banner401
banner467

‘Metin Torun’a verilmiş bir kesin adaylık sözü var mıdır?’
Barış Eren
CHP Bozüyük eski ilçe başkanları Ertuğrul Karuk, Hüseyin Elmas ve Derya Çevik ortak basın açıklaması yaptı.
CHP İlçe Başkanı Metin Torun’ın, Bozüyük Belediye Başkan adaylığını açıklamasını değerlendiren eski ilçe başkanları, genel merkezin genelgesine göre Bozüyük’ün bulunduğu grubun aday adaylığı başvurularının kamu çalışanları hariç 8 – 31 Temmuz 2013 tarihleri arasında olması gerektiği, aday adaylarının Ekim 2013’te Afyon’da yapılacak eğitim seminerine katılmaları gerektiği ve kesin adayların açıklanmasının en erken bu tarihten sonra yapılabileceğini söylediler.
‘Parti genel merkezi tarafından Metin Torun’a verilmiş bir kesin adaylık sözü var mıdır?’ diye soran eski ilçe başkanları, şunları kaydetti:
“Cumhuriyet Halk Partisi Bozüyük İlçe Başkanı Sayın Metin Torun, geçtiğimiz günlerde yerel basına yapmış olduğu açıklamada,’Partimizin Genel Merkezi, Bölgemizin sorumluları olan Milletvekillerimiz ve Parti Meclisi üyemiz, İl Başkanımız ve İl Yönetim Kurulu üyeleri, İlçe Başkanlarımız ve İlçe Yönetimlerinin bana vermiş oldukları desteğin ışığı ile Bozüyük Belediye Başkanlığına Adaylığımı sizlerle paylaşmaktan onur ve gurur duymaktayım” ifadeleri ile Cumhuriyet Halk Partisi Bozüyük Belediye Başkan Adayı olduğunu ilan etmiştir. 
Oysaki başta genel merkezimiz ve parti yetkililerimiz olmak üzere, genel sekreterimiz Bihlun Tamaylıgül’in Bozüyük’te ilçe binamızda partililerimizin yoğun olarak katıldığı bir toplantıda konu ile ilgili sorulan bir soruya bizzat yapmış olduğu açıklamalara göre, önümüzdeki yerel seçimlerde Belediye Başkan Adaylarının, bölgelerde yapılacak kamuoyu anketlerinin yetkili kurullarca değerlendirilmesi sonucu, genel merkez ataması ile belirleneceği bilinmektedir.
Genel Merkezimizin bu konudaki genelgesine göre, ilimiz Bilecik’inde içinde bulunduğu grubun aday adaylığı başvurularının kamu çalışanları hariç, 08 Temmuz ila 31 Temmuz 2013 tarihleri arasında olması ve bu aday adaylarının 2013 Ekim ayında Afyon ilimizde yapılacak eğitim seminerine katılmaları gerekliliği, kesin adayların açıklanmasının en erken bu tarihten sonra yapılabileceğini göstermektedir. 
Hal böyle iken, henüz daha aday adaylığı süreci başlamadan İlçe Başkanımız Metin Torun’un parti tüzüğü ve teamüllerinin aksine yaptığı bu kesin adaylık açıklaması, yerel seçim sürecinde parti bütünlüğümüzü zedelerken ne yazık ki adı geçen kişi ve kurumları da zan altında bırakmıştır.
Bu sebeple İlçe Başkanımız Metin Torun’a Genel Merkezimiz tarafından verilmiş bir kesin adaylık sözü, bölgemizin sorumluları olan Milletvekillerimiz tarafından verilmiş bir kesin adaylık sözü, Parti Meclisi üyemiz tarafından verilmiş bir kesin adaylık sözü, İl Başkanımız ve İl Yönetim Kurulu üyelerimiz tarafından verilmiş kesin adaylık sözü var mıdır? Diğer İlçe Başkanlarımız ve İlçe Yönetim Kurullarınca verilmiş bir kesin adaylık desteği var mıdır? Yoksa bu Sayın İlçe Başkanımızın Bozüyük Belediye Başkanlığına sadece bir aday adaylığı açıklaması mıdır? Başta Bölge Sorumlusu Milletvekilimiz Kazım Kurt olmak üzere, İl Başkanımız ve İl Sekreterimiz ile bazı İlçe Başkanlarımızın konu hakkındaki ifadeleri İlçe Başkanımız Metin Torun’un adaylık açıklaması hakkında şüphe uyandırmıştır.
İlçe Başkanımız Metin Torun’un adaylık açıklamasındaki ifadelerinin zan altında bıraktığı kişi ve kurumların bu soruları acilen cevaplandırmaları Bozüyük yerel seçim sürecinin sağlıklı yürümesi açısından önemlidir. Önümüzdeki bu yerel seçimlerde Metin Torun’dan başka partililerimizin de Cumhuriyet Halk Partisi Belediye Başkan aday adaylığı düşüncesinde olduğu ilçe kamuoyu tarafından da bilinmektedir. Bu nedenle İlçe Başkanımız Metin Torun tarafından yapılan bu açıklamanın, kesin bir adaylık açıklaması mı, yoksa sadece bir aday adaylığı açıklaması mı olduğu net bir şekilde açıklanmalıdır.
Biz geçmiş dönemler İlçe Başkanları olarak kesinleşmiş adayımıza her türlü desteği vereceğimizden kimsenin kuşku duymaması gerekir. Ancak İlçe Başkanımız Metin Torun’un bu açıklaması ile parti üyelerimiz üzerinde ve ilçe kamuoyunda oluşan doğru olmayan bu algının partimize seçim sürecinde vereceği zararı önlemek amacı ile bu basın açıklamasını yapmayı bir parti görevi bildik.”
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
chpli 5 yıl önce

metin torun istifs......

Avatar
Vatandaş 5 yıl önce

yukarda resmini gördüğüm vatandaşları sadece resimlerde görüyorum
metin torunu ise düğünlerde eylemlerde yürüyüşlerde kısacası toplumun içinde görüyorum.biraz saygı gösterlim

Avatar
mustafa 5 yıl önce

ortak açıklama yapacak bir durmmu varki hemen eliniz çabuk tutup kösdek olmaya başladınız .acaba içinizden birinin aday adayı olması halinde de biraraya gelecekmiydiniz.

Avatar
mehmet 5 yıl önce

yerinde oturararak bana gelsinler ve ben bilirim devri bitti artık

Avatar
mustafa sucu 5 yıl önce

bozüyük gibi büyük ilçeye kültürlü eğitimli ve halkla iç içe olan biri lazım ayrıca tabiki genç de olacak.olacakki ufku vizyonu olsun yukardaki arkadaşlardan hangisi sizce olur .

banner369

banner92

banner417

banner466

banner406

banner461

banner390

banner404