banner566
banner401
banner422



Bilecik Türk Eğitim Sen, ilginç bir protesto gösterisine imza attı. Son dönemde yaptığı basın açıklamaları ve ilginç protestolarıyla dikkat çeken sendika yetkilileri, bu kez de son günlerde popüler olan ‘başından aşağı kovayla su dökme’ eylemini kendilerince yorumlayarak Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ve İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Altınkaynak’a meydan okudular. Bilecik Valiliği önünde gerçekleşen eylemde, yanlarında getirdikleri kovaları baş aşağı eden sendika temsilcileri, kovanın içinden çıkan “okul müdürü” yazılı kağıtlarla son dönem okul müdürlüklerinde gerçekleşen görev değişiklilerini protesto ettiler. “Keser döner sap döner, gün gelir hesap döner de ama sizin nasibiniz ne olur bilemiyoruz. Unutmayınız ki Allah yaptıklarınızı yarına bırakır, ama yanınıza bırakmaz.” diyen sendika başkanı Ömer Yel basın açıklamasında şunları söyledi:


“2014-2015 eğitim öğretim yılı öğretmenlerimiz için 1 Eylül 2014 Pazartesi günü başladı. 1. Sınıf, 5. Sınıf ve 9. Sınıf öğrencileri için 8 Eylül Pazartesi günü, diğer sınıflar için ise 15 Eylül Pazartesi günü resmen başlayacak. Ben buradan tüm eğitim çalışanlarımıza, öğrenci ve velilerimize iyi bir eğitim öğretim yılı diliyorum.

Aslında yeni eğitim öğretim yılının başladığı bu günlerde güzel şeyler söylemek isterdik. Ancak, kamu oyununda çok iyi bildiği gibi şu günlerde milli eğitimde kadrolaşma operasyonu yapılmaktadır. Eğitimin her hücresinde kendi adamlarını görmek isteyen, kilit noktalara yandaşlarını getirmeyi hedefleyenler kapalı kapılar ardında iş çevirmiştir.


“Benden olmayanı yok edeceğim” düsturuyla hareket edenler, farklı düşünenlere yaşama hakkı tanımamaya ant içmiştir. İş bilmeyen, emeği ve alın teri ile değil, siyasi hesaplarla, sendikal tercihleri nedeniyle makamlara getirilen okul yöneticileri devri başlamıştır.

Okulların büyük bir kısmı emir kulları tarafından yönetilecektir. Okullar siyasi iktidardan icazet alanların cenneti haline gelecektir.

Vicdanlarını cüzdan gibi görüp kul hakkına tecavüz edenlere ve Şeref adlı Beyefendi ile henüz tanışmamış olanlara diyeceğimiz şudur ki; “KESER DÖNER SAP DÖNER, GÜN GELİR HESAP DÖNER DE AMA SİZİN NASİBİNİZ NE OLUR BİLEMİYORUZ. UNUTMAYINIZ Kİ ALLAH YAPTIKLARINIZI YARINA BIRAKIR, AMA YANINIZA BIRAKMAZ.”


Bildiğiniz gibi Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI hemşerimizdir. Sayın Nabi AVCI’nın bakanlığı da ilimiz için bir fırsattır. Nitekim Hemşerimizin bakanlığı döneminde ilimiz okullarına gelen ödenek artmıştır. 2013 yılı Eylül ayında 236 öğretmen arkadaş ilimizde yeni göreve başlamıştır. Bir dönemde ilimize bu kadar fazla öğretmen atamasının yapılması ilimiz için bir rekordur. Yani, buradan demeye çalıştığım şey şudur. Sayın Nabi AVCI’nın Milli Eğitim Bakanlığı dönemi Bilecik adına kazanımdır. Kendisine bir Bilecikli olarak teşekkür ediyorum.


Ancak; İlimiz için kazançlı gibi görünen bu dönem, maalesef ülkemiz için en kötü dönem olmuştur. Bu dönemde de Milli Eğitim yapboz tahtasına dönüştürülmüş, eğitim her alanda felç edilmiş, eğitime en büyük zararlar bu dönemde verilmiştir. Önceden de vardı ama bu dönemde hiç olmadığı kadar ötekileştirilme yapılmış, yandaş imparatorluğu kurulmuş, hatta neredeyse tüm milli eğitim müdürleri ve şube müdürleri bu yandaş sendikanın yönetici ve üyeleri arasından seçilmiştir, insanların kazanılmış hakları bir kalemde ellerinden alınmış ve kul hakkı yiyenler, semirerek büyümüştür. TEOG sınavını bile ellerine yüzlerine bulaştırmalardır.



Türk Eğitim Sen Bilecik Şubesi olarak, eğitimin her kademesini felç eden, bakanlığın yandaş sendika eliyle çalışanlarını ötekileştirme hastalığına dikkat çekmek istiyoruz ve buradan yeni bir eylem başlatıyoruz. Bunun için Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI ve ötekileştirme politikalarının uygulayıcısı il Milli Eğitim Müdürü Sayın İsmail ALTINKAYNAK’ a meydan okuyoruz.”

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
mahmut 6 yıl önce

milli eğitim müdürlüğüne bu kadar partizan ve taraflı tutum gösteren müdür ve muavinleri gelmedi müdür tayinleri ve ihaleleri tamamen taraflı ve el altından yapan bir müdürlük görülmedi.ak parti il başkanı uyuyormu

Avatar
ÖTÜKENLİ 6 yıl önce

eğitimde kaos devam ediyor. yetkin, tecrübeli eğitim müdürlerinin alınmasıyla başlayan süreç, okul müdürlerinin alınmasıyla tam bir dikta rejim uygulamasına dönüşmüştür. amaç dindar ve kindar nesiller yetiştirmenin iklimini oluşturmaktır. toplum bunu iyi görmelidir.

Avatar
Ali Coşkun 6 yıl önce

ne olacak bu bilecik mem in hali ????????????????

Avatar
Eğitim 6 yıl önce

"okullar siyasi iktidardan icazet alanların cenneti haline gelecektir." yanlış düşünüyorsun.keşke öyle olsa.parelel sendika icazeti geçerli olacak.çünkü siyasilerin üzerine ölü toprağı serpilmiş.

banner524

banner92

banner503

banner620

banner390

banner510

banner658