banner716
banner401
banner422
Memleket Partisi Bilecik

''MARKA DEĞERLERİYLE ULUSLARARASI BİLECİK SEMPOZYUMU'' SONA ERDİ

Bilecik Belediyesi ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı işbirliğinde gerçekleştirilen Marka Değerleriyle Bilecik Sempozyumu’nun son oturumu gerçekleştirildi.

Beş gün boyunca Bilecik'e ait birçok konunun ele alındığı Marka Değerleriyle Uluslararası Bilecik Sempozyum Belediye Başkanı Selim Yağcı'nın moderatörlüğünde gerçekleştirilen oturum ile sona erdi.

Başbakan eski Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Vali Tahir Büyükakın, Belediye Başkanı Selim Yağcı ve il protokolünün katıldığı oturumda; Türkiye Patent Enstitüsü TPE ve Marka Kurumu Sinai Mülkiyet Uzmanı Ozan Yıldız, TSE Eskişehir Belgelendirme Müdürü İsmail Kaynarca programa konuşmacı olarak katıldı.

Başbakan eski Yardımcısı Akdoğan: “15 yılda güzel çalışmalar oldu”

Sempozyumun son oturumunda konuşan Başbakan eski Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yalçın Akdoğan, Bilecik’te olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirerek şunları söyledi:

''Öncelikle memleketim Bilecik'te olduğum duyduğum memnuniyeti ifade etmek istiyorum. Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Gerçekten kültürel açıdan şehri canlandırmak için elinden geleni yapıyor. Bu tür ve uzun süren etkinlikleri yapmak çok zor bir iş. Bilecik'te bu etkinliğin yapılmış olması şehre birçok katkıyı sağlayacaktır. Ben Bilecik'in çok önceki yılları hatırladığımda bir ara çok karamsar bir tablonun hakim olduğunu hatırlıyorum. Yani dışa göç oluyor, istihdam yeterli değil, şehir birçok konuda sönük bir hal almıştı. Ancak özellikle son 15 yılda birçok güzel çalışmanın yapılmasıyla şehrin kendine gelmesi ve tekrar ayağa kalkması çok güzel bir şey. Ben bu anlamda Belediye Başkanımız Selim Yağcı'ya yaptığı çalışmalar dolayısıyla teşekkür ediyorum.''


 

Vali Büyükakın: “Söğüt ruhu aslında bizi biz yapan ruh”

Vali Tahir Büyükakın ise Söğüt ruhunun yeniden canlandırılabileceği söylediği konuşmasında şunları ifade etti:

''Bu süre belki bir kentin kaderiyle ilgili konuşmak için kısa ama yaptığım değerlendirmelerle bazı kanaatler oluşturdum. Üzerinde çalışılarak belirli bir noktaya geleceğini düşündüğüm çalışmalarım var. Benim burada dikkatimi çeken en önemli konulardan biri Söğüt. Söğüt ruhu aslında bizi biz yapan ruh. Yeniden nasıl bir değer olarak dünyaya tanıtılabilir, onun üzerinde durmak lazım. Üzerinde çalıştığımız fikir şu; Önümüzdeki dönemde bununla ilgili değerlendirme yapma imkanlarımız olacaktır, Söğüt’te bir Toy toplanıyor. Bu Toy zamanında karar alıcıların, beyliklerin bir araya gelip beyliklerinin kaderleri ile ilgili bazı ortak kararlar alarak sonrasında uygulamasını takip ettikleri bir yapı. Bu Toy’a benzer bir yapılanma yeniden yapılabilir. Davos’ta biliyorsunuz siyasi liderler, politika yapıcılar toplanarak dünyanın mevcut durumunu değerlendirerek, geleceğe dair kararlar alırlar. Söğüt aslında bu tür toplantılara ev sahipliği yapmış ve sonrasında Cihan İmparatorluğu kurulmuş. Benzer bir yapı yeniden tasarlanabilir. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde ortak teması insana ait olan tüm değerlerin gündeme alındığı, insana dair her ne varsa konuşulduğu Toy’lar yapılabilir. Ben bu duygu ve düşüncelerle böyle önemli bir organizasyonu düzenledikleri için başta Belediye Başkanımız Selim Yağcı ve bütün paydaşlara teşekkür ediyorum.''

Başkan Yağcı: “Bizler, dünden çok daha iyi bir konumda olduğumuzu biliyoruz”

Oturumun moderatörlüğünü yapan Belediye Başkanı Selim Yağcı ise; göreve geldiklerinden itibaren Bilecik’i dünden daha iyi bir konuma getirdiklerini belirttiği konuşmasında şunları ifade etti:

''Bilecik Belediye Başkanlığı olarak şehrimiz ve şehrimizin her köşesinin bizlere emanet olduğunu biliyoruz. 2004 yılında göreve geldiğimizde, bayrağı büyüklerimizden emanet aldığımız günden bu yana şehrimizi en iyi yerlere getirme gayretindeyiz. Bizler, dünden çok daha iyi bir konumda olduğumuzu biliyoruz. Ancak günümüz şehirlerinin bir yarış içinde olduğu dünyamızda yarın daha iyi olmak için var gücümüzle çalışmamız gerektiğini de biliyoruz. İşte Bilecik'imizi bu zamana kadar yaptığımız çalışmalarda şehircilik anlamında gerçekten zaruretleri yerine getirme gayretinde olduk. Bugün baktığımız Bilecik, TÜİK verilerine göre, insani kalkınma endeksine göre; Ankara, İstanbul ve Kocaeli'den sonra Bilecik, 4. sırada yer almakta. Yine yaşanabilir şehirler kategorisinde Bilecik mutlu şehirlerarasında yer alıyor. Yine Bilecik, biyoçeşitlilik açısından birçok şehir hatta birçok dünya ülkesinden daha zengin bir yapıda. Bizler daha önce ilimizin değerlerini tespit etme ve buna göre kararlar alma adına birçok arama toplantıları yaptık. Bu tür organizasyonları, şehrimizin değerlerini tekrar hatırlama ve buna ilişkin yapmamız gerekenleri bir an önce yapmak için gerçekleştiriyoruz. Bu tespit edilen noktaları bir de uzmanlar aracılığıyla ele almak ve potansiyeli nedir diye ele almak istiyoruz. Bu çerçevede 5 gün boyunca gerçekten birçok önemli konuyu ele aldık ve birbirinden değerli ismi şehrimizde ağırladık. Ben bu anlamda böyle anlamlı ve önemli bir organizasyonun gerçekleştirilmesinde emeği olan başta çalışma arkadaşlarım ve bütün paydaşlara teşekkür ediyorum. Bizleri, bu anlamlı günümüzde yalnız bırakmayan Başbakan Yardımcımız Yalçın Akdoğan'a teşekkür ediyorum. İnşallah bu tür buluşmalarda şehrimiz için faydalı sonuçlar elde edeceğimize inanıyorum.''

Türkiye Patent Enstitüsü TPE ve Marka Kurumu Sinai Mülkiyet Uzmanı Ozan Yıldız ve TSE Eskişehir Belgelendirme Müdürü İsmail Kaynarca da Sanayi Mülkiyeti ve Şehir Markalaşması konularında çeşitli bilgilendirmelerde bulundu.

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Nerede.blog 4 yıl önce

Hayırlısı olsun

banner524

banner92

banner714

banner679

banner620

banner390

banner510

banner503