiniyetli hareket etmedikleri ve ‘zarar verme kastıyla’ hareket ettiklerini göstermektedir. Çocuklarımızın kıyafetlerinden ve sınıftaki etkinlik materyallerinden, ilgili fotoğrafın 2019 Kasım ayı içerisinde çekildiği açıkça anlaşılmaktadır.

Sosyal medyada yayınlanan fotoğrafın da tahlili gerekmektedir. Bahsi geçen fotoğraf karesini fotoğrafçılara ve psikologlara incelettiğimizde, ‘diğer çocuklarımızın tepkileri, duruşları, devrildiği söylenen sandalyenin konumu vb. durumların, fotoğrafın bir kurgu olabileceği şüphesini uyandırdığını’ beyan etmişlerdir.

Çocuklarımızın ailesinden bahsi geçen fotoğrafı çeken kişinin kimlik bilgileri talep edilmesine rağmen  tarafımıza ya da Savcılığa bu kişinin bildirilmemesi, fotoğrafın çekiminden 2 ay gibi uzun bir süre geçip, sömestr tatili haftasında servis edilmesi, servis edilirken de ‘bu işin sorumlularının bulunması ve cezalandırılmasına değil, doğrudan Özel İpekyolu Anaokulu’nun kapattırılmasına’ yönelik beyanlarda bulunulması vb. birçok şüpheli durumu da kamuoyunun ve adli makamların takdirine sunuyoruz.

Sonuç olarak özetle belirtmek isteriz ki, çocuklarımıza karşı bu menfur olaya sebep olan, göz yuman, sorumluları adlı makamlara bildirmeyen herkesin yargılanması ve en ağır bir şekilde cezalandırılması için her türlü hukuki yolları kullanacağımızı ve bu davanın takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.” ifadelerine  yer verdi.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
İnş yanlış anlamadır 9 ay önce

Bu okulun pedagog u kim ? önceki öğrenciler dinlenmeli bakalım böyle bir durum daha önce de olmuş mu olmamakla mu ve hatta oradan ayrılan öğretmenlerde dinlenmeli kreşler çok öğretmen değiştirir o yüzden söylüyorum.. bu iş kesin o şekilde aydınlanır bence

banner524

banner92

banner503

banner520

banner620

banner644

banner390

banner510